BIZUTERER napísal:
Nie je to EQ, no ťažko povedať robí to prvé 2cm - 3cm zdvihu keď je vidla zanorena, alebo na traily to neevidujem ale pri šliapaní na malých nerovnostiach som z toho chorí. Ťažko mi je povedať z ktorej strany to ide, teda či zľava alebo z práva. Nastavenia idú normálne pri rýchlom doskoku aj kompresii. Mal som ju rozobratu nakomplet ale negatívna pružina sa mi nezdala že by bola uvoľnená. Respektíve je možné to nejako preveriť ?

Vyber z vidli tlmiacu patronu a skus s vidlou prepruzit... Ak sa zvuk ozve je to negatívka ak nie tak skus postláčať vybratu tlmiacu patronu ci sa náhodou neozve ten zvuk... Ono to nemusí byť vyslovene volna pružina až tak ze tam hrka. Ale ak si dobre pamätám sú tam 2 pružiny a môže to byť zvuk spôsobený vzájomným pootecenim sa pri stláčaní...

Ono tie Suntourky s R2c2 ci rc2 patronou idú veľmi zaujímavo, a keď zoberiem do úvahy za koľko sa djau kúpiť nové tak nieje o čom... Ale samozrejme majú svoje muchy ktoré začne človek vnímať ak predtým jazdil niečo na vyššej úrovni... Ono tie vidlice sú robené strašne primitívne keď si to človek porovná s top modelmi od Foxu ci RS ale zasa ak by som mal riešiť základný model od Foxu ci RS tak Suntour mi poskytne lepšie služby a za menej peňazí... Samozrejme mam na mysli ich top modely. Nie tie základy ?
30.10.2023 - 14:24:28
02
Johnny80 napísal:
Však mu ju pošli na víkend, Braňo potestuje, a pošle nazad, v akom stave otázne :D :lol: 8)

poslem jednu, vratia sa dve, vsak ? :D asi by bol lepsi Rux
30.10.2023 - 14:30:43
00
Tak rezonuje to celou vidliu ale viac som to cítil v ľavej vzduchovej časti
30.10.2023 - 14:46:29
00
Nedal si podlozku z negativky na opacnu stranu ? Lebo mne sa to podarilo, esteze som to kontroloval podla pdfka.
30.10.2023 - 15:00:49
00
lto
Rux mi hovorili, že nejde moc dobre ale neviem ani tie ostatné. Možno by som nadával na tlmenie v ťažkých pasážach, ale na dotyk do ruky ten Aion šiel pocitovo najbližšie ku RS Boxxer. Napríklad nešiel som nejaký model AION36 - len na stránke , v predaji to nikdy nevidím A tá vidla by mala mať 2150g podľa údajov, čo je na danú kategóriu špičková hodnota, keď Mezzer má 2100. Ja by som to definoval tak, že chod vidly v tých púzdrach mi nešiel do hlavy. Ja mám aktuálne Mezzer po reklamácii úplne nový a nejde tak hladko. Priznám sa, že keby mi niekto požičal na dlhšie nejaký taký dobrý Suntour so zdvihom 160/170mm tak by som to zobral na skúšku :)
30.10.2023 - 15:07:45
00
Pozeram, ze zrazu zdrazili ten Durolux, co bol za super cenu cca 300e. Asi moc citaju fora :D Ale ty mas 29er asi, to je 410e ako pozeram :(

edit: tak to je iny model, ten povodny je stale za tu dobru cenu :)


Naposledy upravil lto dňa 30.10.2023 - 16:59:58, celkovo upravené 1 krát.

