To že premiér sa správa ako blbec ešte neznamená, keď odborníci zo zdravotníctva, nie len na Slovensku hovorili, že treba rúška, si ich nedáš, lebo premiér je blbec. Dokonca aj premiér to chcel. To už je iná diagnóza.
15.11.2023 - 20:44:48
00
https://blog.sme.sk/sonakallova/politika/o-tradicnych-slovenskych-hodnotach-volica-sucasnej-koalicie
15.11.2023 - 21:12:39
02
Jano, ja som to nemyslel tak, ze to bolo len Matelkovou povahou. Ale jeho nezmysly vyuzivali Rusi v rozbijani mysli ludi.
Keby dal na odbornikov a nerobil chaos, tak by sa tu propaganda ovela tazsie uchytavala a menej ludi by jej prepadlo.
16.11.2023 - 10:10:14
01
Matelkova povaha vylucuje ze by bol schopny priznat, ze nie je najmudrejsi clovek na Slovensku, a mame tu ludi s lepsimi napadmi ako ma on.
16.11.2023 - 11:27:12
00
https://svabach.sk/marek-vagovic/vecer-mareka-vagovica-vlada-mafie-alebo-navrat-luzy/
16.11.2023 - 11:35:57
00
will napísal:
Jano, ja som to nemyslel tak, ze to bolo len Matelkovou povahou. Ale jeho nezmysly vyuzivali Rusi v rozbijani mysli ludi.
Keby dal na odbornikov a nerobil chaos, tak by sa tu propaganda ovela tazsie uchytavala a menej ludi by jej prepadlo.


Snad uz naposledy. Nikde v eu nebola cela opozicia svorne proti opatreniam, nikde v eu nebola tak vyrazne proruska, nikde v eu neboli taki zlodeji a diletanti 12r pri koryte a nerozkradli ho tak, ze ostali len plesne v nemocniciach, nikde v eu nezije tolko mentalne znevyhodnenych. Matelko bol len symptom, nie pricina. Pricina je v tupych hlavach.
16.11.2023 - 12:05:28
419
will napísal:
Jano, ja som to nemyslel tak, ze to bolo len Matelkovou povahou. Ale jeho nezmysly vyuzivali Rusi v rozbijani mysli ludi.
Keby dal na odbornikov a nerobil chaos, tak by sa tu propaganda ovela tazsie uchytavala a menej ludi by jej prepadlo.



Aké jeho nezmysli využívali Rusi? Že došiel a prosil ľudí aby dodržiavali pravidlá? Že potom bol nútený zaviesť opatrenia, lebo nestačí prosiť a pokiaľ to ľudia nedostanú rozkazom, tak na to serú? Že epidemiologické opatrenia dával robiť odborníkom? (Môžeme sa baviť, že niektoré opatrenia nemajú logiku, ale celkovo ten súhrn opatrní bol v poriadku). Slovensko má nejak 60% zaočkovanosť voči covidu. Kto ostro vystupoval proti očkovaniu? Fico a Pelle. Mimochodom, koho vláda zaviedla povinné očkovania proti chrípke pre ľudí nad 65 rokov, či koľko to bolo? Fico a Pelle.

Nehľadajme zase za všetkým rusov. Tak isto ako existuje ruská propaganda, existuje aj protiruská propaganda. Dávnejšie som čítal článok, kde Rusko obviňovali z energetickej kríze v Európe, oni za to môžu. Pritom za všetko môže Nemecko a EU trh s energiami, čo si oni presadili. Po havárii atómovej elektrárne vo Fukušime a Nemecko rozhodlo odstaviť svoje jadrové elektrárne. Ako náhradu začalo stavať plynové tepelné elektrárne na lacný plyn z Ruska (mimochodom, to je to "EKO" zmýšľanie, lebo odstaviť jadrovú elektráreň, čo môže ešte 40 rokov fungovať dobrý nápad). Všetko bolo v poriadku do momentu vojny na Ukrajine. Zrazu je ruský plyn zlý, nikto iný ho nevedel dodávať v takej kvalite a za takú cenu, museli nakupovať drahší plyn, tak ceny energie leteli hore. Už pred vojnou bola kritika, že to bude prúser, ak bude problém s plynom. K veľkej smole, zhruba 1/3 francúzskych atómiek bola odstavená kvôli naplánovanej údržbe a vylepšeniam, čo im malo predĺžiť životnosť. Zrazu nedostatok elektrickej energie. Ako funguje trh s energiami v EU? Vyrobcovia musia ponúkať vyrobenú energiu na burze, či trhovisku, ako sa to volá a tam sa to nakupuje. Nemecko, ktorému zrazu vypadlo skoro 10% potrebnej elektrickej energie bolo v panike a začalo skupovať všetko, čo sa dalo a preplácalo všetkých. Výsledok sme videli. Podľa logiky autora článku, ak by Rusko nezaútočilo na Ukrajinu, energetická kríza nebude. Ak sa k tomu postavíme takto, tak ma pravdu. Prvotnou príčinou ale nebolo útok Ruska na Ukrajinu, ale zbrklé a fušerské rozhodnutia nemcov. Druhá strana mince, nebyť embarga na Rusko, energetická kríza nemusela byť. Odsrali si to všetci.
16.11.2023 - 13:22:28
01
Nemci rozhodli o odklone od jadra davno pred Fukusimou. Ta to len urychlila.

