Ak sa nebojíš Číny, tak napr. https://chinaplanet.sk/ninkear-n14-pro-7/
16.12.2023 - 18:37:08
00
Hack3r napísal:
Ale netrep prosim ta. Nikde som nepovedal ze 512 nie je lepsie, ale z 256 si vystaci. Koncim tuto mudrlantsku debatu


"vystaci" si aj s 10 rocnym kompom s 5400rpm diskom... to je co za d*bilnu argumentaciu?

512GB disk kupis za 35eur. Tym je povedane vsetko.
16.12.2023 - 20:21:49
02
Dudo napísal:
Dik za tipy. 14ka a nizka vaha preto, lebo to nosi sem-tam do skoly, monitor a klavesnica su na stole doma.
Ale pochopil som, ze radsej teda Intel?

Poslednu dobu ide intel dolu vodou. Nova gen vychadza horsie ako predosla, napriek novych technologiam. Ospevovali ze toto bude prevratne ako centrino kedysi.. https://diit.cz/clanek/meteor-lake-vydan-zklamani-z-energeticke-efektivity-i-vykonu
16.12.2023 - 20:53:43
00
Tak poprosim posledne rozhodnutie, z toho, co ste mi ponukli ma oslovuje Lenovo vyzera ok, tu ma asi novy procesor vyhodu AMD Ryzen 5 7530U
https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-slim-5-14abr8-abyss-blue-celokovovy-d8014886.htm

alebo este tento?, Intel Core i5 1240P Alder Lake
https://www.alza.sk/asus-zenbook-14-oled-ux3402za-oled387w-aqua-celadon-celokovovy-levne-d8576115.htm

Vopred dakujem
16.12.2023 - 21:17:52
00
Ten Asus ma lepsi displej s vacsim rozlisenim a pozor to Lenovo je bez Windowsu. Aj ked ten sa da kupit za par eur
16.12.2023 - 21:21:39
01
zobral by som asus - lepši display o čosi lepši procesor,ram ddr5 (8GB bude bohate stačiť)
16.12.2023 - 22:11:37
10
Minulý rok som kúpil ZenBook 13 s OLED displejom (UM325) a je to solídna mašinka: AMD Ryzen 7 5700U, 16GB RAM, 512GB SSD (SK hynix), FHD OLED displej (10bit, s podporou HDR) vyšiel na nejakých 630€. Ale pozor - OLED displej nemusí byť úplne najlepšia voľba pre dieťa, predsa len sa k nemu treba správať trošku viac ohľaduplne, ako k LCD. I keď kvalitou obrazu je ďaleko za hranicami "normálnych" displejov (aj väčšiny monitorov - cca. 100% pokrytie sRGB, Adobe RGB aj DCI-P3, jas mám štandardne na tretine, aby som si nevypálil oči). Asus na mňa urobil veľmi dobrý dojem...
17.12.2023 - 06:58:33
11
ideapad je plastova h(s)račka
17.12.2023 - 19:59:57
00
Sa vyznas...;) Link obsahuje celokovovy, v popise to je, skutočne je kovový (samozrejme aj plast vnútri) ale napíšeš hento
17.12.2023 - 20:42:56
00
Kedze predavam nb a pc a mam dost feedbacku priamo od zakaznikov dovolim si tvrdit, ze:
- plast v principe nevadi, ale posobi lacno a vydrzi samozrejme menej ako zliatina, takze ak netlacia peniaze plastom sa radsej treba vyhnut
- amd vs intel je jedno, aj ked obcas sa moze lisit chladenie v konkretnom modeli a stalo sa mi, ze porovnatelne AMD viac hucalo
- 256GB naozaj staci pre drvivu vacsinu ludi, mam kopec co bezia na 128GB modeloch a bezne na nich pracuju
- 8GB RAM staci pre drvivu vacsinu zakaznikov
- generacie nie je velmi dolezita, medzigeneracny narast vykonu je casto maly, takze dnes je bezne, ze v kacelariach bezia i5 6th gen a vsetko im tam bezi ako z praku. Takze by som sa vobec nebal starsich procakov, ktore sa este obcas vyskytuju aj v novych masinach.
- osobne siaham po i5, r5 ako minime, ale nebal by som sa ani i3, r3.
- zvysok je nepodstatny

