Len dávam do pozornosti, že cyklopočítačom Sigma Rox 2.0, 4.0 a 11.0 bola s novým firmwarom na jeseň 2022 značne vylepšená funkcionalita, keď dostali novú trasovú navigáciu (viď odkazované foto nižšie). Ja som si to všimol tiež až teraz, keď som po zimnej prestávke prvý krát zapol svoju Sigmu Rox 2.0. Doposiaľ vedeli Sigmy navigovať len pomocou šipky vpravo hore a musela byť zároveň pripojená appka Komoot. S novým firmwarom sa už kvôli navigácii Komoot nepripája (prepojenie je ale k dispozícii pre import trás do appky Sigma Ride) a výber trasy pre navigáciu sa realizuje z appky Sigma Ride. A čo je hlavné, navigovaná trasa sa už zobrazuje na displeji cyklopočítača. Že wow! Funguje to výborne. Samozrejme, nie je to plne grafická "mapová" navigácia, len "čiarová", akú mal napríklad už nepredávaný Garmin Edge 25. Ale i tak je to u týchto cyklopočítačov OBROVSKÝ posun vpred.
Obrázok trasovej navigácie na displeji - https://sigmasport.com/wp-content/uploads/2022/08/sigma-rox-4-0-wegbereiter-02-neu.jpg
03.05.2023 - 10:50:49
01
Tento update používam už od jesene na rox 4.0 a úplne ma prekvapili, funguje to fakt super ?.. Len škoda, že turn by turn inštrukcie zobrazí iba trasa vytvorená na PC pomocou sigma data center, vtedy je to navigovanie ešte komfortnejšie (v pravom rohu ma to upozorní aký výjazd z kruhača, pouziť, kedy a kde bude treba odbočiť) a import gpx zo stravy alebo mapy cz zobrazí len tu čiaru
07.05.2023 - 07:40:55
00
Tak, tak, Sigma Rox povysili o level vyssie. Ked prestal Garmin vyrabat Edge 25, tak tu vznikla diera na trhu, v zakladnej ciarovej navigacii. Sigma Rox ju updatom vyplnil a pritom za zlomkovu cenu oproti Edge 25. Fakt super! Mimochodom, ja pouzivam na vytvaranie tras Komoot (este som nenatrafil vo svojom okoli na mapove nedostatky v porovnani s Mapy.cz), to prepojenie so Sigma Ride, ked v Sigma Ride priamo vidim trasy vytvorene v Komoot (netreba robit ziadny rucny import, je to online), je velmi komfortne. A prepojenie s Komoot mam aj v Sigma Data Center. Ale Sigma v navrhu a upravy trasy zaostava, v Komoot je to luxus.
07.05.2023 - 09:22:43
00
Máš zaplatený Komoot world ? ale ho používaš free na svoj region ? ano mám ho prepojený a pracuje sa v ňom lepšie, ale aj v Sigma Data Center sa dá pracovať aj keď menej komfortne, tie turn by turn inštrukcie fakt pomôžu :) a páči sa mi, že to zobrazuje aj profil trate počas etapy
07.05.2023 - 10:29:13
00
Najprv som mal free, ale kedze som to mal aj s presahom do inych regionov a po case som aj zistil, ze mi appka i mapy vyhovuju (i napojenie na Sigmu), tak som si pockal na zlavu World a vtedy kupil. ...a aj pri trasach vytvorenych v Komoot mam v Sigme ciaru i sipku naraz.
07.05.2023 - 10:39:08
00
S ďalšou aktualizáciou sa navigovanie opäť zlepšilo :)
08.10.2023 - 10:05:56
00
Ano, prepocitanie trasy pri odboceni :-)
08.10.2023 - 19:23:51
00
+ turn by turn inštrukcie z ľubovoľného gpx súboru :)
13.10.2023 - 17:26:00
00
keyboard_arrow_up