scarinko napísal:
Este k tomu vymyslite pasku ?

so slowbuild kolesami je paska v baleni.

Ako bolo napisane vyssie kolesa su vyborne, za slusnu cenu, ale treba objednavat ak to cloveku nikam neponahla, ja som cakal asi mesiac aj ked boli "in stock"
22.11.2023 - 10:52:18
11
scart335 bavil som sa s distributorom z CZ a povedal mi ze riesil uz aj pripad roztaveneho rafiku od vyfuku auta, typek mal nejak divne chyteny bike na nosici za gulou.... a vymenili to bez problemov.... a jeden kamos nedoskocil, praskol nejak divne rafik a vymenili za cca 3 tyzdne.... tak neviem ako to bolo predtym ale teraz to asi uz funguje...
22.11.2023 - 11:12:37
00
osobne by som siel isto do 32, uz len kvoli stabilite vypletu a bocnej tuhosti
22.11.2023 - 11:30:24
00
zasnezeny_kaktus napísal:
so slowbuild kolesami je paska v baleni.

Ako bolo napisane vyssie kolesa su vyborne, za slusnu cenu, ale treba objednavat ak to cloveku nikam neponahla, ja som cakal asi mesiac aj ked boli "in stock"

z toho co som cital na DE fore je to podobne ako RCZ. nikdy nevies kedy bude tovar :D
niekto to dostane do par dni a iny caka aj 8 tyzdnov :)
ja napr cakam z RCZ objednavku veci ktore boli vsetky IN STOCK teda na sklade od 18.10. a stale ju nevyshipovali :(
22.11.2023 - 11:32:02
00
Rumakk napísal:
scart335 bavil som sa s distributorom z CZ a povedal mi ze riesil uz aj pripad roztaveneho rafiku od vyfuku auta, typek mal nejak divne chyteny bike na nosici za gulou.... a vymenili to bez problemov.... a jeden kamos nedoskocil, praskol nejak divne rafik a vymenili za cca 3 tyzdne.... tak neviem ako to bolo predtym ale teraz to asi uz funguje...


Ja ti neviem...
Pri kolesách za 2000€+ by som to chcel mať na papieri a nie len "jedna babka povedala" a hlavne nie od distribútora čo chce predať :)

Keby som šiel do podobných kolies tak by som mal priority 1. Záruka 2. Rýchlosť vyriešenia záruky 3. Ako moc tuhé sú 4. Odolnosť/Kvalita.

Okolo mňa sa jazdia buď Nextie/Čajna alebo SC Reverse a z týchto dvoch tie priority spĺňa len SC, kde fakt sa môžeš spoľahnúť, že do 14 dní jazdíš znovu.

p.s. už vyriešili tie praskajúce osky pri Hydrách?
22.11.2023 - 11:41:48
00
preto mam doma nahradne kolesa serioznej kvality aby som mohol seriozne jazdit. lebo ked rozbijes v hlavnej sezone koleso v tom "spravnom" case aj 2 tyzdne mozu byt vela. ides napr. na bike dovolenku a 3 dni pred odjazdom rozbijes koleso.
22.11.2023 - 13:12:47
00
scart335 to praskanie osiek nie je bug, ale feature
tu mas viac info aj s vyjadrenim vyrobcu hned hore
https://www.youtube.com/watch?v=BXBrZulNCis
22.11.2023 - 13:16:43
01
scart335 tak nextie urcite nepovazujem za kvalitu, skor lacny hazard... chcem riesit uz ,,dozivotne´´ kolesa, respektive na dlhu dobu....

co sa tyka zaruky tak:
CARBON PRODUCT LIFETIME WARRANTY
...
Industry Nine carbon wheel systems are engineered to be ridden every day and are designed and tested to ensure the strength of the wheels far exceed the loads incurred during their intended use.*** You can rest assured that if you are on an Industry Nine Carbon wheelset, we have you covered.


***If you are riding the wheels within the scope of their designated use, we have you covered. If you hit a tree at 30mph or come up short on a double while riding your road bike at the bike park and break a wheel - we have a great crash replacement program.
...

nic lepsie asi nemozes ani mat.... vymena u distrubutora v spanelsku pre celu europu je vyriesena za 2 alebo 3 tyzdne, kamos co praskol i9 mal problem vyrieseny za 3 tyzdne ...

