Martini858 napísal:
Mozno slovom "nadavanie" som to zle vystihol, ale su tu komentare, ze mtbiker je drahy eshop.

Jasne kludne nakupuj obcas o 30% drahsie ak na to mas. To je samozrejme tvoja volba. Okrem jednej objednavky som zatial vzdy nakupil inde zasadne lacnejsie a k absolutnej spokojnosti vo vsetkych ohladoch ktore si opisal...
23.10.2023 - 10:45:56
13
zalezi co clovek kupuje ,ja som si nedavno riesil Fox Speedframe Pro na SK shopoch cca 190E nemci okolo 100E ,komponety a spotrebak riesim vacsinou tu lebo ceny su porovnatelne z DE shopmi a mam to skor dodane,velke DE shopy dokazu urobit vacsie vypredaje a ked su vypredaje tak su aj normal velkosti nie len S a XXL,takze handry vacsinou riesim zo zahranicia,treba si to vzdy porovnat ale ako bolo spominane vyssie nikto nikoho nenuti kupovat na mtbiker ked sa mu to zda drahe
23.10.2023 - 10:59:40
01
Niekedy pomoze aj dorovnanie ceny :) A mtbiker reflektuje aj nemecko.
23.10.2023 - 11:17:17
02
To sme dopadli, keď predajcovi ideme vyčítať to, že zarába na predaji. Niekedy mám pocit, že polovica ľudí očakáva, že sa tu bude predávať za Vatikánsku menu. Niekedy by bolo lepšie skôr oceniť, že tu vôbec vďaka MTBikeru existuje táto komunita, kde nájdeš odpovede na 99,9% otázok (nie len z oblasti cyklistiky) prakticky okamžite a nie len pindať na ceny, ktoré sa snažia stále minimálne dorovnať konkurencii. Sám som študent a zakaždým si premyslím každé jedne euro, ktoré investujem do tohto športu, ale toto pindanie mi už pripadá trochu prehnané.
23.10.2023 - 11:19:21
026
Tak za mna mtbiker shop je fajn, oproti kamennym obchodom maju nadstandartny sklad, clovek ma prehlad ci realne aj vec maju a dodanie je tiez tak ako napisu. Ked mi nesedi cena pri nejakom produkte tak kupim inde a vybavene. Ja mtbiker pouzivam na spotrebny material a s tym som spoko aj ked je niekedy naozaj o chlp drahsi ako zahranicie.

Co ma ale minule zarazilo bolo ze "vernostne body" na zaklade ktorych som mal zlavy navyse maju nejaku zivotnost a tie tisice co som tu nechal vlastne pre obchodnika uz nic neznamenaju... Toto je pre mna jedine negativum eshopu mtbiker...
23.10.2023 - 11:26:54
04
Mne občas príde zase prehnané to stavanie MTbiker-u na piedestál. Niektoré veci sú tu lacnejšie, iné drahšie. Veď o nič nejde, každý si môže vybrať kde kúpi. Nakupujem tu a aj inde podľa aktuálnej ceny a podmienok. A spotrebák väčšinou v kamennej predajni v MT, nech naň nemusím čakať. To že niekto poukáže na to, že inde to je lacnejšie mi nepríde ako pindanie.
23.10.2023 - 11:27:43
014
Ale ved dokopy tu skoro nikto ani nepinda. Paradoxne cela tato diskusia zacala off-topic komentom zo strany Mtbiker ako krachuje zahranicny eshop a ako je Mtbiker na tom dobre.
Mozno by nebolo odveci rozdelit tuto temu kde budu striktne pridavane iba zlavy a vytvorit samostatnu temu na diskusie. Zvykne to tu byt neprehladne po kadzom pridanom BMC bicykli :D
23.10.2023 - 11:31:01
09
Ja by som par myslienok k tejto teme chcel prihodit, aj ked teda predlzujem off-topic:

