https://youtube.com/shorts/qLRPF8ccZLA?feature=share

Tak a zilina to už pekne buduje ku nám.
22.08.2023 - 20:15:46
02
Ďalšie správy:

https://mytrencin.sme.sk/c/23220327/zupa-zverejnila-vyzvu-na-vystavbu-cyklotrasy-z-trencina-do-dubnice-nad-vahom.html?fbclid=IwAR3ep3E4vraSmcG86T0Beke7UOPOj98H_YnIlFWypAWjOJ84Y16gOI2E74Y

https://www.belusa.sk/pre-obcanov-2/oznamy/cyklomost-napreduje-podla-planu-1268sk.html?fbclid=IwAR3q2mA4PcpcI0dUJHCovQXHgcPQZEdNPPkTF-8uUIbHtd16Vg5M_ZGXP6Q
27.09.2023 - 17:52:12
02
Ten nájazd na nový cyklomost je Brutus udus,niečo pre srdciarov,zjazd z mosta cez kanál ,lavotociva 90 stupňov,a za ňou dve esicka pravá ľavá pravá ľavá a nájazd na most,kto tam udrží rýchlosť , bude v siedmom nebi🙂to je zrejma ten najkrajší úsek z celej vazskej magistrály ,čo spomínal župan niekde vo videu...BTW začiatok podstrania za psím cvicakom už odsalovali a zasypali zeminou ,hýbe sa to pekne....
27.09.2023 - 19:35:54
00
Most Belusa Lednicke Rovne.
https://www.facebook.com/100057882138706/posts/pfbid02oiQJEYUwXs2PBEa2oVtQAnsZAgZ2hZGM7fjMvoZtSKAC1QtY3BGNEdUrYoYmEPm3l/?app=fbl
.
Kto nieje na fb, tak aspon vystrizok.

Prílohy:

Screenshot_20230928-180319_Lite.jpg
Screenshot_20230928-180319_Lite.jpg 275.71 KiB thumb_up0thumb_down

28.09.2023 - 17:55:30
03
Už sa neviem dočkať kedy to dokončia. Pre mňa vznikne super okruh NDCA > Pruske > Lednica > L. Rovné > Beluša > IL > NDCA cca. 65km. Ešte aj cesta v Pruskom sa pomaly dokončuje 😁
28.09.2023 - 18:29:10
00
Akurat keby bola cesta od Nemsovej po Puchov v normalnom stave. Nedavno som isiel Bolesov-Pruske po 2 rokoch a zas minimalne dalsie 2 nepojdem. Krajnica stale rozbita a hlavne o soferoch skoda sa vyjadrovat.
Preto ja radsej tocim Ndca, Tepla pri trati, Dobra, Opatova a po cyklo do Nemsovej a domov.
28.09.2023 - 20:26:47
00
https://youtu.be/VjMPRB-jQWk?si=tS-tXo-qKLCKS8Ft
28.09.2023 - 20:35:49
03
Zilina už postavila cyklomost smerom na Trenčín.. 180 m..
28.09.2023 - 20:36:41
00
RANDAL Často mi napadá, že by šla z Nemšovej do Rovní urobiť cyklotrasa, namiesto železnice, ktorú by zrušili. A v Rovniach ju napojiť cyklomagistrálu Ladce - Púchov.
28.09.2023 - 21:34:09
00
To je dobry napad.
Lenze tam stale jazdi nejaky vlacik. Myslim, ze to bolo minuly rok v Bolesove, na priecesti aj auto zobral, co mu voslo do cesty.
28.09.2023 - 21:45:44
00
https://youtu.be/dFR77TyKpfw?si=U43hlSFDRQo7ORYX
18.10.2023 - 19:24:17
01
Už sa to konečne dostáva do ciela
18.10.2023 - 19:25:22
00
https://mytrencin.sme.sk/c/23234271/cyklotrasou-prepoja-trencin-a-dubnicu-nad-vahom-s-vystavbou-planuju-zacat-buduci-rok.html?ref=njctse


Líder v budovaní cyklotrás na Slovensku, Trenčiansky samosprávny kraj plánuje Trenčín a Dubnicu nad Váhom v blízkej budúcnosti spojiť cyklistickým chodníkom. S výstavbou chcú začať v prvej polovici budúceho roku.