Na co si dat pozor pri vybere, co sa nespomina.
- osobne mi vadi ak tenke modely nemaju ethernet, obcas sa moze hodit a usb nahrada je predsa len pomalsia
- podsvietena klavesnica pre cloveka, co zije napriklad na intraku je nutnost
- svietivost obrazovky ak pracujeme v exterieri...beznych 250 nitov nemusi byt dostatocnych hlavne ak ma nb z nejakeho dovodu leskly displej a zasvieti nan priame slnko
- pre studentov su casto vhodne 360 modely, robi ich HP, Dell, ale aj Asus a mozno aj ini vyrobcovia, tie decka si to casto beru do postele, takze prerod na tablet je viac ako uzitocny
17.12.2023 - 22:29:41
03
Ked plastovy, tak by som si ho urcite siel pozriet a skusit s nim manipulaciu mimo vystavneho stola/regalu, ak sa da. Mam pracovny HP pocitac (Probook G8?) a ten sa kruti jak paragraf, ked ho nemam na tvrdej podlozke a potom sa strasne zle pracuje s touchpadom, kedze to krutenie sposobuje, ze si mysli akoby bol zatlaceny. Normalne aj vrzga, proste je to podla mojho nazoru po tejto stranke celkom shit. Ani lenovo co som mal pred 10 rokmi sa tak nekrutilo.
17.12.2023 - 22:45:01
00
ano, bezim na i5 -6300hq - cize "plnokrvnom" 4-jadre 6 generacie od intelu. A vela/vacsina veci sa da robit, ale akoze kupovat dnes nieco nove z tej generacie, bez toho aby som si bol vedomy co a preco, a nazyvat to "jak z praku"? To si fakt kvalitny "IT odbornik" - bezny mainstream ci uz aj od intelu, ale toboz od amd, je dnes casto 2x tak vykonne. A to ani nehovorim o akceleracii novsich formatov na tych youtuboch a tiktokoch, vsakze....
17.12.2023 - 22:47:43
02
vzhladom na to,že procesor je najdôležitejší pri výbere (z vlastnej akusenosti) tak by som isto nekúpil 4-5 rokov stary procesor v novom notebooku ? jedine v pripade, že by bol výkonovo podobný so sučasnymi generaciami
ten medzigeneračny posun je niekedy malý ale niekedy je aj dosť velký takže treba si tie procesory porovnavať orientačne - su na to weby (daval som tu odkazy)

ja mam cca 7 rokov starý notebook so základným herný HW, procesor i7-6700Q ... nekupoval som kvôli hrám ale aby som mal aj do buducna rezervu, minulý rok som len vymenil disk za SSD a ten pc ide ako nový, vlastne ešte lepšie

ta podsvietená klavesnica je dobry point - avšak ja keď robím/sedim za pc vždy mam zasvietené svetlo takže vlastne podsvietenie nevyuživam vôbec
18.12.2023 - 08:29:40
00
Má niekto prosím tento zázrak v práci alebo doma?
Prišlo to v piatok a neviem vypáliť nič na kov. Niečo nastavujem zle :tmi:
Nikdy som nič podobné nepoužívala, netuším aké hodnoty majú byť nastavené. Na drevo mi jednoduchý obrázok vygravírovalo pekne. Na kov ani čiarku. Hoci to išlo, nakoniec ostala plocha čistá.
Vďaka :)
https://youtu.be/sqdTo01Wh2I?si=wIhmLpGgtLpF3CaI

Prílohy:

ezgif.com-video-to-gif-converted.gif
ezgif.com-video-to-gif-converted.gif 7.41 MiB thumb_up0thumb_down

18.12.2023 - 12:54:17
00
S tou 5W diódou nie je šanca niečo vygravírovať do plechu. Číňan to v reklamných materiáloch môže písať, alebo ukazovať vo videách, ale realita bude iná. Na gravírovanie do plechu treba výkon okolo 50W, radšej ale 80W+. Na kov ten laser môže fungovať, pokiaľ sa použije napríklad eloxovaný hliník a odstraňuje sa farebná vrstva eloxu a pod ňou sa ukáže strieborný hliník.

Ešte by možno stálo za pokus skúsiť niečo takéto: https://www.uhaleshop.sk/znacenie-kovov/1946-cermark-pasta-na-znacenie-kovov-cierna-rozlievana-8588131114671.html
18.12.2023 - 13:06:36
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up