TereziaT napísal:
Peter503 - Ahoj, vlastnim Orbea Rise H30 a som z okolia BY, ak chces - pozicam bike na vyskusanie. Techcnicky tu nejdem “mudrovat” kedze sa tomu nerozumiem. Ale ako pozeram, planujes ho vyuzivat tak ako ja. :) Keby nieco, napis spravu.

Ďakujem za možnosť si to vyskúšať. Predsa len to neni málo peňazí tak by som to rád predtým vyskúšal. Cyklistika neni môj primárny šport cvičím workout, behavám, hrávam futbal, začinam s thajským boxom a k tomu ešte cyklistika. Neviem ako to všetko časovo zladím :D
Som z Považskej Bystrice tak teda by som sa niekedy ozval.
01.10.2023 - 14:09:35
01
Jozef-Kenevo napísal:
Kupuj jednoznacne Kenevo SL.

Najlepsi bike. Kazdy kto sa na mojom zvezie dole si ho nevie vynachvalit.

Hore to je tak, ze si zamakas, ale ak si aktivny sportovec, tak to bude uplne v pohode.

Mal som 2 roky Kenevo (90 Nm), to som predal a isiel do Keneva SL (35Nm).

Rozdiel v segmentoch na Strave smerom hore - uz to nie je to, co byvalo ?

Segmenty s klesaniami - vsetky stare prekonane a pridanych mnoho novych ?

Mas nadcasovy dizajn ramu a ak este vyladis nejake komponenty, mozes ist pretekat ?


Skusal som Levo SL, ale to sa s kenevom neda porovnat, co sa geometrie tyka pri zjazdoch.


No je to ťažké sa rozhodnúť oba bicykle sú podľa mňa top. Vzhľadovo sa mi možno viac páči Kenevo SL ale Orbea Rise je všestrannejší bicykel, má vačší výkon aj dojazd.
Na Keneve SL sa trochu obávam stŕmych stúpaní, zvládate aj strmšie stúpania? Nemusíte pri strmších stúpaniach zchadzať dole z biku a tlačiť bike?
Ako dlho Vám väčšinou vydrží batéria? Aký režim výkonu idete najčastejšie do kopca?
01.10.2023 - 14:15:04
00
No, Jozef Ti pekne odpovedal, tak si sa vela dozvedel.
Tu mas porovnavacky z testu motorov z roku 2022
SL 1.1 je slabsi o 100W v max vykone.
Ale ako bolo spominane uz predtym, s Ep8 RS si vies cez aplikaciu nastavovat ten vykon ako Ti vyhovuje, cize aj znizit ak si chces viac sliapnut za svoje.
U SL 1.1 vies sice tiez nastavovat ale ak budes potrebovat viac vykonu, tak viac ako 234W z toho nevydolujes.
Zalezi ake stupania, 5%, 10%, 15%, 20% mas na trase k DH trailom.

Prílohy:

SL1_1 vs EP8 RS.jpg
SL1_1 vs EP8 RS.jpg 93 KiB thumb_up0thumb_down

03.10.2023 - 13:23:43
00
Co su strmsie stupania?

Ak si dobre pamatam, tak z biku som za posledne roky schadzal asi 3-4 krat. Ale to schadzali aj chalani s klasickymi ebikami.

Ja chodim na vyjazdy vylucne s ,,velkymi ebikermi”

Priemerne trasy - cca 40 km a 1000 - 1500 vyskovych

Ale dost teorie. Chod si motor vyskusat. Ak nebudu mat na test kenevo, skus aspon Levo.

Drzim prsty v spravnom rozhodnuti
03.10.2023 - 15:38:24
00
tiež uvažujem nad Orbeou Rise, škoda že sa nedá niekde otestovať. mal som možnosť skúsiť najnovšie Levo SL 2024 (žiaľ iba na hodinu), aby som vedel porovnať pocity. tieto bajky sú si bližšie. kenevo je predsa len trochu viac rockandroll, ako rise.
06.11.2023 - 12:45:40
00
Orbea Rise sa dala testovat na testovacke niekedy v maji tento rok, co organizovalo Velocity (orbea testovacka) na Zeleznej, tak predpokladam, ze buduci rok budu zas, bol na to celkom napor.
06.11.2023 - 12:56:04
10
jj, viem že niečo také bolo, ale dozvedel som sa to až po funuse... a myslím že aj bajkula robí nejaké testovačky...
06.11.2023 - 13:36:08
00
ano, robia tiez, tusim pred mesiacom bola, ale nepamtam si uz ake bajky
06.11.2023 - 14:06:01
00
V lete som skoro kupil orbeu, ale natrafil som nahodou na trek fuel ex-e a zatial po 500km mozem povedat ze som velmi spokojny.
Chod ho testnut u vas do A3 sportu v priore.
06.11.2023 - 20:21:25
00
mmi188 pokukavam po tom trek-u fuel ex-e uz dlhsie nakolko do buducna (za 1-2r) planujem aj z dovodu veku prechod z klasickeho bajku na ebajk, Tie plnohodnotne ebajky (22-25kg) ma nelakaju, trek fuel ex-e mi pride ako celkom rozumny kompromis na ciastocnu vypomoc, ked je potrebna ale da sa na nom aj zamakat ako na klasickom bajku. asi blba otazka, ale vies tu moju predstavu potvrdit/upravit? Viem, ze v tomto segmente je viacero modelov od roznych vyrobcov, ale z toho co som videl ma oslovil prave ten trek. aj ked v konecnom dosledku by bolo uplne idealne ho testnut na nejakom vyjazde, co mam prejdeny s klasickym bajkom.
09.11.2023 - 14:46:38
00
Tiež v takom podobmom horizonte to plánujem. Bajkula robieva predvádzačky, aj Velocity. Treba si to odsledovať. Ja som to tento rok premeškal, ale budúci rok si to odsledujem.
09.11.2023 - 16:26:11
01
marYan je to tak ako pises. Full-ebiky maju silny krut.moment a vykon, takze staci aby si zlahka slapal a bike ta vytiahne. Tento trek to ma tak, ze pomoc davkuje tym viac, cim ty silnejsie slapes. Takze ked neudrzujes optimalnu kadenciu a ulievas sa, motor ti moc nepomoze. Proste musis byt fit a nakoniec to vychadza tak, ze mam podobne tepy aj vydaj ako na normalnom biku, ale bud trasu prejdem rychlejsie alebo idem na dlhsi okruh. Ale unaveny som podobne. Snad to dava zmysel.
09.11.2023 - 17:24:58
10
Ok, to presne splna moju predstavu. Este ma napadlo, ci by si vedel dat info k vyjazdu. Moj bezny vyjazd v Malych Karpatoch je cca 40km, 600m vyskovych, moja vaha s ruksakom atd. cca 95kg. Ako to ten trek zvladne, t.j. ci je toto limit pre baterku, pripadne ostane nejaka rezerva. (ak pouzijes priemernu/strednu asistenciu)
09.11.2023 - 18:15:44
00
Tak to sa nemusis vobec stresovat.
U mna taky priemer 40km, 800vm, 2:30h ostane tak 30% baterky. Vacsina casu na najslabsej asistencii, do kopca stredna.

A ked nemam cas - 20km, 500vm, 1h - minie sa 50%. To je dost na strednej podpore, trochu aj na max.
09.11.2023 - 20:06:39
00
mmi188
ako mas nastavenu dopomoc
ECO, MID, HIGH?
09.11.2023 - 22:01:27
10
keyboard_arrow_up