Ok, nabudúce si len prečítam a nebudem reagovať, keď hovoríš, že zbytočne. Sa ani nečudujem, že veľa ľudí už neprispieva.
14.12.2023 - 08:22:32
00
OneUp vo V2 teleskopkach pouziva dva druhy patron. V 31,6 a 30,9 je dofukovatelna, v 27,2 nie. Kupoval som ju pred rokom.
14.12.2023 - 08:26:26
00
Inak ked už píšete o Oneup V2, ked ju máte vysunutú a idete po nejakom rozbitom teréne a ste v stoji na bajku že nesedíte na nej neklepe vám ? Našiel som na nete že tam tu vnútornu patronu oblepiť izolačkou tak som to spravil aby som vymedzil vôlu ale aj tak to stále trochu klepe, lezie mi to dosť na nervy. Navyše po roku a pol používania začína strácať tlak treba ju dofúkať skoro každého pol roka.
14.12.2023 - 08:31:40
00
Mne klepala,olepil som nachvili pomohlo ale potom som mal pocit ze bude lepsie kupit toto https://www.alpis.sk/oneup/oneup-dropper-service-kit-v2/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAyeWrBhDDARIsAGP1mWRsmCeFIr0t9hSBpEjnDzIkNmNRGrpgzYueaRtFmPXXDUZt9wVEdCMaAhoyEALw_wcB tie valceky sa pravdepodobne vydru a sposobuju volu . No bike som nakoniec predal takze som sa k tomu nedostal
14.12.2023 - 08:37:23
00
Toto som tiež menil ale to klepaniu nepomohlo lebo to ta vnútorna patrona klepe ale zlepšilo to chod ked mala menšiu vôlu, dal som tie najhrubšie kolíky.
14.12.2023 - 08:39:18
00
OneUp postupne začala aj mne búchať. Je v nej taká nalepená fólia čo toto vystreďuje, ale samozrejme ja som mal v nej vždy kopu kondenzovanej vlhkosti, ktorá tú fóliu odlepila a postupne to spadlo a už ničím fixovaná patróna začala buchotať. Natočil som tam izolačku a je pokoj. Tie ihly z tej repasnej sady som menil tiež. Na krátky čas to zlepší vôľu, potom si to sadne, vyderie si to nové drážky a vôľa sa ešte zväčší.
No a k tomu zvislému chodeniu patróny. Neviem ako ju má upevnenú 27,2 verzia, ale ak rovnako hore pod sedlom, tak je tam taký zaisťovací pliešok so závitom. Ten sa mi nejako postupne povolil a sedlovka po nasadnutí začala chodiť hore dolu podľa toho o koľko závitov to bolo povolené. Dotiahol som a prestalo to chodiť hore dolu. Ale pri 31,6 je tam normálne ventil na fúkanie a možno na 27.2 ten vrch bude lisovaný.
14.12.2023 - 09:13:52
00
branomelis Tuna si to mozes pozriet. 27,2mm ma zhora iba maticu na imbus, namiesto ventilu.

https://www.oneupcomponents.com/pages/27-2-dropper-service-instructions

Sedlovku som skusil precistit, premazat a dotiahnut tu hornu skrutku, ale nepomohlo to. Vnukol si mi ale myslienku. Mozno nepruzi patrona samotna, ale patrona ma volu v sedlovke? No to zistim az ked ju rozoberiem a skusim zatlacit na patronu samotnu. Musim vyskusat.
14.12.2023 - 09:24:38
00
V tom 27,2 riešení by sa tá patróna po dotiahnutí tej hornej skrutky už nemala pohnúť a asi ani nejako samo-povoliť. V tých ostatných to je riešené takto:

https://eu.oneupcomponents.com/blogs/dropper-post-service-install/v2-dropper-cartridge-replacement-instructions

Mal som to dotiahnuté hranou skrutkovača, tak to asi bolo slabo zatiahnuté, tak sa to uvolnilo. Ale skúsiť to môžeš aj rukou po vybratí sedlovky pohýbať - kontrolne či máš celú patrónu pevnú a potom už bude niečo vnútri v patróne.
14.12.2023 - 09:48:40
00
filipvon napísal:
Inak ked už píšete o Oneup V2, ked ju máte vysunutú a idete po nejakom rozbitom teréne a ste v stoji na bajku že nesedíte na nej neklepe vám ? Našiel som na nete že tam tu vnútornu patronu oblepiť izolačkou tak som to spravil aby som vymedzil vôlu ale aj tak to stále trochu klepe, lezie mi to dosť na nervy. Navyše po roku a pol používania začína strácať tlak treba ju dofúkať skoro každého pol roka.


Dotiahni si tu vrchnu maticu naskrutkovanu na vzduchovom ventile. Ta drzi celu paronu a pravdepodone ju mas povolenu. Mozes tam kvapnut aj trochu laku na nechty nech sa uz nepovoluje. Uz som tu tusim o tom pisal.



14.12.2023 - 14:30:17
00
ahoj,
má prosím niekto nejaké poznatky o značke, alebo osobné skúsenosti so sedlovkami DXC DP/TWO? cena je veľmi priaznivá, majú možnosť úpravy zdvihu a tlaku. na YT ani na Googli som nenašiel v podstate ani zmienku, na Bike24 píšu, že je to nemecká firma, nenašiel som web, nič.
https://www.bike24.com/p2707387.html
03.01.2024 - 21:07:50
00
Vyzerá ako brandovaná TranzX Rad+

Behá celkom pekne, ale je brutálne citlivá na utiahnutie objímky sedlovky - dával som tuším 2Nm aby chodila, ináč sa zasekáva. Zmena zdvihu ide úplne jednoducho
03.01.2024 - 23:52:17
10
Má to identické črevá ako PNW loam, ktorá stojí takmer raz toľko. Mám jednu v šuplíku zdvih 125mm, kupovanú z B24. Celkom v pohode teleskopa za tie peniaze. Určite by som nepriplácal za PNW ani Oneup, ktoré sú +/- to isté, len obrandované a s kopou marketingu okolo.
04.01.2024 - 00:49:41
10
vyzera rovnako ako moja TranzX JD-YSP18JL
04.01.2024 - 09:23:30
01
mám od leta DXC DP/TWO 30,9 x 125 mm ako prvú teleskopku v živote, odjazdené na tom zatiaľ cca 500km. montáž a použitie laicky bez akéhokoľvek problému. má to malinkú stranovú vôľu, ktorá bežne nie je poznať a ak dobre chápem zmienky na internete, je to normálna vlastnosť teleskopiek minimálne takejto konštrukcie. mám to ale nakombinované s aliexpress ZTTO páčkou, nie s tým, čo k tomu dáva bike24. za mňa OK.
04.01.2024 - 14:25:14
10
ešte doplním, že som bol celkom pozitívne prekvapený aj úrovňou spracovania, čakal som nejaký lowcost, ale všetko pekne čisté, zabalené, pekná povrchová úprava, pocitovo hodnotný materiál, proste mal som z toho po rozbalení aj dobrý dojem...
04.01.2024 - 14:29:35
10
keyboard_arrow_up