Houby s mákem! Kategórie sú podľa veku, nie poľa WMFA a dkosiahnuté časy tiež nikto v cieli neprepočítava. Tak už netrep. Ale kľudne si prepočítavaj. A byť tebou, dám si ten nezmysel patentovať.
19.11.2023 - 00:34:42
00
ic už spac, sa nedá čítať co tu vypisuješ tie hlúposti aj s Marlim
19.11.2023 - 00:35:57
00
Hosť napísal:
nemyslíš vážne že nevieš že na pretekoch nesúťaží 25 ročný so 40 ročným, už si jak Stax, takúto ľahkú vec nevieš, tu vypisoval blbosti že ma porazil na pretekoch - o 20 rokov mladší :fubar:

Chris Horner
19.11.2023 - 00:44:47
00
Ked bude mat Horner 60 tak ho v 60-tke porazím aj ja (by som ho porazil keby sme sa v 60-tke stretli) ked vyhral Vueltu mal len 42, v 60-tke bude mat Horner velky pupok a bude ,,súťažiť,, na e-bikoch, je rozdiel či si nad 35 rokov 7. rok alebo 20. - 25., to ale tiež zistíš až keď sa ťa to bude týkať, ked budeš nad 35 rokov 25. - 35. rok možno už budeš tiež len nacvičovať vysokú kadenciu 130 a wattmeter predáš :D
ked ma Stax na pretekoch ,,porazil,, mal 34 a ja 53 - trocha rozdiel 53 rokov oproti Hornerovým 42 a to neporovnávam podmienky - profi cyklisti co majú peneži a pol roka sú vdaka tomu vo výške, nemusia chodiť do roboty, ... do veku 40 - 42 v dnešnej dobe ešte udržíš vo vytrvalostnom výkone - vrchári - svoju výkonnosť takmer na 100 % z maxima do 35 rokov (preto sa aj koeficient pre porovnávanie vytrvalostných výkonov začína zohľadňovať až od veku 38 rokov a aj vdaka tomu menšiemu poklesu výkonnosti vytrvalostného výkonu vekom ešte okrem dalších vecí čo píšem neskôr mohol vyhrať Horner menej kvalitne obsadenú grand tour Vueltu, TDF ani Giro by s tou výkonnosťou nevyhral) + Horner vymákol výkonnosť na Vuelte aj vdaka predchádzajúcemu zraneniu ruky - vyšlo mu vyladenie po oddychu vdaka tej zranenej ruke podobne ako u Velitsovho pódia tiež po zranení - zlomenine ruky + je ,,ľahšie,, urobiť ,,veľký,, výsledok na treťotriednej grand tour takmer na konci sezóny ktorou Vuelta je co ale samozrejme v štatistikách neznižuje úroveň Velitsovho 2. miesta na GT a slovenský, český, ... cyklista bude mať čo robiť aby tento top, historický, ... výsledok v GC na GT dorovnal, prekonal.


Dnešný tréning - graf

Prílohy:

2 hodiny 32 minút stupňovane.png
2 hodiny 32 minút stupňovane.png 69.71 KiB thumb_up0thumb_down

