ja som jazdil samozrejme :) Roval Control SL, tam je predný 24 špicový straight pull. Prežilo to aj x Jedľovín, ale mal som to na HT, potom chvíľu na Treku a potom som si radšej 28 špicové kolesá dal zapliesť :)
22.11.2023 - 19:53:35
00
Skôr narážam nato ze crash replacement je ze ti ponúknu zľavu na nové kolesá/koleso a nie ze ti ho proste vymenia len tak zadarmo keď napríklad rozflakas ráfik pri nedoleteni skoku...
22.11.2023 - 20:29:56
00
FiLus za tu cenu co das za cely novy set by som bral aj VIP ucet otvoreny v bordeli... proste tu vymenu kus za kus mas v cene novych kolies, ved su drahe jak petrzalsky kokain....
ale neviem ako sa im to oplati financne z dlhodobeho hladiska, vymienat rafiky ked ich niekto rozmlati.... ale asi nemaju moc reklamacii ked tvrdia ze su extremne pevne a tuhe...

mne sa napriklad pozdava ze predny raf ma sirku 32,5mm a zadny 31mm... celkova sirka oboch variant je 40mm cize zadny rafik na sirsie a pevnejsie patky aj v pripade seknuti do kamenov to asi vydrzi viac....

len uz sa iba rozhodnut ci 24 alebo 32..... ale nakloneny som 32 a mat to aj s rezervou.....
22.11.2023 - 20:37:51
00
Ak už teda Juro vyslovene potrebuješ tieto ťažšie karbóny, tak potom už choď do tých 32 špicových. Ak si teda niekde na to našiel nejakú gud cenu, lebo ja čo som sa o to kedysi zaujímal, tak v tej cene by vyšli 2 sady solídnych karbónových kolies. :)
22.11.2023 - 20:46:55
00
branomelis ano nweman by som kupil asi 3x :D .... ale newman nema zas hydru a dozivotnu zaruku :P... ale pozriem sa este po enve,,,,
22.11.2023 - 20:50:31
00
Veď vyskladať. Musíš bonboniérky vyzobávať....len dobré cukríčky...Newmen náboje ani ja moc nechcem aj keď boli by v pohode..ale NEWMEN ráfy vieš aj na I9 hydra zapliesť, len si pridávaš hmotnosť zbytočne ?? Ale už keď si rozhodnutý, tak vezmi I9 - je to špica isto. Ja som za vyskladanie kolesa..predný ráf musí byť iný, zadný iný, Mám aj rozdielne špice predok/zadok. Testoval som jedine XC ráf vpredu...aktuálne má hodne tisíc km. Spomínal som ti, že cez 20 tisíc, ale premýšľam, že jazdil asi len na TREKU a teraz na tomto, tak to bude asi len okolo 13-15 tisíc km. Tak nie 20 :( :(
22.11.2023 - 21:03:13
00
Rumakk napísal:
branomelis ano nweman by som kupil asi 3x :D .... ale newman nema zas hydru a dozivotnu zaruku :P... ale pozriem sa este po enve,,,,

Čo tak sa ešte pozrieť po we are one?
Američania to berú ako zlatý grál a pri každej recenzií karbónových kolies sú brané ako etalón. Záruka rovnaká, horšie asi s jej riešením( výroba je v améru).
https://www.weareonecomposites.com/products/convergence-wheelset
22.11.2023 - 21:33:20
00
Amici to beru ako etalon preto, lebo tie rafiky moc nepraskaju, maju rovnaku zaruku ako Reserve a stoja o tretinu menej.
V Europe su o tretinu drahsie ako Reserve, takze cele We Are One nema pre Europana absolutne ziadny zmysel.
22.11.2023 - 21:43:34
00
scart335 s americkymi vecami nemam problem, ved moj bike ked som ho kupoval nemal zastupenie v europe a na slovensku doteraz nie.... tu znacku ale nepoznam, dik za radu, pozriem aj po nich.... kazdopadne som ale rozhodnuty za hydru, a uz iba vybrat rafik....

ehm doteraz som kukal revers components a ty nemaju carbonove kolesa.... a vstutocnosti som ale chcel reserve :D
22.11.2023 - 23:41:27
00
Ahoj máte niekto skusenost s karbon kolesami od polskej značky no-limited?
Vraj sú vyrábané v polsku.
Chcel by som ich na LUXa na XCM/XC jazdenie. Majú aj crash replacement program a na papiery to vyzera fajn za relativne rozumnu cenu. Asymetrický rafik, 28mm dobrá hmotnost. Len stránka je Skúpa na nejaké podrobnějšie info.
Teraz su este s dodatočnou zlavou na Black friday po zadání kódu.
https://no-limited.pl/product/no-limited-mtb-29er-no-limited-elite-race/
https://no-limited.pl/product/no-limited-team-350/
23.11.2023 - 09:03:40
00
Čo viem mali problém s praskaním, nie len z počutia osobne mi potvrdili dvaja chalani, no že im to vymenili osobne by som skôr šiel asi buď tie Nextie od Matúša alebo Newmen na XC jazdenie. Pripadne ak nie sú €€ problém DUKE
23.11.2023 - 09:15:34
00
No dozvedel som sa všetko čo treba pri tých prvých kolesách. Náboje sú tam nejaké bližšie neurčené. Prekvapila voľba freehub z troch možností: Shimano, microspline a ShitXD.....zdá sa, že SRAM nemajú veľmi v láske. 🤗🤗
23.11.2023 - 09:20:51
00
tiez si si dal ENG preklad :D
23.11.2023 - 09:30:04
01
Nepoužil si prekladač a nepreložil ti poľské Sram na Shit? :D
23.11.2023 - 09:31:18
00
Hore som si preklikol. Najskôr na také podobné ako Slovenčina, ale to bola Slovinčina. Potom nemčina a potom angličtina. Skôr mi šlo o to, že či by sa to neuráčilo prepočítať cenu na eurá :) Ale aj tak ma to až tak moc nezaujíma, tak potešilo viac to SHIT XD :)
23.11.2023 - 09:41:24
01
keyboard_arrow_up