Nebyt embarga na Rusko, tak je mozno uz po Ukrajine a Putin dava poziadavky na nase uzemie. Nejaka energeticka kriza je oproti tomuto prd.

Nezabudnem na jeho vetu: "Hranice NATO pred rok 1997".

Takze za tymto boli Rusi. Nie su za vsetkym, ale za bordelom okolo Covidu ano.
16.11.2023 - 15:21:15
01
Konkrétne asi nevieš povedať? Iba že Rusi môžu za covid na Slovensku?
16.11.2023 - 15:41:19
00
Mozno keby nas tu 40 rokov ta chamrad ne*ebala, tak aj mentalitu by sme na to, aby sme ten covid inak zvladli mali… :)
16.11.2023 - 16:32:49
010
Nie. Za Covid Rusi nemozu.

Za co mozu, je prehnana a neadekvatna reakcia spolocnosti na opatrenia. Na tej pracovali a to sa im podarilo.
To, co som tvrdil bolo, ze nekompetentne vedenie statu (najma premier) im v tom velmi pomohlo. Opozicia - SNS, Republika su podla mna presiaknuti ruskymi agentmi (mozem dat priklady a indicie, ale samozrejme to nedokazem). Smer takisto vyuzival ich zdroje.

Konkretne pri Smere viem povedat priklad, ked som videl ako troli, ktori valili prorusku propagandu na diskusiach na Pravde v priebehu par desiatok minut po vydani spravy o zatknuti Kalinaka prestali pod clankami o Ukajine a uz valili zlo pod clankom o Kalim.

Viem tych konkretnych prikladov povedat viac. Aj takych, ktore by som sem nenapisal, lebo to to je verejna diskusia a tiez je monitorovana.
16.11.2023 - 16:45:19
01
will napísal:
Jano, ja som to nemyslel tak, ze to bolo len Matelkovou povahou. Ale jeho nezmysly vyuzivali Rusi v rozbijani mysli ludi.
Keby dal na odbornikov a nerobil chaos, tak by sa tu propaganda ovela tazsie uchytavala a menej ludi by jej prepadlo.


Absolútny nesúhlas. Propagandu tu šíril a živil na prvom mieste Smer a konšpiračné médiá. A robili by to účelovo, či bol premiér Matovič, Heger alebo Odbor. Ak si si nevšimol, tak pred voľbami už Smer neriešil 3 roky vlády predošlej koalície, ale riešil "nastrčenú" vládu PS a americkej agentky Čapútovej. A tento naratív letelo stádo ešte viac než na frflanie okolo povinného testovania, či očkovania. A pritom Odorova vláda bola za 10rokov to najlepšie, čo tu mohlo byť a predsa ľudia volili proti PS a proti SAS, nie proti Oľano, ktoré to tu na čele s Matovičom rúcalo, ale proti tým, ktorí sa snažili sanovať potápajúcu loď. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Blbý národ si zvolil a nemôže za to ani Matovič, ani médiá, ani covid, ani ruská propaganda, ale ľudská hlúposť a najivita, ktorou ich kŕmil Fico a jeho kumpáni. Lebo priemerný volič má pamäť jednobunkovca a mozog prietokového ohrievača.
16.11.2023 - 16:54:08
09
Paradox ako s ucebnice ,pani Prezidentka navštívi kontrasa a potom kladie kvety k obetiam nežnej revolucie
16.11.2023 - 17:03:22
00
thumb_up0thumb_down
no pekne
16.11.2023 - 17:51:33
01
nemo1 napísal:
... ako s ucebnice ...

Ani sam autor netusi, ako sa trafil. Paradox ako z učebnice.
16.11.2023 - 18:25:22
010

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up