19.11.2023 - 01:06:27
00
Ako to tu tak čítam tak som pochopila, že ten WM AgeFactor je vlastne taký virtuálny zvyšovač výkonnosti na zakrytie stagnácie. Dočítala som sa tu, že pri jazde na trenažéri je virtuálna rýchlosť a vzdialenosť "nezmysel". Teraz sa ale "dozvedám", že WM AgeFactor, t.j. virtuálne zobrazenie výkonnosti podľa nejakého nedefinovaného koeficientu je v poriadku. :?:
19.11.2023 - 08:26:23
06
Vzhľadom na to, že ani po vyše mesiaci nepoznáme zdroj WMAFactoru pre cyklistiku, vychádza mi, že autorom je Ivan a vzorec si úzkostlivo chráni. Malo by sa to ale volať RSSAFactor (Results Self Satisfactory Adjustment Factor = Faktor úpravy výsledkov pre sebauspokojenie).
Z iného súdka:
Na https://apps.garmin.com som našiel niekoľko "virtuálnych" wattmetrov. Majitelia wattmetrov sa isto zasmejú, že ich chcem vyskúšať. Ale - ak sú tieto wattmetre postavené na nejakom serióznom vzorci (o čom nepochybujem), potom aj výsledky z nich majú istú výpovednú hodnotu. Vysvetlím môj názor.
Nie je pre mňa podstatná vstupná hodnota. Tá môže byť akákoľvek. Zaujíma ma jedine zmena tejto hodnoty po určitom čase. Zaujíma ma iba , či sa táto hodnota zlepšila alebo zhoršila. A to mi aj virtuálny wattmeter povie viac-menej spoľahlivo. A to bez ohľadu na to, či bola vstupná hodnota správna alebo nie. Ak sa dnes odvážim na zle kalibrovanej váhe a tá mi ukáže 70kg namiesto reálnych 80kg a o mesiac mi tá istá váha ukáže 75kg, znamená to, že som 5kg pribral. A táto informácia je pre mňa podstatnejšia ako moja skutočná váha. Tú si potom viem kedykoľvek overiť na správne kalibrovanej váhe (otestujem sa so skutočným wattmetrom). Informáciu o tom, aký výkon BY som podal, KEBY som bol o x rokov mladší považujem za úplne nezmyselnú. Mladší už nikdy nebudem. Jediné, čo je reálne, merateľné, porovnateľné, je skutočne dosiahnutý výsledok v konkrétnom čase. Rovnaký nezmysel je porovnávať sa s inými. Tu je tých ovplyvňujúcich faktorov, ktoré akékoľvek porovnávanie znemožňujú, nespočetné množstvo.
Celé je to o uhle pohľadu.
- Dedo, sexujete ešte?
- Kedy chcem, aj denne, aj 5 krát do dňa... Ale posledných 10 rokov sa mi nechcelo.
19.11.2023 - 09:13:57
05
Keď si naštuduješ toto vlákno pár rokov dozadu, tak sa dočítaš, že jeden miestny užívateľ, ktorého meno nesmieme vysloviť tiež nepoužíval skutočný wattmeter, ale iba tento virtuálny, ktorý vypočítala Strava. Veľmi to vtedy obhajoval (spolu s atmosférickým tlakom vzduchu, teplotou a smerom vetra).
"Tých múdrych chlapcov čo sa nám hobbíkom snažia zobrať ilúzie o presnosti stravových wattov bude zrejme viac. Žeby díleri wattmetrov ? :)"
Až ho miestni odborníci presvedčili, aby si kúpil skutočný wattmeter.
19.11.2023 - 09:38:31
02
Vieš, Kristínka, keby som bol o pár rokov mladší, keby som mal ešte stále príjem dostatočný na to, aby som si kúpil nejaký kvalitný karbón so špičkovou výbavou, keby som mal ambície vytrénovať sa na nejakého "pretekára", keby, keby, keby... Ale som zo starej školy a som naučený "prikrývať sa len takou perinou, na akú mám". A stále platí to, čo mám v podpise - "Bicyklujem výlučne pre zábavu a pre zdravie." A pri dnešných cenách sa musí človek (najmä v dôchodku) poriadne držať pri zemi.
19.11.2023 - 10:03:56
02
Tata1955 Moja maminka je ešte o 6 rokov staršia ako ty (pokiaľ si teda ročník ako máš nick). Tiež stále hovorí "keby som bola mladšia" :) Veľmi ju baví chodenie a turistika. Pred pár rokmi dostala na Vianoce fitnes hodinky a smart mobil, aby si lepšie vedela sledovať svoje chodecké výkony. Je nadšená a iba kvôli tým hodinkám si stále pridáva vzdialenosť. Dokonca sa začala správať ako cyklisti a keď jej chýbalo niekoľko stoviek metrov napríklad do 13tich kilometrov tak si trasu predĺžila a ešte raz obišla okolo bloku :lol:
Myslím, že bicykel máš fajn. Nie je to IMHO o bicykli. Ja mám dva cestné bicykle. Jeden high end na titanovom ráme a Dura Ace Di2. Druhý oceľový Ritchey. Na oboch jazdím rovnako rada. Ten oceľový ma nijako neobmedzuje, alebo sa nesnažím znehodnocovať nejaký svoj výjazd na tomto oceľovom krásavcovi. Väčšinou si ho dokonca brávam aj na Mallorku. Pokiaľ sa ti bude dať tak teraz ku koncu roka bude myslím dosť akcií na powermeter v ľavej kľuke Shimano. Verím, že ako každý rok sa budú dať kúpiť už v cene okolo 200e (myslím že model 105 by ti pasoval).
19.11.2023 - 12:53:51
01
Budem striehnuť 😀
19.11.2023 - 12:56:21
01
Alebo z bazaru, občas sa podarí. No osobne (v tvojom prípade/podmienkach/zvyklostiach/okolí) by som skôr išiel do toho trenazera.
19.11.2023 - 13:30:16
00
Ak sa môžem zapojiť, pred mesiacom som bral z axit.cz Elit turno za dakych 240, monentálne ide po 230 https://www.axit.cz/sk/d182390_elite_trenazer_turno/?mena=eur&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19306571518&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAgeeqBhBAEiwAoDDhnyZroeaOmh78iAYgRgptK-cgOsx8l3-ttPqb1G8bb5ZwMG5ybLa1PxoCof4QAvD_BwE , nie je to highend interaktivny trenažer, ale v spojení so Zwiftom sa na tom da vcelku dobre potrenovať.
19.11.2023 - 13:47:55
00
https://www.inpeakstore.cz/sk/
19.11.2023 - 15:35:44
01
Tata1955 napísal:
Vieš, Kristínka, keby som bol o pár rokov mladší, keby som mal ešte stále príjem dostatočný na to, aby som si kúpil nejaký kvalitný karbón so špičkovou výbavou, keby som mal ambície vytrénovať sa na nejakého "pretekára", keby, keby, keby... Ale som zo starej školy a som naučený "prikrývať sa len takou perinou, na akú mám". A stále platí to, čo mám v podpise - "Bicyklujem výlučne pre zábavu a pre zdravie." A pri dnešných cenách sa musí človek (najmä v dôchodku) poriadne držať pri zemi.


