este asi bude treba taky adapter z pumpy na maly ventilcek
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/pumpy-na-vidlice/rockshox-air-valve-adapter-pumpy-pre-tlmice-monarchario.html
pozeram, ze je volajaky modry na SID, ale vyzeraju rovnako
21.11.2023 - 11:54:57
10
a jestli vám mužu radit ze zkušenosti, tak ze všeho nejdriv si sežente porádny náčiní ! predevším dobry kladivo, kleště, mázlík - trubkovej mázlik, ted lopatu, rýč, krumpáč, hrábě ...a pila-rámovka :-)
21.11.2023 - 12:40:32
00
jachmel napísal:
Pouzivate nejake alternativy k tymto nastrojom - pasuje tam aj nieco ine - alebo su nutne originaly? Hlavne IFP Height Tool mi pride ako predrazena xujovina, ved zatlacit kruzok do komory a premerat sublerou by malo stacit. Alebo sa mylim?

Dik za odpovede.

1. nie je tam ziaden citelny rozdiel, kludne pouzi vzduch
2. ifp height tool je ako pises *****, uplne rovnako posluzi sublera..
okrem lockout toolu potrebujes aj tool na povolenie matice na hlavnom pieste.. nemal som ho este v ruke, ale zrejme v NUDE pouzivaju nejaky atyp rozmer, takze bezny orech tam nedas..

https://www.mtbiker.sk/shop/servis/naradie/ostatne-naradie/rockshox-orech-na-povolenie-skrutky-piestu-tlmica-deluxe-nude.html

ak ale nepotrebujes vycistit jednotlive planzety, piest a vnutorne tesnenie na sealhead-e, tak nepotrebujes ani jeden z tych dvoch nastrojov..

ad adapter na pumpu, odporucam ho upravit, inak je vysoka pravdepodobnost, ze ti bude pustat vzduch pri odpojeni

    21.11.2023 - 13:29:00
    00
    mam to chapat tak, ze ten adapter poskodzuje vlozku ventila ?
    21.11.2023 - 13:36:01
    00
    to nie, len pri odpajani pumpy od ifp dojde najskor k preruseniu tesnenia a az potom k uzavretiu vlozky ventila.. cize ti cast vzduchu unikne z komory.. nedeje sa to vsak pri kazdom tlmici, takze zrejme ide o nejaku jemnu variabilitu v presnosti vyhovotenia/ulozenia ventilu/adaptera..
    21.11.2023 - 13:47:10
    00
    Ja mam dva, oba pustali vzduch, nedalo sa s tym nic robit, musel som tam dat hrubsi o-kruzok. Konkrete Vivid
    21.11.2023 - 13:51:53
    00
    Ja som to vyriesil tak, ze dieru v adapteri som prevrtal 2mm vrtakom, cize adapter samotny uz ventil neotvori. Na to pouzivam kusok stareho spicu, ktory vlozim do hlavice na pumpe.. funguje to bezchybne :)

    Prílohy:

    ifp.png
    ifp.png 22.31 KiB thumb_up2thumb_down

    21.11.2023 - 14:03:29
    07
    Vdaka za rady!

    DanoL91 napísal:
    okrem lockout toolu potrebujes aj tool na povolenie matice na hlavnom pieste.. nemal som ho este v ruke, ale zrejme v NUDE pouzivaju nejaky atyp rozmer, takze bezny orech tam nedas..


    Toto je pre mna novinka. V servisnom manuali to povoluju klasickym klucom. Uvidime co tam najdem ked ho rozoberiem.

    DanoL91 napísal:
    ak ale nepotrebujes vycistit jednotlive planzety, piest a vnutorne tesnenie na sealhead-e, tak nepotrebujes ani jeden z tych dvoch nastrojov..

    Bol som v tom, ze ak idem robit komplet servis, tak vymenim vsetky o-kruzky, teda aj na sealheade. V opacnom pripade by som IFP vobec nerozoberal.

    Prílohy:

    nude.jpg
    nude.jpg 61.35 KiB thumb_up0thumb_down

    23.11.2023 - 07:54:06
    00
    Kde zohnať náhradnú páčku za normálne peniaze na teleskopku, kde je koncovka lanka na ovládacom mechanizme sedlovky a nie v páčke? Lebo Wolftooth má síce parádnu, ale 80E za ňu nedám. Tie lacnejšie čo som našiel sú väčšinou s koncovkou lanka v páčke.
    23.11.2023 - 09:34:52
    00
    One UP? Ci tiež ešte veľa peňazí? Pripadne kind shox westy
    23.11.2023 - 09:44:31
    10
    V páčke mám len lanko a upevňuje sa takou malou skrutkou (červíkom) Mám páčky FOX staršiu aj novšiu a potom SDG - tam je páčka súčasťou balenia pri teleskopke a aj páčka ONE UP sa upevňuje rovnako.
    23.11.2023 - 09:45:00
    10
    https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/sedlovky/diely-a-objimky/shimano-mt500-packa-ovladania-teleskopickej-sedlovky-lava-i-spec-ev.html
    23.11.2023 - 09:45:38
    11
    volodaj napísal:
    Kde zohnať náhradnú páčku za normálne peniaze na teleskopku, kde je koncovka lanka na ovládacom mechanizme sedlovky a nie v páčke? Lebo Wolftooth má síce parádnu, ale 80E za ňu nedám. Tie lacnejšie čo som našiel sú väčšinou s koncovkou lanka v páčke.


    Ja som spokojny so ZTTO packou, mam ju na dvoch bikoch. Splna vsetko co si napisal. Len si musis na nu pockat cca dva tyzdne.
    23.11.2023 - 09:53:25
    11
    Díky moc všetkým, idem to popozerať. Čím lacnejšia, tým lepšie lebo to je asi len dočasné riešenie.
    23.11.2023 - 10:01:32
    00
    volodaj https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/sedlovky/diely-a-objimky/kind-shock-westy-packa-teleskopickej-sedlovky.html

      23.11.2023 - 10:01:36
      10
      keyboard_arrow_up