hurmikak napísal:
Toto je argument. Topka. Buď si politik alebo štátny úradník.



napriklad ti poviem taku vec, na vrchole Velkeho Krivana a v jeho okoli vystupuje krystalinikum, na ktorom sa tvoria extremne prikre girlandove pody vytvorene solifukcnou cinnsotou, ktore su extremne nachylne na eroziu, co bol aj z jednych argumentov ked sa este zly zly ochranari snazili zabranit vystavbe tej lanovky do snilovskeho sedla, ze to tam pojde srat koli pesim turistom, no a teraz si predstav ze tam das leglany pohyb cyklistov a tym padom aj ebajekrov, co z toho bude?

inak ja prd rozumiem radiologii, ale ani vo sne by ma nenapadlo po internetoch rozumbradovat o radiologii, skor by som sa spytal niekoho kto tomu rozumie...
10.11.2023 - 14:26:51
02
Veď práve že nevieme. A namiesto normálneho vysvetlenia, tu dostávame odvolávky na návštevný poriadok....
10.11.2023 - 14:31:17
00
rubik
To si fakt bol na Ostredku v daždi na graveli? ?? inak ten gravel vzhľadom na úzky plášť urobí v pôde väčšiu ryhu ako na širokoplášťovom ebiku. Ale jasné. Ak niekto ide plnku na ebiku, tak ono to vie prehrabnúť. Ale ebike nie je motorka, nemá to tie otáčky. A ani neviem prečo by som mal robiť na Ostredku eróziu. Ostredok je jednoduchý kopec, ktorý sa dá vyjsť pomaly bez preklzu. A ak je mokro, tak z bicykla zostúpiš a pomaly vytlačíš, na ebiku máš walk mode bez preklzu.....A pokiaľ ide o môj Ostredok, kde mám túto štúdiu, tak tam by som ebiky uvítal, dokonca na pár krát aj motorku, lebo trail jazdím takmer denne a mám problém udržať stopu. Ak som tam 2 týždne nebol, tak trail sa začína strácať - príroda si ho berie späť.
10.11.2023 - 14:31:39
00
hurmikak napísal:
Toto je argument. Topka. Buď si politik alebo štátny úradník.
skoda to nepovedat nahlas, tokok to je, a jeho trolenie tu netreba krmit ...
10.11.2023 - 14:36:31
00
Na radu tuna riaditela zemegule, som sa na tie europske parky v Europe kukol. Ak je Rakusko a Hohe Tauern v Europe (je) a ak to je narodny park (je), tak na tri kliknutia mi naslo 134 MTB cyklotras. Nie, nie je to preklep, stotridsatstyri! Asi tolko k ochrane prirody a k poucovanie o odbornosti.... No nic, pekny uprsany vikend prajem, vidime sa na zvazniciach... :)
10.11.2023 - 14:37:07
01
bicycletour napísal:
KinDo
V rakúskych národných parkoch je asi rovnaký počet cyklotrás ako v slovenských národných parkoch s tým, že v Rakúsku majú naviac aj časové obmedzenie. Prečo tam majú časové obmedzenie a prečo nie je povolený vjazd všade nechám na diskutujúcich.

to preco maju casove obmedzenie je asi vacsine diskutujucich jasne
co vsak jasne nie je, je to, ze preco su u nas obmedzenia, ked oni obmedzenia NEMAJU (hoci iba v lete)
10.11.2023 - 14:40:31
00
Na Slovensku nepraktizujú správcovia chránených území nič nové, čo by nefungovalo v Európe.. V tomto dokumente sa píše o cyklistike v chránených územiach.
https://mountainbike-tourismusforum.de/unterlagen/Umweltauswirkungen%20MTB.pdf
10.11.2023 - 14:41:04
00
Ivanzila
Ešte si treba pozrieť kadiaľ tie cykotrasy v Hohe Tauern vedú a aká je rozloha tohto parku.
10.11.2023 - 14:42:21
00
branomelis napísal:
rubik
To si fakt bol na Ostredku v daždi na graveli? ?? inak ten gravel vzhľadom na úzky plášť urobí v pôde väčšiu ryhu ako na širokoplášťovom ebiku. Ale jasné. Ak niekto ide plnku na ebiku, tak ono to vie prehrabnúť. Ale ebike nie je motorka, nemá to tie otáčky. A ani neviem prečo by som mal robiť na Ostredku eróziu. Ostredok je jednoduchý kopec, ktorý sa dá vyjsť pomaly bez preklzu. A ak je mokro, tak z bicykla zostúpiš a pomaly vytlačíš, na ebiku máš walk mode bez preklzu.....A pokiaľ ide o môj Ostredok, kde mám túto štúdiu, tak tam by som ebiky uvítal, dokonca na pár krát aj motorku, lebo trail jazdím takmer denne a mám problém udržať stopu. Ak som tam 2 týždne nebol, tak trail sa začína strácať - príroda si ho berie späť.


