Je po, podme hodnotit.

Je vidno, ze usporiadatel nenechal nic na nahodu. Je to asi jeho prvy maraton, chcel sa vytiahnut a aj mu to vyslo. Tato trasa bola znacena tak dokonalo, ze by som si ju trufol dat aj v noci.
Prejaz cez dediny bol sprevadzany povzbudzovanim miestnych obyvatelov. Na obcersvovackach som stretol iba milych ludi. Najviac sa mi pacil pristup mladych chalanov, ktori odusu mazali retaze.
Datumove nacasovanie bolo dokonale. Pojedanie dozretych malin a cernic ma sice dost zdrzali, no naprirk tomu odpustam vsetkym, co ma predbehli, kym som sa ja napchaval :).
Myslim si, ze tieto preteky si zasluzia dostat sa do cyklomaratonskejh serie.

Jedno malicne minus: gulasu mohlo byt o trosicka viacej.
23.08.2008 - 17:59:32
00
Tak s tym znacenim trate uplne suhlasim. Bola znace fakt super. Aj tí ludia okolo boli super. Pretek sa vydaril, ak sa o rok nic nepredvidane nestane tak rad si to pojdem prejst znova :wink:
23.08.2008 - 18:50:22
00
Je dobre ak clovek moze takto verejne priznat, ze svoje prve dost skepticke pocity mozem takto verejne uviest na pravu mieru.
1. Usporiadatelom patri obrovska vdaka za to co dokazali
2. Tento pretek hodnotim ako najlepsi ktoreho som sa zucastnil
3. Znacenie tak dokonale ze aj ludia so zrakovym postihnutim by nemali problem trasu prejst
4. Servisu pre pretekarov nemam co vytknut ( dedo co mi mastil retaz z cca 1l flase a poctivo mi namazal aj kotuc ma odpustene :wink: , o to som bol v zaverecnej pasazi rychlejsi)
5. Trat rychla, narocna jednoducho pekna
6. O rok som tam zas :wink:
23.08.2008 - 19:00:46
00
Nikoho azda neprekvapí, že pred prvým (nultým) ročníkom akejkoľvek akcie sú ľudia trochu nedôverčivý. Rovnako som bol aj ja, ale nebolo to pre štartovné v pôvodnej hodnote. Každý špás niečo stojí, organizácia mtb pretekov tiež. Trochu predbehnem hodnotenie, ale za tento pretek dám kľudne aj "pětikilo" :)
Organizátorom vyjadrujem poďakovanie za skvelú sobotu. Trať bola podľa mňa výborne navrhnutá (to, že nemám fulla je moja chyba :oops: ), značenie vylučovalo blúdenie, občerstvovačky boli obsadené ochotnými ľudmi, obyvatelia Dúbravy ma úplne dostali (hlavne jedna babka, ktorá zvolala "Nebojce še, hore už budzece mac rovnejši...") a zázemie na futbalovom štadióne je tiež good nápad. Halušky boli lepšie, ako od mojej svokry, a ona varí fest fajnové...
Snáď len škoda zmätkov pri parkovaní, kedy nám najprv dovolili vytvoriť druhý rad áut, potom sme museli autá presunúť bližšie k stanici. Pritom miesta na prakovisku bolo dosť.
Teším sa na stretnutie v Podhradí o rok.
23.08.2008 - 19:04:12
00
a ja som si to dnes musel podctivo odsediet v robote a taku akciu som prisiel :x snad na rok
23.08.2008 - 19:30:38
00
čo dodať.. perfektná akcia
značenie výborné, trať dostatočne upravená (a ešte bonbónik v podobe prejazdu hradu), občerstvovačky s príjemnými ľudmi, štart na futbalovom štadióne (po tej tráve som chodil bosí)...
halušky boli výborné :)
jediná výtka možno ku časom štartov... 45-ka mohla štartovať o 10:00 aby sa nemuselo toľko čakať na pretekarov z dlhej trasy a aby sa to v cieli pekne zbiehalo :wink:

