ja aj keď občas nadávam na ľudí, tak v som veľký ľudomil a v podstate sa snažím skôr hľadať niečo dobré aj keď niekto o niekom tvrdí, že je to blbec. Len potom je situácia č.2 ak sa niekto chová povedzme zvláštne. Dnes viem, že na ochranárov sa nehnevám, ale odtiaľto viem, že na 1 človeka si musím dať už dlhšie pozor a od dnes aj na druhého. Takže vyhýbať sa, ignorovať. 🤦‍♂️ Len to aj ťažko nesiem, že sú to ľudia na jednej cyklo lodi a musím premýšľať čo kde uverejniť.
09.11.2023 - 21:27:42
00
Brano, z koho strany boli tie akoze napomenutia? SOP alebo lesnik?
SOP neobhajujem, som v podstate ich opozicia. Ich navrhy novych chranenych uzemi som aj oficialne pripomienkoval, ako clen urbariatu (nie Varinskeho). Preukaz znackara cykloturistickych tras mam, tak kludne vybav povolenia a ja ti to vyznacim. Chcelo by to prestat mudrovat po internetoch a zacat realne trasy povolovat, jazdenie legalizovat. Skus sa zapojit do nejakeho OZ, napr. Slomby alebo aspon sobotu dojst na "Diskusia – Trailbuilding na Slovensku s Michaelom Kolářom" https://www.stanica.sk/event-detail/65231f7ba2ec3d179cba9072/?lang=sk_SK
Mapku k tomu, ze ChpS nie je v 5. stupni ochrany som ti linkoval.
09.11.2023 - 21:37:19
01
šiel by si sa tam prosím prejsť a tú tabuľku si tam pozrieť? Ja to pre istotu môžem skontrolovať, ten stupeň ochrany. Je tam na konci takmer tej značky nová tabuľka Národný Park, prečiarknutý bike a ešte nejaké veci. A tuším 5. stupeň ochrany. Tie napomenutia boli podľa mňa z SOP - nemám to ale overené z viac zdrojov, preto to tak píšem, že to je neoverené a že tam dostali zdvihnutý varovný prst aj bežci čo tam chodievajú večer. Lesníci ich nemôžu tam buzerovať, lebo správca urbáru, ktorý tam chodí kontrolovať ťažbu je môj kamarát a jeho otec. S nimi som tam v podstate začal pred 30 rokmi chodiť. Traily tam vybudované sú, nechcem ich budovať. Doma na budovanie trailov stačí osloviť urbár, ale u nás zas nie je už pekný les na budovanie trailu, všetko napadnuté, alebo čakajúce na vyťaženie.
09.11.2023 - 21:44:22
00
Posli gpx alebo nieco kde a ked bude pekne zbehnem pozriet. Mna tam napominal raz iba lesnik. Cykloturisticku trasu, ktoru tam vyznacil kraj z penazi Kie tam "zrusili" prave urbarnici, ked nahulvata sekerou oholili C-ecka zo stromov az na drevo. Co treba na budovanie a legalizovanie trailov ti moze vysvetlit napr. spominana Slomba alebo SCK apod.
09.11.2023 - 21:57:49
00
Len to Cčko z Varína je asi zlikvidované už dávnejšie. Ja ako som sa vrátil po dlhšom čase k serióznejšej cyklistike, tak tuším v 2019 už neboli tie Cčka na stromoch. Ale tá cyklotrasa tam skôr či neskôr príde. Ver tomu, ľudia v týchto postoch postupom času povolia. Mňa sa minule šéf urbáru pýtal, že čo stváram..a ja že čistím im priečne odvodnenie na zvážnici, aby im netiekla voda po ceste, tak mi povedal, že ešte idú niečo zvážať a že potom to idú opraviť, ale že oceňuje moju snahu. Ten ich odpor začne slabnúť hlavne vtedy keď sa pomaly blíži, že v tých lesoch už nie je moc čo ťažiť, ale skôr treba začať sadiť. To je situácia u nás. Varín bude pomaly tiež hotový.
Pozerám tú mapku a je tam NPR Suchý -5.stupeň ochrany prírody. To je od chodníka smerom dolu. Ale tá tabuľka je otočená kolmo na chodník a absolútne neviem či tam je napísané NP, alebo NPR. Ale tá neoverená info o pokutách a zákaze sa týkala skôr jazdy po červenej TZ až dolu na hrad.