- takmer vzdy sa da najst na internete e-shop, ktory bude mat konkretny produkt lacnejsi ako my. Rozne e-shopy vedia nakupovat u roznych dodavatelov, mozu pouzivat svoju financnu silu, mozu mat pristup k roznym vypredajom, aukciam stareho tovaru a podobne. Mozu mat rozne nastavene akcie na zbavovanie sa stareho tovaru. Mozu mat rozny level financnych problemov, kvoli ktorym tovar predavaju pod nakupne naklady (vid clanky vyssie - CRC vygeneroval stratu skoro 100M libier za posledny rok).
- Je prirodzene, ze pri velkom cenovom rozdiele nakupi nas zakaznik inde. Velke cenove rozdiely nedokazeme dorovnat - a ak ano, tak len za cenu financnej straty. Nemozeme to ale robit vzdy a stale (a urcite to nemozeme robit proaktivne), pretoze by sme prerabali peniaze - a dosledky toho su vykreslene v clankoch linkovanych v tejto teme posledne dni.
- Ak je rozdiel maly, verime, ze vacsina nasich zakaznikov uprednostni nas, pretoze na rozdiel od nemeckej konkurencie mame vysoku pridanu hodnotu a reinvestujeme jeho peniaze na Slovensku. Opat, nie kazdeho to zaujima, ale nastastie to vacsina zakaznikov chape.
- Mame automatizovane price checky na top 1000 produktov. Pri standardnych cenach sme *v priemere* drahsi o 7% ako Bike24, pri VIP cenach sme *v priemere* lacnejsi o 1.4%. Samozrejme, ze najdete priklady produktov a znaciek, kde je ten rozdiel ovela vacsi. V priemere je to ale takto. A len na okraj, Bike24 stratil 90% svojej hodnoty od peaku na trhu a momentalne generuje kazdy kvartal stratu (https://www.google.com/finance/quote/BIKE:ETR?sa=X&sqi=2&ved=2ahUKEwjkt-3o7IuCAxV52QIHHdMJD7UQ3ecFegQIIhAX&window=MAX)

Zaverom, bez problemov prizname, ze pri niektorych produktoch nedokazeme konkurovat nemcom (a urcite nie pocas vypredajov). Ale nemam rad, ak tu niekto z rukava hadze percenta a generalizuje. Chapem, ze je fanusikom ineho slovenskeho obchodu a my mu to neberieme, ale toto ostrelovanie na fore mi nepride ferove.
23.10.2023 - 11:32:17
048
takze spat k teme, akcie Bike24 su v 90% zlave a to sa oplati :D
23.10.2023 - 12:05:09
04
cervo napísal:
Zaverom, bez problemov prizname, ze pri niektorych produktoch nedokazeme konkurovat nemcom (a urcite nie pocas vypredajov). Ale nemam rad, ak tu niekto z rukava hadze percenta a generalizuje. Chapem, ze je fanusikom ineho slovenskeho obchodu a my mu to neberieme, ale toto ostrelovanie na fore mi nepride ferove.

ale no, ved vy v zakladnych veciach beznej spotreby nekonkurujete ani decathlonu...

https://www.decathlon.sk/p/998762170-139742_balik-gelov-hydro-pomaranc-4-ks.html#/demodelsize-235no_size/demodelundefined-8762170

https://www.mtbiker.sk/shop/vyziva-a-kozmetika/energia/energeticke-gely/powerbar-powergel-hydro-pomaranc-67ml.html

2.25E vs 2.99. Predpokladam ze percenta zvladnes...

A chapem ze tu sram red sadicku si este stale nepredychal ked si kvoli tomu vtedy musel zmazat rozhorceny prispevok...

    23.10.2023 - 12:21:15
    01
    Heh, toto je tuším osobné...
    23.10.2023 - 12:27:51
    016
    Uvedomujes si ze dacthlon je medzinárodná sieť obchodov, že?asi majú inde množstva co sa týka odberov od dodávateľov... Tak jasne ze idú aj s cenou dolu
    23.10.2023 - 12:33:09
    01
    Zrovna decathlon je siet ktora ma brutalne fixne naklady ktore z niecoho musi zaplatit. Naschval som pri tejto polozke dal kamenny obchod a nie internetovy a uz vobec nie v akcii. Takze ano FiLus uvedomujem si to :)

    Toto je polozka u mna niekde na urovni 200E rocne. Uplne v pohode si ju kupim v mtbikeri ked ju budu mat za racionalne peniaze...


    Naposledy upravil Stax dňa 23.10.2023 - 12:39:22, celkovo upravené 1 krát.

    23.10.2023 - 12:36:51
    01
    Ale ved uz s tym chodte niekam...
    23.10.2023 - 12:37:55
    08
    mohol si nalinkovat aspon rovnake produkty, ked uz chces porovnavat
    https://www.decathlon.sk/p/998385608-102629_energeticky-gel-hydrogel-pomaranc-67-ml.html#/demodelsize-235no_size/demodelflavor-8385608

    2.60 vs 2.69...
    (s vip cenou, kedze som tu kupil aj par drahsich poloziek, ktore sa oplatili viac ako inde)
    23.10.2023 - 13:07:26
    13

    Výber z tovaru vo výpredaji

    Prejsť do shopu
    keyboard_arrow_up