edm napísal:
Pevne verím že to das po čerstvo urobenej bežkárskej stope podobne ako tupi peší turisti. Pripadne ako píšeš počkáš, kym ju podobní ďalší idioti dostatočne vyjazdia.


Pises to, ako by ste tam jazdili sami... v nedelu som po cervenej z BK stretol 5 bezkarov a vyse 50 pesich turistov... dokonca cyklistov bolo viac ako bezkarov... pesiaci to tam pekne vychodili a udupali.. najlepsie , ked som isiel od Kozieho chrbata, tak mi este bezkar prizvukoval, aby som isiel v jednej stope, ale v tom kopci to tam bezkari vsetko pluhom pozrhnali po celej sirke, tak som ani nevedel kadial mam ist aby som im nenarusil tu zjazdovku...:]
06.12.2023 - 17:29:23
03
scarinko napísal:
Ak to chapem tak ked tade prejde prvy bezkar tak ostatni sa mozu ist bodnut lebo inak su bezohladni? Ci akoze ked je sneh tak to mam zabudnut na cervenu lebo bezkari?

Nie, úplne stačí sa nesprávať ako kreten a urobiť si stopu o pol metra vedľa. Či neni červená dosť široká?
Ale asi je to aj tak jedno lebo tupi turisti majú rovnaký mód myslenia. Len neviem potom čo sa podľa tejto logiky tu potom všetci sťažujete, že sa musíte vyhýbať protiidúcim psičkárom a ich hafinkom na TBK. Je to aj ich les ne? Či tam platia iné pravidla? Lebo čo ? Biker über alles?
06.12.2023 - 17:52:31
01
Dnes som vyrazil o 14hod, sneh už v PK vo vinohradoch, išiel som popod Ostrý vrch k 3 brestom,asfaltka z Jura prejazdená tak 3-4 autami, z Limbachu žiadne stopy, koľaje od áut boli ale dosť zľadovatelé... Lesná cesta z asfaltky k Zlatej studničke už zafúkaná, bez stopy...miestami 10-15cm❄️...dolu som išiel cez Krkavec do Limbachu...pekných zimných 20km👍😎

Prílohy:

Komentár súboru: nad 3 brestami
20231206_150646.jpg
20231206_150646.jpg 116.79 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Zlatá studnička
20231206_153355.jpg
20231206_153355.jpg 308.27 KiB thumb_up3thumb_down

Komentár súboru: pod Krkavecom
20231206_155234.jpg
20231206_155234.jpg 195.08 KiB thumb_up4thumb_down

06.12.2023 - 17:53:56
09
Zalozit si ucet aby som mohol nadavat niekomu :) ake edukacne…
06.12.2023 - 17:57:42
01
DanoL91 napísal:
Neprehanajme, pointa je myslim jasna - ak vidim niekde bezkarsku stopu, tak sa do nej nevrhnem... cesta je obycajne dost siroka, aby sa tam zmestila bezk. stopa, pesi aj cyklisti

Si bohužiaľ s týmto svojim prístupom v ťažkej menšine. Jazdil som na bike aj bezkoval keď väčšina tu prospievajúcich ešte bola v tatkovom pytli ku ale v živote by ma nenapadlo, aby som niekomu rozdupal alebo rozjazdil to čo urobil. Les je malý a záujmových skupín veľa, pri troche snahy sa to da zladiť ale keď vidím jak sa k tomu väčšina stavia tak proste Slovensko. Len nechápem, že prečo sa tu potom rozčuľujú keď im presne tej istej logiky idu búrať trialy alebo zakázať vjazdy.
Škoda debaty, nechal som sa uniesť a radšej končím.
06.12.2023 - 17:58:58
00
edm napísal:
Nie, úplne stačí sa nesprávať ako kreten a urobiť si stopu o pol metra vedľa. Či neni červená dosť široká?
Ale asi je to aj tak jedno lebo tupi turisti majú rovnaký mód myslenia. Len neviem potom čo sa podľa tejto logiky tu potom všetci sťažujete, že sa musíte vyhýbať protiidúcim psičkárom a ich hafinkom na TBK. Je to aj ich les ne? Či tam platia iné pravidla? Lebo čo ? Biker über alles?