Dopyt po cyklotrasách je i priamo v krajskom meste a priľahlých obciach, kde by miestni privítali cyklistické spojenie medzi Trenčínom, obchodným centrom Laugaricio a obcou Soblahov.

Tieto i ďalšie cyklochodníky plánuje trenčianska samospráva vybudovať.

Problémom však podľa vedenia obce i trenčianskej radnice môže byť proces majetkového vysporiadania v úseku medzi Trenčínom a Soblahovom.

Aktuálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby úseku Vážskej cyklomagistrály z Trenčína do Dubnice nad Váhom.

„Po jeho ukončení bude podpísaná zmluva s víťazným uchádzačom. Následne môžu začať stavebné práce, očakávame, že to bude v prvej polovici roku 2024. Ide o 13,4 kilometra dlhý úsek, na ktorý sme získali nenávratný finančný príspevok z Plánu obnovy a odolnosti,“ informovala Lenka Kukučková, hovorkyňa TSK.

Ďalším úsekom Vážskej cyklomagistrály, na ktorý tiež v súčasnosti prebieha verejné obstarávanie, je úsek Dubnica nad Váhom – Ladce.

„Ide o 15,2 kilometrov dlhý úsek, na ktorý bude podaná žiadosť o nenávratný finančný príspevok z druhej cyklovýzvy v rámci Plánu obnovy a odolnosti. V prípade jeho získania a úspešného ukončenia verejného obstarávania by chcel Trenčiansky samosprávny kraj začať so stavebnými prácami ešte v roku 2024,“ dodala.

Na výstavbe niekoľkých nových cyklotrás momentálne pracujú i v Trenčíne.

„Výstavba všetkých cyklotrás závisí od právoplatných stavebných povolení a pridelených finančných prostriedkov. Pri druhej etape cyklotrasách Kubrá – Vážska magistrála, Opatová - Vážska magistrála a Brnianska - druhá etapa sme v etape povoľovacích procesov,“ uviedla Erika Ságová, hovorkyňa mesta Trenčín.

Budúci rok plánujú zrealizovať i tretiu etapu cyklotrasy z centra mesta na sídlisko Juh, pripravujú i cyklotrasy z Trenčína do obchodného centra Laugaricio a z Trenčína do obce Soblahov.

„Tu to bude oveľa zdĺhavejší proces, nakoľko v trasách týchto budúcich cyklotrás je veľa väčších, či menších pozemkov, ktoré bude treba majetkovo vysporiadať,“ doplnila hovorkyňa.

Cyklotrasa z Trenčína do Soblahova je vízia, na ktorú sa v spomínanej obci zameriavajú už dlhodobo.

„Nejde len o cyklistov, ale aj o potreby občanov Soblahova. Cesta je vo veľmi zlom stave a je úzka, prihliadnuc na množstvo dopravy, ktoré v súčasnosti po nej prechádza. Cyklisti, ktorí túto cestu využívajú na dopravu do mesta, alebo opačne, ju vnímajú ako nevyhovujúcu,“ povedal Marián Hudec, starosta Soblahova s tým, že stavba cyklotrasy je i z týchto dôvodov na tomto úseku nevyhnutná.

Ako ďalej priblížil, gro projektu je na pleciach trenčianskej radnice, keďže kataster mesta konči tesne pred Soblahovom.

„Mali sme už o tom niekoľko rokovaní. Boli predostreté dve alternatívy, v jednej mala ísť cyklotrasa poza bývalé Leoni, najnovšia verzia na ktorej mesto pracuje smeruje popri ceste po ľavej strane, ako je vedená kanalizácia. Z pohľadu trasovania je to podľa mňa najlepší variant.

Problémom by podľa neho mohlo byť riešenie vlastníckych vzťahov pri tejto ceste.

