Otázka je že kedy príde nové shimano. Akože chápem že niekto preferuje shimano niekto sram, ja som jazdil od deore po XT a teraz mám transmision xx starší sram som nemal ale podľa môjho názoru nový sram radi lepšie ako shimano ale xtr som nejazdil. Hlavne to že môžem radiť pod záťažou vtedy funguje ešte lepšie. Ale je to asi vec preferencii.
31.12.2023 - 17:30:16
00
Shimano si stale nájde svojich zákazníkov, hlavne za tú cenu... na fulle mam XX1 AXS, ale teraz na nove HT som nahodil novu XT sadu za par šušňov a radí to parádne, nejak neodpadávam z toho, že v lete som jazdil AXS a teraz musím mechaniku.. ten prechod zase nie je taký obrovský ako keby som mal teraz jazdiť bez teleskopu. No a keď som prechadzal na fulle z XTR na AXS, tak ten prechod bol ešte menší... najviac mi asi chýba udáj na Garmine, kde teraz nevidím čo mám zaradené, nejak som si nato zvykol..:)
31.12.2023 - 18:39:41
03
tak niekto kombinuje sram x shimano a vyhovuje.elektro je jasná budúcnosť.neviem kolko tímov v xco jazdí ešte mechaniku.to,že shimano ťahá za kratší koniec je jasné.
31.12.2023 - 18:49:52
02
No ja som dnes koli axs slapal domov 8km asi 45 minut 😁 celu cestu som si nadaval ze som si nekupil klasiku 😄
31.12.2023 - 18:53:47
04
filipvon napísal:
Otázka je že kedy príde nové shimano. Akože chápem že niekto preferuje shimano niekto sram, ja som jazdil od deore po XT a teraz mám transmision xx starší sram som nemal ale podľa môjho názoru nový sram radi lepšie ako shimano ale xtr som nejazdil. Hlavne to že môžem radiť pod záťažou vtedy funguje ešte lepšie. Ale je to asi vec preferencii.

Nové 12speed Shimano HG+ ako prvé prišlo s "radením pod záťažou" pri uvedení. Prevzali ho aj nové 12speed cestné sady.
31.12.2023 - 18:55:28
02
triki napísal:
tak niekto kombinuje sram x shimano a vyhovuje.elektro je jasná budúcnosť.neviem kolko tímov v xco jazdí ešte mechaniku.to,že shimano ťahá za kratší koniec je jasné.

Tak schválne či si niekto dá tú námahu urobiť zoznam UCI XCO MTB tímov a priradiť čo jazdia.
31.12.2023 - 19:01:38
00
Shimano si musi najprv kupit Sram veci a pockat par rokov kym zacnu kopirovat :lol:
31.12.2023 - 19:12:02
00
Kristina napísal:
Nové 12speed Shimano HG+ ako prvé prišlo s "radením pod záťažou" pri uvedení. Prevzali ho aj nové 12speed cestné sady.

Ale však mne je jedno kto s tým prišiel prvý ja som spotrebiteľ beriem to čo je lepšie, teda aspoň z môjho pohľadu
31.12.2023 - 19:16:39
00
ja som velmi chcel elektriku ale uz nechcem. navyse mechanicke xtr mi pri pohlade na cenu el sramu pride lacne a dostupne. a dufam ze shimano popri elektrike mechaniku zachova
31.12.2023 - 19:25:12
00
No len aby. 12sp ultegra je myslim len elektricka nie?
31.12.2023 - 19:32:07
00
Co sa kompatibility tyka, Ispec II a EV su v zasade vzajomne kompatibilne. Treba si to pozriet detailnejsie. No a k tej elektrike... neexistuje, aby radenie na mojom biku bolo zavisle na gombikovej baterke :fubar: Nahlych vypadkov v hrudnom pase a snimacoch mam tak akurat dost. Co som ochotny akceptovat je jedna velka centralna bateria, ktorej aktualny stav si dokazem monitorovat. Mechanika mi maximalne vyhovuje. Ked na zaciatku sezony vymenim lanko s bowdenom, nemusim sa toho ako je rok dlhy chytat. Absolutne bezudrzbovy system.
31.12.2023 - 19:50:59
06
Je to zvláštne, ale nespoľahlivosť elektroniky je veľký problém už dávno v motoršporte. Sú výrobky, ktoré fungujú aj 30 rokov a výrobky, ktoré nefunguju spoľahlivo ani rok.
Elektronika je jednoznačne mainstreamová budúcnosť, predovšetkým na ebikoch. Nakoniec sa preferencia zákazníka zúži na to, či požaduje realtime spätnú väzbu oceľového lanka, pretože výkonnostne budú tie radiče rovnaké. Ani automaty v automobiloch nie sú žiadne terno, hoci sa tvária ako zázrak uber inžinierstva.


Naposledy upravil fluider dňa 31.12.2023 - 20:17:10, celkovo upravené 1 krát.

31.12.2023 - 20:16:11
00
triki napísal:
tak niekto kombinuje sram x shimano a vyhovuje.elektro je jasná budúcnosť.neviem kolko tímov v xco jazdí ešte mechaniku.to,že shimano ťahá za kratší koniec je jasné.

Tak som si dala tú námahu. Tu asi pre nás najznámejšie MTB tímy:
Alpecin-Deceuninck - Shimano
BH Coloma | BH Lynx - Shimano
Česká Spořitelna - Sram
CALOI HENRIQUE AVANCINI RACING - Shimano
Cannondale Factory Racing - Shimano
Canyon CLLCTV - Sram
Ghost Factory Racing - Sram
Giant Factory Off-Road Team - XC - Shimano
Ineos Grenadiers - Shimano
KMC MTB Racing Team - Sram
Lapierre Mavic Unity - Shimano
Orbea Factory Team - Shimano
Primaflor Mondraker Genuins Racing Team - Sram
Rockrider Racing Team - Sram
Santa Cruz RockShox Pro Team - Sram
Scott-SRAM MTB Racing Team - Sram
Specialized Factory Racing - Sram
Team 31 Ibis Cycles Continental - Shimano
Team BMC - Sram
Thömus Maxon Shimano
Trek Factory Racing XC - Sram

Skóre je Sram 11 : Shimano 10 ...
31.12.2023 - 20:16:45
04
tak sram je drahý...no ;)
31.12.2023 - 21:00:40
00
scarinko napísal:
No ja som dnes koli axs slapal domov 8km asi 45 minut 😁 celu cestu som si nadaval ze som si nekupil klasiku 😄


Co si si nenabil baterku?
31.12.2023 - 21:27:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up