Gusto0 a pochybujem ze ti vymeni niekto koleso skor ako za 2-3 tyzdne, len odoslanie, prepletenie a poslanie naspat zabere nejaky ten tyzden.... preto mam druhy bike :D

ale spat k veci,.... 32 ci 24 dierove? :D skacem tak 1,5m dropy max a obcas nedoletim nejaky ten dvojak, so seknutim do kamenov.... rychleby a sem tam nejaky bikepark....
22.11.2023 - 16:03:02
00
Tak to Nextie by som lacným hazardom nenazval. Mám ich na cx ray a hydrách už druhé kolesá a na tie špice nemusím šahat. Nie som síce žiaden extrémny rider ale dačo už zažili.
A výplet bych dal isto 32.

Prílohy:

VideoCapture_20231002-092745.jpg
VideoCapture_20231002-092745.jpg 341.71 KiB thumb_up4thumb_down

22.11.2023 - 16:23:39
00
Ondrejst tak stale je to cina bez zaruky, bez servisu, bez nejakeho zazemia... proste cina... aspon na komponente ako su kolesa sa cinskemu karbonu chcem vyhybat....
ako klobuk dole ked ti vydrzia hentake dropy... ale otazne je kolko, ako a kde sa to prejavy ked tak.... mne je uz lepsie priplatit nejake tie eura navyse a mat ten ,,pocit´´ bezpecia a hlavne zaruky keby nieco....

ale asi mas pravdu, 32h bude sice trocha overpower na mna, ale s rezervou.... na to moje nedolietanie skokov :D
a co vravis na tie hydry? uz by si sa nevratil k obycajnemu orechu?
22.11.2023 - 16:35:17
01
Tak tie Nextie sú normálne predávané na Slovensku aj v Čechách. Tak myslím že na záruku sa tam dá myslieť ale nezisťoval som a verím že nebudem musieť :) aj tak hodne závisí od toho ako dobre sú vypletené. Ako isto by som nešiel do nejakých 300gramových ale pri týchto cca 430gr som v cajku.

Tie hydry, no je to návykové a ľúbozvučné :)) akurát som už musel vymeniť zadnú osu nie kvôli zlomeniu ale vymačkala sa a stláčala ložiská a po zatiahnutí sa slabo točilo koleso. Vonku šlapalo normálne. Len kým som našiel kde je problém. Tak som pekne bohoval, že toto za tie prachy?
Ale tú čo som zohnal má už inak opracované tie plochy tak snáď bude držať dlhšie.
22.11.2023 - 17:07:44
01
Rumakk napísal:


***If you are riding the wheels within the scope of their designated use, we have you covered. If you hit a tree at 30mph or come up short on a double while riding your road bike at the bike park and break a wheel - we have a great crash replacement program.
...

Ja tma vidím iba zmienku o crahs replacemente... nie ze ti vyreklamuju aj jazdecku chybu ako bolo spomenuté skôr ...
22.11.2023 - 17:11:58
01
Rumakk napísal:
ale spat k veci,.... 32 ci 24 dierove? :D skacem tak 1,5m dropy max a obcas nedoletim nejaky ten dvojak, so seknutim do kamenov.... rychleby a sem tam nejaky bikepark....
tuto si sa asi sekol a malo byť 32h vs 28h ... bo 24h na zle pristátie asi fakt nie ...
22.11.2023 - 17:34:16
00
este k tomu 32 vs 28 spicov - nezakapava 32 tak trosku? nebude o par rokov ked bude chciet clovek vymenit naboj alebo rafik problem zohnat nieco rozumne 32 spicove? kedysi som na 26" kolesach vozil 36 spicov (2mm nerez a vazil som 60kg - tzv owerkill ale 10 rokov sa nemuseli centrovat :lol:)
22.11.2023 - 18:12:24
00
FiLus citaj s porozumenim ;) .... while riding your road bike at the bike park ... aku vacsiu chybu moze spravit jazdec vlastnou vinou... ak ides rozoberat jazdenie s cestakom na pumptracku tak prosim nie... k veci ;)

ivast ano myslel som 24, ved aj stare Deemaxi boli 24 spicove a to boli kolesa na DH.... tiez si spomen na crankbrothers cobalt.... a kamos mal rovali tiez 24spicove urcene na enduro jazdenie...
https://www.youtube.com/watch?v=gQoifW7qmdk pusti si to od 13:45, to koleso stale jazdi... nebavim sa o bocnej tuhosti, ale stale drzi.... ak nejazdis vsetko driftom, atd ale iba kolmo dopadas ten carbonovy rafik by mal vydrzat aj na menej spicoch ako 24....

pytam sa len preto ci s tym ma niekto skusenosti..... ci to niekto aj jazdil... ale asi nie...
22.11.2023 - 19:50:11
00
keyboard_arrow_up