marYan pozri si aj motor Bosch SX, keď nejdeš kupovať ebajk hneď, môže to byť dobrá alternatíva k motoru TQ v Treku. je to novinka pre budúcu sezónu a niektorí výrobcovia už predstavili modely s týmto motorom
10.11.2023 - 05:50:04
00
Red1 nechal som to na default nakoniec.
10.11.2023 - 08:56:36
00
ten Bosch SX je uplna novinka, zatiaľ ich dáva len KTM do modelu Macina, a nejaká pre mňa neznáma značka M1...
https://www.bosch-ebike.com/cz/servis/modely-elektrokol#category=112&motor=302
10.11.2023 - 09:28:25
00
tych znaciek je podstatne viac, tu v skratke clanok aj s obrazkami
https://www.bike-magazin.de/fahrraeder/mountainbike/all-mountain-bikes/bosch-performance-line-sx-das-sind-die-e-mtbs-mit-dem-neuen-light-antrieb/
10.11.2023 - 09:39:18
02
iste, časom budú postupne pribúdať, tak ako ostatné malé motorčeky...
10.11.2023 - 09:44:23
00
najčerstvejší prírastok s Bosch SX, ale aj najlacnejší variant je cenovo veľmi vysoko

https://www.emtb-news.de/news/centurion-no-pogo-sl-e-bike-neuheit-2024/

thumbnails.mtb-news.de
10.11.2023 - 10:11:42
00
mmi188
mmi188 napísal:
Red1 nechal som to na default nakoniec.


Mozes napisat hodnoty? Na nete som nasiel rozne, tak netusim, kt su defaultne.
W a %

Ako to vlastne fuguje.
HIGH: max 300W, dopomoc 200%
znamena, ze ked sliapes 150W tak dostanes od motora ten nastaveny max vykon 300W, dokopy 450W

HIGH: max 300W, dopomoc 100%
musis sliapat 300W aby si dostal od motora 300W

Chapem to spravne?
---

Inak tie ceny su sialene.
Tie biky su jasne obratnejsie ako full e-biky ale co sa tyka nastupanych vm a nasledne dojazdu tak bude aj tak zalezat od celkovej hmotnosti ebike+jazdec+vybava.

Pokial to clovek bude pouzivat len na nejate kratsie pojazdy ci vyjazdy na traily tak mu to bude stacit.
Na dlhsie pojazdenie bude potrebovat ten baterkovy bidon.
Jasne, chapem ten koncept, chces si len kratko pojazdit mas lahsi bike. chces si urobit vylet, zoberies aj ebidon.
10.11.2023 - 21:08:54
00
Red1
Nemam teraz pri sebe bike, myslim ze je to 80/150/300W a dopomoc 100/150/200%

Chapes to spravne, tymi percentami sa ladi citlivost a odozva, pri 200% to proste viac nakopne ako pri 100%. Ale je to stale velmi prirodzene. Nedava to take supy, ze by si na kamenoch hned pretacal koleso.

Som si urobil v lete testovaci tyzden, jazdil som s bikami od Rockmachine hardtailu az po Trek Rail za +- 10 tisic s kazdym cca 30-40km a 500vm. Tie full susp mali brutalnu silu hore kopcom, ale v zjazde to bolo strasne nemotorne, tazko sa mi na nich skakalo a o spodnu trubku, kde je baterka som si buchal kolena. Vecer som mal svalovicu nie v nohach, ale na rukach, ako som sa s tym natahoval na korenoch a tak. Ale urcite si na to clovek casom zvykne, len mne to vobec nevyhovovalo a uz som myslel, ze budem kupovat hardtail a jazdit len po zvazniciach. Trek tieto nedostatky nema, ram je krasne stihly a dolna trubka je skoro ako u normal biku, je to lahke a obratne. Da sa v pohode slapat s vypnutym motorom.

Este som zvazoval ten novy Bosch SX, ale vtedy pred 3 mesiacmi bol na nete len KTM s dodanim 1Q 2024, co sa mi nechcelo cakat a KTM mi je nesympaticke a aj ceny tam boli podla mna trochu mimo.

A posledna vec - ticho. Ten motor skoro nepocut. Bosch je na tom lepsie ako Shimano, ale ten TQ je proste uplne o niecom inom. Niekomu to vadit nemusi, ale mne slo to rapkanie fest na nervy a ked som v priebehu pol hodiny presadol z Focus Jam2 na Trek , tak som vedel ze ho beriem. Prvych par metrov som myslel, ze motor nejde, lebo je to slabucke ked to priamo porovnas s Boschom + ten tichy chod. Ale ono to funguje super, tak nejak nenapadne a tych 200-300W nie je zanedbatena pomoc. Len proste musis tomu tie watty dodat najskor ty a udrzovat kadenciu tych 80-100rpm.

Zatal mam najazdenych do 500km a uz viem predvidat, kolko asi miniem baterky a povedal by som, ze mam rovnaky range ako s full ebikom. S tym, ze sa viacej namakam samozrejme, a viem, ze nemam sancu dlhodobo drzat tempo s boschom. Ked mas 600+ baterku, tak viac vyuzivas dynamiku a viac nechavas motor aby slapal za teba,lebo tam staci, aby si jemne tlacil na pedale a uz mas plny vykon.
Mne to ale takto uplne vyhovuje, aj cenu som dostal viac nez slusnu, takze nebolo o com. Teraz je vsade plno bikov, nie ako minuly rok, tak to vybehni porovnat.
11.11.2023 - 18:50:30
00
keyboard_arrow_up