30.10.2023 - 15:11:23
00
Noo presne tak, začiatok zdvihu je paráda., možno práve kvôli tej pruzinovej negativke...prve sklamanie vsat nastane keď ide človek dole s tlakom a zrazu mu zmizne 1-2cm zdvihu lebo to negatívka pretlaci, alebo naopak nafukas viac a s vidly je betón.. ano dajú s zakúpiť 3 tvrdosti negatívnych pruzin ale v dobe keď som mal duroluxu bolo nemožné ich zohnať... Našťastie mi sedela ta co bola vo vidle... Noo a vážnejší problém je keď vidla vbehne do druhej polovice zdvihu... Progresivitou začne stupat až neúmerne aj keď sú všetky tokeny vonku... Akonáhle je vidla v kompresii tak už nereaguje na ďalšie podnety... Taktiež ma problém reagovať na rázy rýchlo za sebou... V tomto majú predsalen navrch ostatné znacky
30.10.2023 - 16:08:57
00
Asi preto presli na EQ, ale to ma zas nevyhodu, ze uz to treba ladit ako ine vidlice tokenmi. Ale ak clovek nevybocuje moc z normy vahovo, tak pruzinova negativka je super. Tu R2C2 patronu modifikovali pre 2017+ a teraz s EQ este nieco malo tam prerabali. Tusim ze daco asi s tym, co pises.
Dlhy korenovy/skalovy rokgarden som zatial nemal kde vyskusat. Kratky bol ok. Ale zas, ja jazdim vcelku pomaly. A nepomohlo prestavit HSR/HSC?
Tusim aj v tom threade, co som daval, volaco robili s planzetami.
30.10.2023 - 16:14:42
00
Aj v tom threade na mtbr.com píšu, že ta vydla je pretlmena. V recenziách sa objavovalo, že je vhodnejšia pre ťažších jazdcov alebo agresívnu jazdu. Ja jazdím Durolux r2c2 sf16 s oceľovou negatívkou vyše roka, a tiež uvažujem nad spriechodnenim kompresie aby išla ďalej do zdvihu. Pretože je to síce fajn že si udržuje zdvih a tým geometriu biku ale niekedy je to únavné a nevyužita 1/3 zdvihu je blbosť.
30.10.2023 - 16:18:38
00
Skúšal som všeličo lenže je problém ze tam veľmi nieto co ladiť 😅 teda ja som mal starší model, netuším ktorý ročník to bol... Na kompresii boli dokopy 3 rovnako hrubé planzety, štelovanie HSC jednoducho natvrdo uzatváralo prietokové kanály... Skúšal som vyhodiť jednu, potom druhu planzetu... Rôzne oleje ale aj tak to nešlo ako by som si predstavoval... Posunul som ju kamošovi na elektro, v tovarenskom setupe, a ten sa ma odvtedy už pár krát pýtal ze prečo som sa vlastne tej vidli zbavoval a to jazdiť vie, možno práve preto mu vyhovuje 🤔
30.10.2023 - 16:27:33
00
Podľa mňa, ta vydla nie je na pomalú jazdu a ani malé nerovnosti. Ale pomer cena výkon je brutálny oproti predraženej konkurencii (podľa toho, čo čítam).
Ja uvažujem nad zväčšením dier v planžétach.
30.10.2023 - 16:50:20
00
Na akom zdvihu ju mate ? Ja som ju na 160mm na doraz nedal, ale na 15cm tusim ano, a to neskacem nic velke, chodila dobre na malickom, aj na velkom. HSC mam na najmensom. Akurat na poslednom vyjazde sa mi nezdalo uplne , ako predtym. Tak mam asi daco zle :o /verzia 160-180mm, patrona r2c2 pcs/

edit; Podla QR kodu ja mam SF19. Neviem, aky rozdiel tam je, ale podla pdf to vypada, ze ziaden, akurat oska 20 vs 15.
30.10.2023 - 16:58:59
00
Ja som myslel niečo takéto :
https://www.srsuntour.us/collections/forks/products/aion36-boost-eq-3cr-pcs-15lh-110-29

Majú to v produktoch aj v prevedení 38, ale v ponuke to nik nemá ani oni sami, len že to existuje. To už vyzerá pomerne vo vnútri ako ostatné vidly. Ja som to skúšal, ale asi vo verzii s 35kami nohami vo verzii EVO. Cez zdvih by som to prehnal na určitých pasážach, že by som to ešte aj dofúkať asi musel :) Ja s vidlou na skokoch bez dopadov padám k zemi ako kameň. Stačí napríklad drop pod CHPS s dopadom priamo na cestu....teda ono to je tuším označené že to je :Step Down :)
30.10.2023 - 17:15:02
00
Aky je vlastne rozdiel medzi Aion a Durolux ?
30.10.2023 - 17:49:55
00
🤷‍♂️🤷‍♂️ na toto som odpoveď nenašiel a pri ich tlmičoch som ešte viac zmätený :)
30.10.2023 - 17:55:27
00
keyboard_arrow_up