trosku by si mal popracovat na citani :) napisal som po dazdi a ano bol, netusim co je na tom take na pocudovanie

jasne brano, takze mi povieme ebajkerom prosim vas nepouzivajte full vykon, do kopca ich tlacte, turistom pesim sa uhnite, po dazi tam nechodte, brdzite oaptrne a neplaste zvieratka :D to je asi najalepsi joke co som cital tu na fore :D ja teda neviem ci si zaregistroval take, ale dokonca do niektorych bajkaprkov koli erozii, vybrzdenim roletam a podobne zakazuju vstup na ebajku

inak neviem o akych otackach sa bavime, ale mne typek nechcel uhnut na MIncoli on stupal hore na ebjaku a dotiatavali mu kamene od kolesa, ja v zazde som musel zastat a dat mu prednost :D

inak ak pri tvojom Ostredku je Kralova studna tak hovorime urcite o tom Ostredku, pocuj ja nechdcem zhadzovat tvoje studie, ale mna ucil pdotovrone procesy prof. Midriak, geomorfologiu som tiez absovoval, doknca nieco viem aj o geologii, myslim ze budem verit asi poznatkom co som nadobudol pri studiu a pri vykone moje prace (o erozii sa mozme bavit kludne dalej, ja som bajker a viem ze ju niekde az taku nerobim ale viem ze niekto iny a v skupinkach a v neprianzivom pocasi ju robi)
10.11.2023 - 14:42:28
02
KinDo
Akože nemajú obmedzenia? Toto sú cyklotrasy v spomínanom národnom parku Kalkalpen:
Anlaufalm ab Reichraming
Blahbergalm ab Reichraming
Ebenforstalm ab Reichraming über Wilder Graben
Biwakplatz Weißwasser ab Anzenbach (Reichraming)
Auf den Spuren der Waldbahn, Hintergebirgsradweg
Ebenforstalm - Hintergebirge - Gaißhansl Rundtour
Ebenforstalm ab Molln/Bodinggraben
Schaumberalm ab Molln/Bodinggraben
Langfirst - Hengstpass ab Windischgarsten (Bike-Saison ab 1. Juni)
10.11.2023 - 14:44:27
00
rubik
Inak povedal by som, že o tej geológii asi viem možno aj viac ako ty....čudujem sa, že si to študoval a ešte sa tu aj tým pýšiš. S tým Veľkým Kriváňom a kryštalinikom máš takú skôr polopravdu. Ale inak štýl akým so mnou píšeš mi hovorí o tebe: Som obyčajný nafúkaný pako, čo sa naozaj len tvári ako nejaký vzdelaný inteligent, ale v skutočnosti sa s ním diskutovať moc nedá.
Keby si bol normálny slušný človek, tak napíšeš, že o lokalitách s nízkym vznikom erózie sa dá diskutovať a povoliť tam vstup tým pár hipíkom čo tam jazdia. Ver tomu, že ty na Malý ani veľký Kriváň nemáš ísť prečo s bicyklom. Samozrejme ak nebudeš písať tie arogantné idiotiny ako sa bavíš na mojich výrokoch, tak sa k téme môžeme ďalej baviť inak to nemá zmysel. Lebo zas ja ako píšem, práve kvôli názorom ako tu šíriš sa sťahujem s bicyklom do zón mimo NP, ale tam to už objavili motorkári...a to by si videl teda eróziu. len treba možno viac jazdiť a menej sa chváliť výsledkami v škole. ???
10.11.2023 - 14:50:08
01
takže máme tu ďalší etalón dokonalosti čo nám ide vedecky opisovať eróziu pôdy aj s poznatkami čo získal u obľúbeného profesora na VŠ a chlapec si veselo jazdí po VF Ostredku na graveli....Inak ja si myslím, že ak niekto už na Ostredok vo Veľkej Fatre ťahá gravel, tak to má pekne v hlave premyslené.... To je akoby som si šiel Nurburgring zajazdiť na PONSSE Scorpion King....Bravo ? cyklisti sú pekná pakáž....
10.11.2023 - 14:55:30
00
branomelis napísal:
rubik
Inak povedal by som, že o tej geológii asi viem možno aj viac ako ty....čudujem sa, že si to študoval a ešte sa tu aj tým pýšiš. S tým Veľkým Kriváňom a kryštalinikom máš takú skôr polopravdu. Ale inak štýl akým so mnou píšeš mi hovorí o tebe: Som obyčajný nafúkaný pako, čo sa naozaj len tvári ako nejaký vzdelaný inteligent, ale v skutočnosti sa s ním diskutovať moc nedá.
Keby si bol normálny slušný človek, tak napíšeš, že o lokalitách s nízkym vznikom erózie sa dá diskutovať a povoliť tam vstup tým pár hipíkom čo tam jazdia. Ver tomu, že ty na Malý ani veľký Kriváň nemáš ísť prečo s bicyklom. Samozrejme ak nebudeš písať tie arogantné idiotiny ako sa bavíš na mojich výrokoch, tak sa k téme môžeme ďalej baviť inak to nemá zmysel. Lebo zas ja ako píšem, práve kvôli názorom ako tu šíriš sa sťahujem s bicyklom do zón mimo NP, ale tam to už objavili motorkári...a to by si videl teda eróziu. len treba možno viac jazdiť a menej sa chváliť výsledkami v škole. ???



