Tonito, trosku ta opravim... Giro je chemik...


Ved preto ma zaujima jeho nazor....viem ,ze rozumie veci o ktorej sa bavime a preto sa ho pytam ci ma s touto latkou nejaku skusenost.
Nemusis ma opravovat citam jeho prispevky.....
09.01.2007 - 10:20:52
00
Nie som biochemik, takze tieto veci su trochu mimo moj obzor, ale som prisposobivy, urcite si to niekde mrknem a vyjadrim svoj nazor.
Dam este jednu k tym proteinom. Tiez myslim, ze v zimnom obdobi nemusi byt ich prijem samoucelny ak su davkovane v rozumnom mnozstve, uz som napisal aj preco (vybudovanie svalovej hmoty, ktora sa v sezone pomina). Ale rovnako si aj myslim, ze treba klast doraz na rozmanitu a prirodzenu stravu. Ty ako kulturista urcite vies aka byva ucinnost vyuzitia roznych vyzivovych doplnkov a suplementov.
09.01.2007 - 10:51:40
00
Tak som to myslel aj ja!
Ved su to vsetko doplnky vyzivy a aj som to tak myslel.Ved najdolezitejsia je pestra strava az potom nejake doplnky.
Som byvali kulturista a teraz sa snazim pomalicky zhodit hmotnost ale hlavne tazko nabratu svalovu hmotu:)
09.01.2007 - 11:01:45
00
Volaco som si mrkol o tych adaptogenoch. Ono to v podstate nie su az take tajnosti. O roznych ucinkoch zensenu, cesnaku ako aj inych bylin a pod. vedeli uz cinaci aj stare mamy. V poslednych rokoch sa zacalo skumat, ze co su vlastne zac tie ucinne latky. Zaujimave su napriklad flavonoidy, u nas na skole sa nimi zaoberali biotechnologovia. Mnoho z tychto latok ludia uzivaju v malych mnozstvach, lebo vedia ze im pomahaju (napriklad cesnak pred chorobami a pod), ale je pravda, ze (pozitivne) ucinky spominanych latok nie su este celkom doskumane (dlhodobe hladisko, vplyv na karcinogenitu...).
Druha stranka veci, ked uz zistime co su vlastne zac tie ucinne latky, preco by sme ich nepripravili umelo? Ak si sa v zdroji odkial cerpas info docital, ze takto umelo pripravene adaptogeny nie su tak ucinne ako prirodne, problem bude zrejme vo vzajomnej sucinnosti viacerych latok a dovoim si povedat, ze rozni biochemici aj tak este poriadne nepoznaju vsetky ucinne latky v tej ktorej byline ci zelenine.
Takze tazko povedat ako je to pri dlhodobom umelom predavkovavani sa adaptogenami, ten kto sa na to da by si mal dobre preratat ake mnozstva uzivat vzhladom k svojej telesnej hmotnosti a metabolizmu. A ako som pisal na zaciatku, ich ucinky su rokmi overene.
Este by som chcel k tej chemii. Ja sa nebranim synteticky pripravenym veciam, telu je jedno ci sa nejaka ucinna latka vytvorila v tele kravy, cloveka alebo laboratornej banke. Je mozne, ze vzhladom na pritomnost roznych, dokonale nepreskumanych izomerov rovnakej latky (pripad syntetiky) moze byt ich dlhodoby ucinok nedozierny, ale to ma teraz netrapi, aj tak raz treba umriet. Volaco v tom zivote treba aj risknut ;-)
09.01.2007 - 11:19:40
00
Urcite treba studovat aj vyzivu pretoze ta je pre sportovca velmi dolezita pokial chce podavat dobre vykony a nechce byt len priemerny sportovec.Ludsky organizum nieje stavany na takuto zataz povedzeme prejst 100km denne v aerobnom pasme.To telo len zhuntuje a prave regeneracia je velmi dolezita aby nedoslo k pretrenovaniu.Prave tomuto dokazeme zabranit alebo to aspon eliminovat doplnkami vyzivy.Samozrejme ze musi byt spravny vyber.
Nemal som na mysli prave cesnak ale skor
rhaponticumcarthomoides
rhodiola rhosea
araliamandshurica

