halopici napísal:
... nejaku sebareflexiu. ...nepatri medzi dobre roboty a hlavne roboty ktorymi sa chce clovek prezentovat...

Toto vobec nebolo o mojej prezentacii... Na to mam inu oblast. Cela ta akcia bol zufaly pocin na zachranu auta. Islo mi hlavne upozornit na fakt, ze auta jazdene v blate a terene mozu mat podobny problem ukryty vo vnutri ramu. Toyoty maju tento problem s kvalitou ramov velmi vyrazny, kde im ich vyraba tretia strana a zanedbava kvalitu materialu a protikoroznu ochranu. Takisto konstrukcia nie je dobre navrhnuta, kedze inspekcne otvory v hornej casti su velke a drenazne diery naspodu male. Zvrchu ti natecie blato, drenaz sa ucpe a ram zhnije za par rokov.
Tvoje prace su pekne, ale sam urcite vies ze zvarat nove, ciste plechy je o kus "krajsia" a prijemnejsia robota. Lepit hnile kusy, kde zufalo hladas zdravy kusok o ktory sa da chytit je dost o nervy. Mozno sa mylim, ale takisto je rozdiel hodnotit a porovnavat Mig a Tig zvary.
27.11.2023 - 02:59:16
06
misoR napísal:
Tak teraz niečo od oooo zo súčasnosti. Trošku mi padla sánka. Auto je registrovane na Slovensku

thumb_up0thumb_down

Na ten opacny otackomer by som si asi nikdy nezvykol. Ale auto pekne,aj ked mojim sampionom je Porsche Panamera Sport Turismo Turbo S.
27.11.2023 - 08:10:39
00
Aj v MT behá takáto čierna RS6 nafúkaná tuším že 1040 koní tam má. Samozrejme na inú mapu a s etanolom v kufri ...
27.11.2023 - 08:19:35
00
RS6 je dobra aj bez uprav...
27.11.2023 - 08:34:55
00
RS6 uz teraz vyzeraju podla mna trochu taka kolotočarina, staršie modely boli pekne dizajnovo nie moc odlisne od A6 aspon bola sranda ked skoro normalna A6 išla zrazu 300 😀
27.11.2023 - 08:38:56
01
Sesulak napísal:
mojim sampionom je Porsche Panamera ...


Raz mi jedna cykloklienta z Ameriky z automotiv branže vysvetlovala, že Panamera je auto primárne vyvinuté pre amerických sedlákov, redneckov, ktorí síce chcú veľké auto, ale chcú mať Porsche, lebo je to "posh". :-) :-) ... že skrátka štvordverové porsche je sedláčtina najvyššieho rangu ... :-)
27.11.2023 - 09:11:02
02
f dyzlu, f metle a na hlinach.... sen ceskeho chalupare
27.11.2023 - 09:15:42
00
ddemo napísal:
Toyoty maju tento problem s kvalitou ramov velmi vyrazny, kde im ich vyraba tretia strana a zanedbava kvalitu materialu a protikoroznu ochranu.


Odkiaľ máš tú info? Lebo je to úplny opak toho, čo som kedy čítal či počul. Inak ja som dal „preventívne“ zrenovovať rám aj karosériu na vtedy 23-ročnom Land Cruiseri, a keď sa to všetko porozoberalo, ukázalo sa, že sa robí úplne zbytočne. A to moje auto pravidelne a často brodí (a kto kedy brodil vie, čo to robí so životnosťou auta), obalené nbnlatom je v podstate permanentne a významný podiel kilometrov najazdí v najmä v lávovom teréne.

Islandské veľaročné Hiluxy majú tiež problémy skôr s karosériou ako rámom.
27.11.2023 - 09:41:06
01
tiež som si hovoril že to je trošku blbosť, keby napisal Nissan Patrol alebo Mitshibishi pajero tak to ano - tam sa tie rámy dokonca aj lamali - tak prehnili
ale u toyot je to fakt vynimka
mali sme skoro 30 rokov staru Toyotu Land Cruiser LJ 70 a ta jazdila teren cely život, keď si ju movy majiteľ zobral do parády tql sa zistilo že ram bol zhnity len trošku na malom mieste - za tadnym kolesom, takže vhladom na to čo to auto jazdilo a čo si zažilo tak je to vlastne nič
27.11.2023 - 09:48:54
00
ešte k tej panamere, https://www.youtube.com/watch?v=SJuEEPqW3x4
Je to nie len o motore, ale aj o aute...
27.11.2023 - 10:29:51
00
Treba pozriet YT... staci zadat "toyota rust issue"... v USa mala Toyota dokonca zvolavaciu akciu , kde predlzili zaruku az na 12 rocne auta... problem mali prave tie velke Tahomy a Tundry a relativne nie stare auta. Korozia v ramoch zvnutra von. Akoze u dealera vymena ramu zadarmo, len hacik bol v tom ze uz ked to menia tak vsetko co sa nepodarilo odmontovat (alebo co poskodili pri demontazi dali nove) a to uz si zakaznik platil sam ... Malo by to byt v tom prvom videu - osobne majitel tahal informacie kolko najmenej a kolko najviac stala ta "zarucna" vymena ramu. Rozpatie bolo od 1K do 10K dolarov... Za kazdym dealerstvom Toyoty na dvore nove ramy na paletach a uplne vzadu kopec vymeneych starych ramov.
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

tu je jedna oprava starsieho ramu
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Prílohy:

Snímka obrazovky 2023-11-27 144414.png
Snímka obrazovky 2023-11-27 144414.png 166.98 KiB thumb_up0thumb_down

27.11.2023 - 14:47:24
02
No moment. Tacoma aj Tundra sa vyrábajú v USA, Mexiku a pár latinskoamerických štátoch, vrátane subdodávok. To je niečo úplne iné. Hilux je globálne auto a pre Európu sa AFAIK vyrába v Južnej Afrike, kde problémy s kvalitou nikdy nejako obzvlášť nemali.
27.11.2023 - 15:02:30
03
wawrik... vela veci by to vysvetlovalo...
ale to potom znamena ze tie co jazdia po Europe, su dovezene z júeséj..?
27.11.2023 - 18:07:44
00
ddemo napísal:
wawrik... vela veci by to vysvetlovalo...
ale to potom znamena ze tie co jazdia po Europe, su dovezene z júeséj..?

presne tak ... Tacoma, Tundra, alebo novšie Sequoia, Fj Cruiser sa nikdy oficialne v Europe nepredavali, su a boli to auta pre US trh ... malou výnimkou je len 4Runner
27.11.2023 - 18:14:35
01
Neviem o modeli japonskej značky, ktorý by bol vyrobený v USA a predával sa ako nový cez autorizovaného dealera v EÚ. Všetko "japonské", čo sa predáva v EÚ pochádza z Japonska, alebo iných krajín, ale NIE z USA. S nekvalitou materiálov a výroby v USA majú problém všetky značky.
28.11.2023 - 09:15:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up