dominikkellner7
Dôvody sú rovnaké ako v iných európskych národných parkoch. Počet cyklotrás je porovnateľný.
10.11.2023 - 13:46:08
00
bicycletour - Aké rovnaké? Vieš mi ich prosím vymenovať? Ďakujem
10.11.2023 - 13:50:24
03
bicycletour napísal:
dominikkellner7
Dôvody sú rovnaké ako v iných európskych národných parkoch. Počet cyklotrás je porovnateľný.


Toto je argument. Topka. Buď si politik alebo štátny úradník.
10.11.2023 - 13:59:16
04
Inak kto by chcel do štúdie porovnanie ako poškodzuje bicykel terén ako motorka ako rýchlo sa terén zotaví, keď sa tam prestane jazdiť, tak mám fotky aj zhruba zaznamenané časy týchto procesov. Teda tie dôvody sú ako som spomínal : poškodzovanie pôdneho krytu (čiastočná blbosť) a mikroplasty (ale ja používam plášte s tvrdou zmesou aj keď to figu drží a brzdím minimálne, skôr šlapať treba viac než brzdiť) potom ešte nahnevaní ľudia na chodníku, ale to sú práve tí smutní ľudia, ktorí na život potrebujú mať na všetko zákon a paragraf, ale ich pobyt v prírode je absolútne zbytočný.
10.11.2023 - 14:00:50
00
hurmikak
Tak aké dôvody sú na to, aby neboli peší vpustený na všetky lesné cesty v národných parkoch a cyklisti na všetky turistické trasy v európskych parkoch, kde ochrana funguje oveľa dlhšie než na Slovensku?
10.11.2023 - 14:01:55
01
bicycletour - No my to nevieme, tak napäto čakáme, kým nám to vysvetlíš. A nepleť tu peších, hovoríme o bicykloch na zvažniciach. Stále čakáme na konkrétne dôvody. Ďakujem
10.11.2023 - 14:03:48
10
Sú také isté ako v iných európskych parkoch v Európe.
10.11.2023 - 14:05:49
00
Hehe. A mozu byt ine ako europske parky v Europe? Super zabava, toto forum. Musim tu chodit castejsie. Nic sa sice nedozviem, ale to upokojenie, ze po tomto svete chodia vacsi blazni ako ja... To sa oplotí... :)
10.11.2023 - 14:09:10
02
Veď si stačí prečítať návštevné poriadky európskych národných parkov a hneď je jasné, že aj tam platia zákazy vjazdu cyklistov.
10.11.2023 - 14:10:15
00
Napríklad pravidlo z rakúskeho národného parku Kalkalpen:
Das Radfahren und Mountainbiken im Nationalpark Gebiet ist nur in der Zeit von 15. April bis 31. Oktober 2 Stunden nach Sonnenaufgang bis 1 Stunde vor Sonnenuntergang gestattet! Ausnahme ist der Langfirst-Mountainbikeweg, hier beginnt die Bike-Saison erst ab 1. Juni. Das Radfahren und Mountainbiken ist nur auf markierten Routen gestattet. Einige Radwege sind gleichzeitig als Wanderwege oder Reitwege ausgewiesen. Rechnen Sie immer mit entgegenkommenden Wanderern oder Reitern!
10.11.2023 - 14:13:27
00
u nas je jazda v NP na bajkoch (mozno explicitne - nechce sa mi hladat vyhlaska / zakon) zakazana a povolena iba na znacenych trasach
tam je jazda na bajkoch v lete povolena - teda aspon podla toho co si postol

niekolkokrat si tu vsak bol vyzvany k odpovediam, ktorym sa vyhybas - skus na tom trochu popracovat ...


Naposledy upravil KinDo dňa 10.11.2023 - 14:19:59, celkovo upravené 1 krát.

10.11.2023 - 14:18:19
00
branomelis napísal:
Inak kto by chcel do štúdie porovnanie ako poškodzuje bicykel terén ako motorka ako rýchlo sa terén zotaví, keď sa tam prestane jazdiť, tak mám fotky aj zhruba zaznamenané časy týchto procesov. Teda tie dôvody sú ako som spomínal : poškodzovanie pôdneho krytu (čiastočná blbosť) a mikroplasty (ale ja používam plášte s tvrdou zmesou aj keď to figu drží a brzdím minimálne, skôr šlapať treba viac než brzdiť) potom ešte nahnevaní ľudia na chodníku, ale to sú práve tí smutní ľudia, ktorí na život potrebujú mať na všetko zákon a paragraf, ale ich pobyt v prírode je absolútne zbytočný.

fakt hej? ja som onehda stretol 13 elektrobajekrov taka vacsia skupina na Ostredku, ja na graveli, co ti spravi 13 ebajkov po dazi na hrebeni VF, kazdy bajk ma cez 20 kilo, plus vaha jazdca, plus vykon motora? asi nebudem sa tvarit ze nulovu eroziu, ci? skus sa so mnou hadat, pdootvorne procesy som studoval :)
10.11.2023 - 14:19:18
01
KinDo
V rakúskych národných parkoch je asi rovnaký počet cyklotrás ako v slovenských národných parkoch s tým, že v Rakúsku majú naviac aj časové obmedzenie. Prečo tam majú časové obmedzenie a prečo nie je povolený vjazd všade nechám na diskutujúcich.


Naposledy upravil bicycletour dňa 10.11.2023 - 14:25:06, celkovo upravené 1 krát.

10.11.2023 - 14:21:36
00
bicycletour - takže reálne dôvody na to, prečo ja nemôžem ísť bicyklom po zvážnici, kde sa rúbe hlava nehlava buď neexistujú, alebo ak existujú, tak sú tak hlúpe, že nám ich nechceš radšej ani prezradiť. A takto si veru vy zelení dôveru u bežnej populácie nevybudujete. A potom sa na MŽP dostavájú ľudia ako Taraba, Huliak a neviem kto. Lebo neviete bežným ľuďom komunikovať reálne dôvody a potrebu ochrany prírody, a to, prečo má aké opatrenie zmysel. Ale veľmi dobre Vám ide arogantné vyhrážanie (nemyslím teba, ale inú osobnú skúsenosť), pokutovanie, upozorňovanie, stavanie plotov na Kráľovej holi a oháňanie sa nejakými nezmyslami napísaními pred X rokmi.
10.11.2023 - 14:24:32
00
Beriete to príliš osobne a o ochrane prírody to ho veľa neviete. Radšej sa začítajte do odborných kníh a nie do fór.
10.11.2023 - 14:26:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up