ddemo napísal:
...
Karbon sa da vyborne opravovat a velkarat opravovane miesta su pevnejsie ako povodne....


pevnejsie ako povodne , ale co vlastnosti ako povodne? zachovane? bude pruzit?
20.10.2023 - 10:43:07
01
Neviem ani kedy ani ako to prasklo, možno som tak jazdil niekoľko dní mesiacov Neviem... na farbe nieje vidieť žiadny naraz po kameni ani odlupnuta farba takže to mohlo byť nejaké drevo ale nespomínam si že by som dostal takú šupu aby to až tak prasklo, v podstate z vnútornej strany na vzpere presne v ohybe hore aj dole cca 3-4cm dlhé praskliny
20.10.2023 - 10:50:15
01
Pozor, ja som nikde netvrdil ze karbonovy ram nepraskne sam od seba... teda resp. len jazdou - bez narazu. Je kopec konstrukcne doje..babranych ramov kedy sa setrilo na materiali a vahe za kazdu cenu. Ani technologia ukladania prepregu do dvoch polovic formy, v spojeni a potom balonkovani/pretlakovani vnutra nie je zrovna idealna. Opravoval som hlavove ulozenie takto vyrobeneho ramu, kedy horna miska na lozisko mala az smiesne tenucke steny a pri dotiahnuti riadidiel to ulozenie jednoducho zacuvalo do ramu. Zatial TOP vyrobcu gravel ramu (co som videl na vlasnte oci) je francuzsky TIME, vyrabany mimochodom v Gajaroch. Ten ram nema daleko k dokonalosti, ale zase cenovo je dost daleko od bezneho slovenskeho platu :/...
20.10.2023 - 22:25:43
01
madden tie sú teda parádne ale za mňa je najlepší uhlíkový rám od festky. Majú to riadne premakané kukni na yt čo je za tým vedy, potom aj tá cena ale odpovedá.
21.10.2023 - 10:04:34
01
Festku u nás nebere skoro nikdo trošku zasvěcený moc vážně. Technologicky je sto let za šimpánama. Lepit trubky k sobě ještě jakžtaž umí, ale třeba vyrobit přední vidlici je úplně mimo jejich možnosti a schopnosti (kola osazují běžnou vidlicí Columbus Futura rúzných provedení). Cenu nastřelují nesmyslně, neustále se topí ve ztrátě a hledají investory (rozuměj kavky, které by mohli oškubat). Zákazník Festky je obvykle věci neznalý důvěřivý naivka, hejl, kterého kluci z Festky očešou podobně jako toho důvěřivého investora :-) .
22.10.2023 - 14:55:46
03
Nemá prave Festka náhodou problém, že sa im tie rámy rozliepaju? Alebo teda aspoň v minulosti som niečo také registroval...
22.10.2023 - 17:16:12
00
scarinko napísal:
mne tam isto Giant cestaku ale co som sa bavil s Carbonfactory tak ze tam tie ramy praskaju pomerne casto. Vzpera hruba ako malicek a staci nejaky kamen alebo ti pri foteni drbne na zem etc a puk. Uz by som to miesto nenasiel po oprave kde to vlastne bolo. nie je to vidiet.


podobne , mal som prasklinu na hornej trubke blizko zamku sedlovky, na Giant Defy2017, oprava v CarbonFactory, dovod vzniku praskliny nepoznam....nepadol som, na ram nic nepadlo, zamok sedlovky utahovany s pozadovanym momentom...186 Euro cena opravy
22.10.2023 - 18:32:55
00
Nechapem ako dokazete na tom jazdit. Mna by kazdy vyjazd zozierala predstava, ze by prave moj ram pocas jazdy niekde praskol a by som sa riadne vysypal. A riesit utahovacie momenty, davat pozor na pady bicykla a pod.. :-)
22.10.2023 - 20:10:31
02
Pre teba je tu tato verzia 😉