určite prídem aj o rok :!:
23.08.2008 - 19:48:12
00
Len superlativy.Fakt super.A ten vyhlad zo Slubice. Oplatilo sa tam kvoli tomu slapat... :o
23.08.2008 - 19:54:50
00
do Spisskeho Podhradia som dorazil nieco pred deviatou, kedze sa uz nedalo zaparkovat na vrchnom parkovisku, presunul som sa o niekolko metrov nizsie. Pozrel som si start pretekarov na 45km trati. Odprezentoval som sa a zacal som skladat bike. Casu do desiatej som mal dost. Na moje velke prekvapenie mi vsak chybal predny rychloupinak. Hladal som ho uplne vsade a nie a nie ho najst. Po par minutach som rezignoval a uvedomil som si, ze som ho nechal doma na parkovisku, ked som rozoberal a nakladal bike. Kedze nadej umiera posledna, dufal som, ze najdem niekoho, kto bude mat jeden rezervny. Ked som dostal siestykrat rovnaku negativnu odpoved, doslo mi, ze z maratonu dnes nebude nic. Siel som sa teda vyskrtnut zo startovnej listiny. (neskor som si uvedomil, ze prvych ludi som sa pytal, ci nemaju nahradnu osku...)

naladu mi vsak priebezne vylepsoval predajca pri vstupe na stadion, ktory mi ponukal svoje suveniry tolkokrat, kolkokrat som okolo neho presiel :lol:
23.08.2008 - 20:15:26
00
Tak ako tu pisete: trat velmi pekna, prejazd hradom nemal chybu :D, super znacenie, super organizacia, aj jedlo v cieli chutilo. Stretneme sa o rok :)
23.08.2008 - 20:19:44
00
Áno je to tak, Vynikajúci maratón, organizátorom a všetkým ktorí sa podieľali na vynikajúcej organizácii a atmosfére tohto maratónu patrí veľké poďakovanie. Myslím, že naozaj nie je čo vytknúť. Teším sa na ďalšie ročníky. :D
23.08.2008 - 20:24:15
00
Parapeteter,
mal som pre Teba v aute pripravený predný upinák, aj zadný, vlastne obidva kompletné kolesá. Škoda, že si sa ma nespýtal. Mal si to dať vyhlásiť.

Aj ja dávam maratón všetkým do pozornosti pre budúci rok. Ak ho zaradia do cyklomaratónskej série a podarí sa ako tohtoročný, bude to znova vyšší štandart po každej stránke. Samotné miesto na fotbalovom ihrisku priamo pod hradom vytváralo pohodu. Ďalšia rarita boli regulovčíci rómskej národnosti a ich zodpovedný prístup.

Fotografov bolo ako maku. Tešíme sa, tak nás dlho nenechajte čakať.

Ďakujem organizátorom a držim palce do ďalších rokov.
23.08.2008 - 22:13:55
00
fotky - klasicky:

http://www.xcmaraton.sk - sekcia FOTOGALÉRIA :-)

P.S.
Vraj existujú ľudia, čo nevedia, že na http://www.xcmaraton.sk majú fotky z maratónov :-)

je to možné v roku 2008 :?:

to potom nevedia ani o XCM SLOVAK PARADISE 2008

a toto dúfam nie je možné :wink:
23.08.2008 - 23:43:51
00
Ja sa tiez pripojim. Pekna trat-narocny pretek-vyborne znacenie. O rok pridem znova. Romsky regulovcici nemali chybu. Hlavne ten na hornom parkovisku v Podhradi. Asi 10x ma upozornil " ze on to tu ma na zodpovednost"
24.08.2008 - 08:06:51
00
Bol to naozaj dobre zorganizovany maraton s kvalitnym oznacenim celej trate a konecne vyslo aj pocasie.Ja sa chcem podakovat jednemu panovi zo Slatviny,ci kde to bolo a hlavne jeho kompresoru,ktory mi skratil opravu defektu aspon o pat minut.Ale najlepsi bol ten predajca pri vstupe na stadion ako uz spominal parapeter,pri kazdom prechode vzdy nieco ponukal.
24.08.2008 - 10:06:11
00
petos zas super foto. Si uz taky standard na tych martonoch. Co by sme bez teba robili :oops: Vzdy dokazes potesit nejakou tou fotkou.
Velmi si to cenim :!: Super
24.08.2008 - 10:23:00
00
keyboard_arrow_up