vsetko sa to vyraba vyluhovanim rastlin v etanole a vznika tekuty roztok ktory sa aplikuje subligvalne.
09.01.2007 - 11:45:22
00
Myslis zlaty koren? :D To subligvalne malo byt sublingvalne (pod jazyk)? No vies, ale kopu tych ucinnych latok nachadzajucich sa v tebou spomenutych bylinach je obsiahnutych aj v cesnaku. Potom su vsak specificke latku pre tu ktoru bylinu a vacsinou su aj pomenovane podla jej latinskeho nazvu. Aj ich ucinok byva specificky. Nehan cesnak, doporucujem sporotvcom :D
Inac co sa tyka tych specifickych latok, mne to obcas pripada ako homeopatia aj ked na druhej strane predavkovanie sa nimi moze byt nebezpecne. Napriklad v tise sa nachadzajuca latka taxin (uz som to spominal) v istom malom mnozstve pomaha srdciarom, avsak o nieco vacsia davka uz moze byt smrtelna.
09.01.2007 - 12:06:15
00
Tak to vyznelo, ze hanim cesnak?Nie nie to som nechcel ved ja viem ,ze je to super vec.Ja som mal raz zaludocne problemy a uzival som cesnakove tbl carnic oil (tusim taky nazov) preto tbl pretoze pracujem s ludmi a asi by som v robote dost smrdel:)
Vratim sa spat k tym doplnkom ak chces poslem Ti vzorku toho X pandu ktory je prave na lepsie prekrvenie svalov.Obsahuje arginin,citrulin malate a tiez creatin malate.Mozes to vyskusat pre treningom a potom sa vyjadris ci Ti to zabralo.Poslem to gratis ako znak priatelstva:)
Ale naozaj posli adresu cez ss ak chces.
Cau
09.01.2007 - 22:30:26
00
Kupujem si nove vitaminy, lebo sa mi vsetky uz minuli, a akurat kukam ze predavaju aj 1000mg vitamin C :o prosim vas, komu je to naco takato obrovska davka? Ved to je 1250% dennej davky, je to dokonca uvedene aj na tej flasticke :o
Nevzal som to, uplne mi staci 300mg, aj tak to je 375% ODD, akurat tak drahy moc
14.10.2023 - 12:41:44
00
Nevieš, že cez C je tu Ivan?
Ja teraz beriem to 1000mg C a rozdiel medzi menšou gramážou nevidím. Naposledy ked som mal tú 1000 tak som ich dával napoly.Používam od GS so šipkami.
14.10.2023 - 13:01:11
00
A este by som vas poprosil o odporucanie doplnku specificky vhodneho na slachy. Mam dlhodobejsie problemy s lavym zapastim a s lavou achilovkou, obe mozu mat pricinu z biku, kedze je to uz dlho moj jediny sport (i ked to lave zapastie nechapem, mysku ovladam iba pravackou). Hodilo by sa mi nieco urcene specialne na posilnenie sliach.
14.10.2023 - 13:06:03
00
Drzal by som sa toho nazoru, ze je to len drahy moč. Neviem, ci si pocul o tom pripade v US, nasli doma chlapa, ktory sa 10 rokov nepohol z domu a zral len donasku z McD. A cuduj sa svete, nedostatkom C vitaminu netrpel. Stacil mu ten zlomok obsiahnuty v kecupe.
Dalsi vyskum, kde sa vedec dopoval tisicnasobkami davky bez pozitivneho dopadu je tiez znamy.
Ale myslim, ze tato stale omielana tema, nikdy neomrzi.
14.10.2023 - 17:11:39
03
Pri vitaminoch rozpustných v tukoch predávkovanie je možné... To však neznamená že C môžeš sypať na kilá.
14.10.2023 - 18:00:31
00
Pokial si dobre pamatam, tak k jednotlivym ucinkom sa tam snazili priradit aj odkazy na studie.

https://examine.com/supplements/vitamin-c/

edit, teraz pozeram, ze uz je to nieje cele free a nejaka cast je zamknuta.
14.10.2023 - 20:02:17
00
C najcastejsie pouzivam praskove z drogerie DM

Pri problemoch s ulnarnym nervom (podozrenie bolo na karpalny tunel,ale bolo vylucene, teda neslo o slacht,ale o nervy) som mal Neuromultivit a/alebo Milgamma N, v podstate B1, B6 a B12, ale nie somsiisty,ci uz nie je na predpis. Kazdopadne pozor na (pre)davkovanie, pribalovy letak.
16.10.2023 - 23:36:42
01
To je ale nahoda, ten Neuromultivit mi uz tiez odporucali nezavisle od teba :) tak si ho teda kupim, dik za tip :y:
17.10.2023 - 10:39:18
00
keyboard_arrow_up