Na cervenej sa striedaju sirsie useky s uzsimi, z ktorych mnohe su clenite a aj v lete sa da pouzit na ich prejazd len uzky lievik.
Ked je uzky lievik s bezkarskymi stopami, po stranach mlaka pod snehom , maju ist vsetci cez mlaku, alebo nebodaj hlbokym snehom pomedzi stromy dalej od chodnika ? :-)
06.12.2023 - 18:09:10
03
lapaloma napísal:
Zalozit si ucet aby som mohol nadavat niekomu :) ake edukacne…

tak určite....
06.12.2023 - 18:10:43
00
user_id napísal:
Na cervenej sa striedaju sirsie useky s uzsimi, z ktorych mnohe su clenite a aj v lete sa da pouzit na ich prejazd len uzky lievik.
Ked je uzky lievik s bezkarskymi stopami, po stranach mlaka pod snehom , maju ist vsetci cez mlaku, alebo nebodaj hlbokym snehom pomedzi stromy dalej od chodnika ? :-)

Namiesto pochopenia hľadanie dákych okrajových blbosti, hovorím, škoda debaty.
06.12.2023 - 18:16:04
00
user_id napísal:
Na cervenej sa striedaju sirsie useky s uzsimi, z ktorych mnohe su clenite a aj v lete sa da pouzit na ich prejazd len uzky lievik.
Ked je uzky lievik s bezkarskymi stopami, po stranach mlaka pod snehom , maju ist vsetci cez mlaku, alebo nebodaj hlbokym snehom pomedzi stromy dalej od chodnika ? :-)

Musim povedat, ze som dost prekvapeny z vyjadreni niektorych ludi tu.. pretoze toto cele co sa tu riesi, je v podstate otazka tolerancie a empatie voci druhym.. myslel som, ze v tomto vacsina z nas taha za jeden koniec, zrejme nie..
ad otazka - samozrejme, ze ak na nejakom mieste je lievik, tak si so sebou nebudem niest prenosnu helikopteru ktorou dane miesto preletim, ale normalne prejdem tade kade sa da, hoc je tam aj stopa, to snad da zdravy rozum..
pointa je inde - tam kde je cesta dost siroka (a netvarme sa, ze tomu tak vacsinou nie je) si idem proste svoju stopu a nevrham sa egoisticky do stopy druhym, ktori si to museli pracne vyslapat..
06.12.2023 - 18:36:12
07
ja som dnes mal dovolenku, SHMU predpovedalo par mm snehu ale nakoniec to bolo par cm. Uz nad Racou jazdenie bolo narocne a obtiaznost sa dalej len stupnovala, mal som pocit ze celou cestou slapem do kopca. Zajtra jednoznacne bezky alebo peso, na biku hlavne po asfaltkach (niektore su odhrnute, na dalsich su kolaje od aut a dnes sa tam nesmykalo). Ja som cestou domov presiel trail Svaty vrch komplet, na SV4 a SV3 bola cerstva cyklostopa ale zvysok som mal panensky sneh. Tie najprudsie stupania som musel tlacit, zadne koleso presmykovalo. Skoda ze na buduci tyzden hlasia dazd.

Prílohy:

Komentár súboru: okrajovka nad Racou, cestou naspet uz bola odhrnuta a posolena - asfalt bez snehu
DSC06501.JPG
DSC06501.JPG 265.55 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cerova draha nad Malym slavinom
DSC06505.JPG
DSC06505.JPG 318.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: cervena TZ za BK
DSC06508.JPG
DSC06508.JPG 303.85 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Skala
DSC06512.JPG
DSC06512.JPG 165.88 KiB thumb_up3thumb_down

Komentár súboru: asfaltka z Jura na BK pri Clovecej hlave
DSC06513.JPG
DSC06513.JPG 236.17 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: vyhlad na Pajstun zo Svateho vrchu
DSC06520.JPG
DSC06520.JPG 282.83 KiB thumb_up3thumb_down