encrypted-tbn0.gstatic.com
22.10.2023 - 20:31:08
00
user_id prvy karbonovy ram som kupoval v 2017. mal som na nom aj jeden neprijemny pad, kedy to neprezili kolesa, klucna kost a bike si zalietal, spravil par salt. po roku pouzivania bol cely omlateny od kamenov, posralo sa na nom vsetko co sa mohlo, ale ram okrem laku bez poskodenia. a to sa jeho nazov zacinal na G. tu niekde som tomu material zacal plne verit. sadal som nan z prasknuteho hlinika a jazda bola neporovnatelne lepsia. ale ano - hunta som mal tazko v pazi. aj vo vlaku, aj pri prevoze autom, aj ked lietali sutre od kolies - len si tak cinkal. kym sa pravdepodobne neskrutil. na karbon si treba davat pozor - co snim clovek robi ale inak je to momentalne pre mna asi najlepsi material na ram bicykla. za nim ocel koli vlastnostiam a cene. titan je drahy - ten som este neskusal, hlinik je dvrdy a praska (nemoznost opravy) - ten by som bral jedine ak by bola hlavna podmienka cena (aj to by som radsej hladal lacnu ocel)
22.10.2023 - 22:08:27
01
Gusto0,a čo sa stalo s Huntíkom? vždy som ho obdivoval.

Pýtam sa aj preto,lebo tiež poškulujem po oceli,ale na gravela, konkrétne Author Ronin. A tiež sa neviem rozhodnúť či do toho ísť,či nie, či obyčajnú verziu,alebo odlahčené sl-ko,alebo sa na to vykašlať a jazdiť na HT29 s gravel plášťami:)
23.10.2023 - 07:23:17
00
neviem presne. zacalo ma tahat doprava. v zakrutach zacal strasne plavat. myslel som ze hlavove tak som nechal nalisovat nove - nepomohlo, mmyslel som ze kolesa, nove neponohli, plaste som tiez vymenil a nic. potom som to vzdal. ale musim povedat ze mal cez 50t km, jazdeny 5 rokov celorocne bez udrzby. sluzbu spravil dobru.
23.10.2023 - 09:22:25
00
Gusto0 napísal:
user_id prvy karbonovy ram som kupoval v 2017. mal som na nom aj jeden neprijemny pad, kedy to neprezili kolesa, klucna kost a bike si zalietal, spravil par salt. po roku pouzivania bol cely omlateny od kamenov, posralo sa na nom vsetko co sa mohlo, ale ram okrem laku bez poskodenia. a to sa jeho nazov zacinal na G. tu niekde som tomu material zacal plne verit. sadal som nan z prasknuteho hlinika a jazda bola neporovnatelne lepsia. ale ano - hunta som mal tazko v pazi. aj vo vlaku, aj pri prevoze autom, aj ked lietali sutre od kolies - len si tak cinkal. kym sa pravdepodobne neskrutil. na karbon si treba davat pozor - co snim clovek robi ale inak je to momentalne pre mna asi najlepsi material na ram bicykla. za nim ocel koli vlastnostiam a cene. titan je drahy - ten som este neskusal, hlinik je dvrdy a praska (nemoznost opravy) - ten by som bral jedine ak by bola hlavna podmienka cena (aj to by som radsej hladal lacnu ocel)


A hlinik bol prasknuty po akej dobe a zaobchadzani?
Hlinik ti zvycajne nepraskne len tak pri beznom pouzivani, ako sa tu stalo kolegom foristom na karbone.

na karbon si treba davat pozor - co snim clovek robi ale inak je to momentalne pre mna asi najlepsi material na ram bicykla.

z mojho pohladu ho to diskvalifikuje ako najlepsieho materialu. Staci, ze sa treba starat o komponenty :-)
23.10.2023 - 10:34:05
00
takze to ze sa treba starat o hlinnik je v poriadku, naopak ze sa treba starat o karbon ho diskvalifikuje :)
23.10.2023 - 10:40:30
00
o karbon sa praveze netreba starat. len netreba tlacit na miesta ktore su tensie koli funkcnosti, to je vsetko. tie moderne hliniky su tiez ako plechovky a moc by som do nich nemlatil, lebo tie ani neopravis. a hlinik ktory nieje ako plechovka vazi takmer tolko co ocel
23.10.2023 - 16:53:05
03
keyboard_arrow_up