Naposledy upravil branomelis dňa 09.11.2023 - 22:19:52, celkovo upravené 1 krát.

09.11.2023 - 22:08:24
00
Tabuľa tam bude asi kvôli tomu že červená značka sa nachádza asi na troch 100m úsekoch vo vnútri (podľa freemap.sk tak 4-5m za hranicou) NPR Suchý.

Prílohy:

IMG_20231109_200709.jpg
IMG_20231109_200709.jpg 51.5 KiB thumb_up0thumb_down

09.11.2023 - 22:17:14
00
Toto bude asi ono, ale zvláštne toto tam osadiť, skôr že tam je tá NPR, ale to by malo byť umiestnené skôr rovnobežne s chodníkom a nie kolmo naň.
09.11.2023 - 22:23:17
00
Stačí si pozrieť návštevný poriadok a tam sa dozviete, prečo je tam zákaz vjazdu cyklistov.
10.11.2023 - 08:34:20
00
bicycletour napísal:
Stačí si pozrieť návštevný poriadok a tam sa dozviete, prečo je tam zákaz vjazdu cyklistov.


Vidis a toto je presne to, co normalny clovek nechape: preco sa nemoze ist po zvaznici alebo povedzme sirokom chodniku na bicykli. Len preto, ze je 3m v nejakom uzemi. Ked prikazu jazdit po dialnici vsade 50kou, tak tiez budes akceptovat argument, ze "pozri sa do zakona o cestnej premavke a budes vediet preco"? Zakony a predpisy by mali davat nejaky zmysel a kde ho ocividne nedavaju, tak naozaj mam problem ich dodrziavat.
10.11.2023 - 08:54:45
09
Ten zákaz tam nie je kvôli 3 metrom od 5. stupňa. Je vidieť, že cyklisti, čo jazdia po národných parkoch nepoznajú základné pravidlá pohybu v nich.
10.11.2023 - 09:15:11
00
a preco tam je ten zakaz? a sice to je jedno, rozumiem, ze v ramci celkoveho marazmu v spolocnosti, si aj ochranari radsej riesia iba svoj piesocek, bez ohladu ma celkovy kontext, clovek ten system casom zomelie

smiesne na tom je to, ze o par metrov vyssie je chata, ktoru z nejakeho dovodu citit po indickom slume uz pomaly z doliny, ale ano, ta je mimo NPR a znova sme pri tom piesocku

otazkou je, co sa s tym da robit?
10.11.2023 - 09:37:11
01
bicycletour napísal:
Ten zákaz tam nie je kvôli 3 metrom od 5. stupňa. Je vidieť, že cyklisti, čo jazdia po národných parkoch nepoznajú základné pravidlá pohybu v nich.


Nie, nepoznáme, lebo su tak komplikované, nezmyselné a hlúpe, že jednoducho je zbytočné tomu venovať energiu.
10.11.2023 - 09:41:37
03
bicycletour Tak problem je z casti aj v tych pravidlach pohybu, nakolko navstevny poriadok je z roku 2005 a v nom uvedeny zákon č. 315/1996 o premávke na pozemných komunikáciách neplati uz 14 rokov a par rokov uz ani cestny zakon nepozna ucelove komunikacie ale ucelove cesty. Podla Zakona o ochrane prirody sa v III. a IV. stupni este stale mozem pohybovat po cestach. Nimi boli povodne zrejme myslene iba cesty I., II. a III. triedy. Kedy sa to opravi netusim, ale dufam, ze to pri zmenach bude miestne osadenstvo pripomienkovat, nakolko mnozstvo ucelovych ciest ma navrhove parametre aj intenzitu vyssiu ako cesty III. triedy.
mirec16 mas aspon foto a polohu toho zakazu?
10.11.2023 - 09:42:30
00
Mohli by konecne zo zakona vyhodit definiciu bajku ako vozidla. Resp. vozidlo len ak ma blatniky alebo pomocny motorcek. A bolo by po problemoch :)
10.11.2023 - 09:57:00
08
Zigo to je skor otazka na branomelis, tento rok som tam tusim ani nebol, aj kvoli tej chate, kt. isla dole vodou
10.11.2023 - 10:06:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up