nemusíš ani nič kupovať, stačí ked máš stravu.com, ak chceš veľmi jednoducho a zadarmo si môžeš pomerne presne s chybou len +-5 % naimitovať wattmeter a zistiť aký výkon vo wattoch ideš tak že ked vyšlapeš od apríla do októbra v kraťasoch, na vrchu krátky rukáv na cesťáku s váhou do 9 kg s hladkými slikami - plášťami na kolesách 23 až 25 mm na stúpaní Branisko segment Branisko od Korytného 6,2 %, tak podľa dosiahnutého času ti tomu odpovedajúce wattové výkony na tomto segmente s cca takouto malou chybou +-5 % podľa tvojej váhy vyráta strava, pri tvojej výkonnosti to pôjdeš cez 20 minút takže tam môžeš kľudne chodiť pri svojom trénovaní kedže trénuješ lebo si v téme Dnešný tréning 20 minútové FTP testy a sledovať wattové zlepšovania, zhoršovania podobne ako s tým vážením co si písal
19.11.2023 - 17:32:54
00
Tak som to dnes skúsil s virtuálnym powermetrom. Zdá sa mi, že tie vypočítané hodnoty sú dosť mimo reality. Neverím, že by som dokázal vytlačiť také waty. A ako som písal vyššie, nie sú pre mňa v tejto chvíli vôbec podstatné. Podstatné je, čo mi to pri rovnakom tréningu ukáže zajtra. Ak sú vypočítavané podľa rovnakej rutiny, mali by rozdiely vo výsledkoch naznačovať zmenu (+ alebo -).
https://www.strava.com/activities/10246834067
19.11.2023 - 18:50:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up