pcouj Brano v rpvom rade tu vystupujete arogantne vy a uz niekolko rokov to sleduje, ja som chcel dokocna aby ste neboli strateny aj napisat enjaky clanok o tom kde a ake su stupne ochrany, lebo ste tu mali v tom hokej, argantne tu davate dole pala aj toho typka s nickom bicycle tour a celkovo tu vystupujete ze ochrane prirody nieco viete, ale ako vidim enviete a v provom rade VY BY STE SI MALI DOSTUDOVAT fakty nie my, toto je presne to co vobec nerefektujete a potom com si tu precital som zacal reagovat ako reagujem. ja sa tu nepysim vysledkai v skole, ja som vam tu chcel len ukazat ze rozmbradujete o neico o com prd viete vy, jedine co vas k tomu vedie je to ze si myslite ze ked si bajker tak v podstate mozes vsetko, lebo ty netazis na LKT ale tomu tak nie je

rozumbradujete tu o nieco co fakt nemate nastudovane a dokonca tak od zakladov ze si tu mylite stupne ochrany, rozpravas tu nezmysli o rozirovani narodnych parkoch, netusi kto a ko povoluje tazbu, co je reforma narodnych parkov a este sa cudujes ze niekto vysupuje ako ja. si predstav ze by prisiel enjaky pajko co tvojm profesno obore urobil prd, enviem co je trebars ani len mostovka na mostea bude si ju pleist so zabradlim ale bude ti tvrdit ze tade moze chodit po msote, lebo on uz po moste presiel tri krat, co by si mu povedal?
10.11.2023 - 14:56:54
01
Podľa toho ako sa tu odvoláva na eróziu toho cyklisti, čo jazdia v chránených územiach veľa o predmete ochrany nevedia. Keby sa jednalo len o eróziu, tak by nebola zakázaná jazda na mnohých iných trasách.
10.11.2023 - 14:56:59
00
rubik
Ty si všetko len nie vzdelaný....arogantný, namyslený človek nehodný, aby sa s ním niekto bavil. Na mosty je odborníkov až až....to zvládne každý stavebný ing....a každý stavebný ing vie z geológie zhruba to čo ty. Články o tom ako sa správa pôdny kryt nemusíš písať. Vedecký výskum na to nemáš a ak máš, tak zhruba taký ako keď Karlova univerzita ide sčítavať šelmy na Slovensku. Tak ahoj odborník na graveli na hrebeni VF.
10.11.2023 - 15:04:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up