06.12.2023 - 18:44:08
013
edm napísal:
Nie, úplne stačí sa nesprávať ako kreten a urobiť si stopu o pol metra vedľa. Či neni červená dosť široká?
Ale asi je to aj tak jedno lebo tupi turisti majú rovnaký mód myslenia. Len neviem potom čo sa podľa tejto logiky tu potom všetci sťažujete, že sa musíte vyhýbať protiidúcim psičkárom a ich hafinkom na TBK. Je to aj ich les ne? Či tam platia iné pravidla? Lebo čo ? Biker über alles?

Mne to príde, že ty sa presne tak isto správaš... že über alles... všetci sú tupci, len ty si ten najmúdrejší... Hoď tam spátečku chlape...
06.12.2023 - 19:05:39
00
DanoL91 napísal:
Musim povedat, ze som dost prekvapeny z vyjadreni niektorych ludi tu.. pretoze toto cele co sa tu riesi, je v podstate otazka tolerancie a empatie voci druhym.. myslel som, ze v tomto vacsina z nas taha za jeden koniec, zrejme nie..
ad otazka - samozrejme, ze ak na nejakom mieste je lievik, tak si so sebou nebudem niest prenosnu helikopteru ktorou dane miesto preletim, ale normalne prejdem tade kade sa da, hoc je tam aj stopa, to snad da zdravy rozum..
pointa je inde - tam kde je cesta dost siroka (a netvarme sa, ze tomu tak vacsinou nie je) si idem proste svoju stopu a nevrham sa egoisticky do stopy druhym, ktori si to museli pracne vyslapat..


Pokial ide o cyklistov, pochybujem, ze niekto ide schvalne po bezkarskej stope s cielom ju znicit. Teda aspon za seba hovorim, ze ked idem po nejakej lesnej ceste, ktoru poznam z jazd bez snehu, prv volim taku trasu o ktorej viem, ze ma bezpecny podklad a potom vyhodnocujem aktualny stav (je tam lad, nie je tam lad..), a az nasledne riesim pritomnost bezkarskej stopy.
Castokrat je cesta sice dost siroka, ale sam isto vies, ze vdaka lesnikom aj take miesta maju obmedzenu bezpecnu prejazdnost, hlavne ked sneh nie je utlaceny.
06.12.2023 - 19:09:33
02
juliusv napísal:
SHMU predpovedalo par mm snehu ale nakoniec to bolo par cm.

neviem ci to je vseobecne zname, ale mozno niektori nevedia - mnozstvo zrazok v predpovednych modeloch sa vzdy uvadza v kvapalnom skupenstve, pricom priblizne plati ze 1 mm = 1 cm snehu (pri 0 st.C).. pri nizsich teplotach je ten rozdiel este vacsi (pri -5 C je 1 mm = cca 2 cm)
06.12.2023 - 19:12:31
04
DanoL91 napísal:
...
pretoze toto cele co sa tu riesi, je v podstate otazka tolerancie a empatie voci druhym
...


zrejme ti usiel tento prispevok, ktory to cele zacal. bol to uplne prvy prispevok tohto pouzivatela na fore (po 5 rokoch od registracie).
kolko v nom vidis tolerancie a empatie?
06.12.2023 - 19:30:19
00
DanoL91 napísal:
neviem ci to je vseobecne zname, ale mozno niektori nevedia - mnozstvo zrazok v predpovednych modeloch sa vzdy uvadza v kvapalnom skupenstve, pricom priblizne plati ze 1 mm = 1 cm snehu (pri 0 st.C).. pri nizsich teplotach je ten rozdiel este vacsi (pri -5 C je 1 mm = cca 2 cm)


no ja ti nevim Karle, na meteoblue svietilo pri snehovej vlocke 20-30cm, tak to urcite neboli 2-3 metre snehu :D
06.12.2023 - 20:00:29
00
keyboard_arrow_up