„Je tam množstvo vlastníkov a bude nutné to s nimi vysporiadať. My by sme to uvítali, pretože naši občania využívajú túto trasu na cestu do práce a z práce. Aj motoristom by to prospelo, keby sa cyklisti vyňali z tejto cesty. Zjednodušilo by to jazdu,“ podotkol starosta.

Cyklotrasu do Trenčína by privítali i niektorí miestni obyvatelia.

„Samozrejme že by to bol prínos. Jazda do Trenčína na bicykli je občas i nebezpečná, cesta je úzka a mnohokrát spoza zákruty nečakane vyletí auto. Bolo by lepšie a bezpečnejšie, keby majú cyklisti vlastnú cestu,“ povedala Martina.

Podobný názor má i Michal.

„Určite by som chodil častejšie do Trenčína bicyklom, keby vybudujú cyklotrasu. Chodím i teraz, no priznám sa, že ma občas odrádza to, že okolo mňa letia autá,“ doplnil.


„Určite by som chodil častejšie do Trenčína bicyklom, keby vybudujú cyklotrasu. Chodím i teraz, no priznám sa, že ma občas odrádza to, že okolo mňa letia autá,“ doplnil.

Národný cyklokoordinátor Peter Klučka vníma budovanie cyklotrás ako pozitívnu odpoveď na to, po čom volali už dlhé roky.

„Nevolajú potom už len ministerskí úradníci, ale ten tlak už ide aj od župy, od jednotlivých starostov, alebo primátorov. Veľmi rýchlo sa s myšlienkou, že bicykel je štandardný dopravný prostriedok, stotožnili a robia i konkrétne kroky k tomu, aby sa na ňom dalo bezpečne chodiť do zamestnania,“ zhodnotil.

Podľa jeho slov je expanzia cyklochodníkov príkladom toho, že bicykel sa už stáva bežnou súčasťou životov ľudí.

„Akonáhle ľudia vidia, že sa budujú cyklotrasy, mnohých to motivuje k tomu, aby si našli k tomu cestu a sami začnú cyklotrasu využívať. Je to vzájomne motivujúci faktor. Výstavba vedie k zvýšenému počtu cyklistov,“ povedal.

Tento nárast môžeme podľa neho sledovať nielen v Trenčíne a blízkom okolí, ale i v ostatných slovenských mestách.

„Veľmi pozitívne je i to, že aj vďaka cyklotrasám, ktoré sa teraz budujú, budú môcť ľudia využiť bicykel i na dlhšie cesty. Bude môcť cyklista prísť do Trenčína, tam sadne na vlak a pôjde i s bicyklom ďalej,“ uzavrel.
23.10.2023 - 13:23:51
06
Super, super, super 👍👍👍👍
23.10.2023 - 15:36:29
00
Bol som sa pozrieť na cyklotrasu Ladce - Púchov a stav je, že od Ladiec po cyklomost na L. Rovne už namaľovali stredové deliace čiary (cyklomost som neskúšal prejsť, nakoľko sa pred cyklomostom od kanálového mosta zdržiavali robotníci so strojmi a vozidlami odstavenými na cyklotrase), ale z Ladiec sa už teraz dá v pohode jazdiť popri kanáli až po Horné Kočkovce ako začína Matador. V Púchove je už úsek popri hlavnej vyasfaltovaný, no nie je spojený s úsekom na začiatku Púchova od Streženíc. Smerom na Streženice úsek vyasfaltovaný, avšak so zákazom vjazdu okrem obsluhy a vozidiel stavby. Vyasfaltované to vyzerá byť aj za Streženicami na L. Rovne, aspoň pri pohľade z cesty, no pohybujú sa tam stroje a robotníci.

Prílohy:

20231121_125115.jpg
20231121_125115.jpg 423.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cyklotrasa ústi do cesty vedľa, a tá je jednosmerná.
20231121_131235.jpg
20231121_131235.jpg 431.62 KiB thumb_up0thumb_down

20231121_130743.jpg
20231121_130743.jpg 519.12 KiB thumb_up0thumb_down

21.11.2023 - 20:48:47
09
keyboard_arrow_up