No ze je to tym ze nie je na nej napis Sram 😁
No a ci je to v baterke neviem, pravdepodobne ano. Dufam ze to nerobi prehadzovacka.
Ano mozem kupit novu Sram za 50 eur ci kolko a verit ze je to vyriesene. Ak sa to ale zopakuje tak to znamena ze som to urobil zbytocne.
01.01.2024 - 23:20:17
00
"Mam fejkovu bateriu, ktora obcas nefunguje. Moze byt problem v baterii?"
01.01.2024 - 23:23:11
00
No a je to tu. A takychto pripadov je tu plne forum.
01.01.2024 - 23:24:03
00
Tak reklamuj prehadzovačku ;) :P
01.01.2024 - 23:51:31
01
Skor ten problem so spojom moze byt na prehadzovacke. Tie kontakty su tam s pruzinkou. Toto tiez dobre pozri, ked mas nejaky sprej na kontakty, tak to skus precistit. Za to nic nedas, mozno si to uz spravil. Niekto tu uz pisal, ze mal problemy s tymi konektormi a vymenili mu salter.

Pozri tu. Skus to rozobrat a pozret tie piny

https://www.emtbforums.com/threads/axs-shifting-intermittent-failure.32649/
02.01.2024 - 00:24:18
02
Skusim pozriet tie kontakty aj ked sa mi to velmi nevidi lebo som s tym nic nerobil a po vybrati baterky z nabijacky to zas chodi.

Ked odbocim, da sa nejak manualne na AXS posuvat to ramienko alebo bez baterky s tym clovek nepohne?
Nieco malo spravi doraz ale ci je aj nieco ine.
02.01.2024 - 00:30:22
00
Na YT su videa rozobranych AXS saltrov, ale nevidel som, ze to niekto na silu posuva. Moc by som to neskusal.
02.01.2024 - 00:50:41
00
scarinko napísal:
To je prve co napadne kazdeho (aj mna) lebo ludia maju nizsiu doveru v neoriginalne veci alebo veci z druhovyroby. Hovori sa tomu predpojatost. Ale bohuzial nemam labak aby som to vedel potvrdit.

Myslím, že to nebude predpojatosť z možnej nižšej kvality. Mnohí "alternatívni" výrobcovia majú kvalitnejší produkt ako originál. U elektroniky to však môže byť spôsobené čiastočnou nekompatibilitou, resp. nejakou možnou "interferenciou" alebo iným rušením, ktoré hlavne "lacnejší" ázijskí výrobcovia nemusia mať tak dobre a podrobne otestované ako prvovýrobca.
02.01.2024 - 11:13:21
01
Interferencia a rusenie u jednosmerneho prudu asi problem nebude, otazka je, ci original je naozaj cisto len bateria. Vyrobcovia su dnes dost prefikani.
02.01.2024 - 11:23:15
02
Zrejme tam bude aj nejaká elektronika, nie len čistá batéria.....ochrana proti pre-/vybitiu a pod.
02.01.2024 - 11:26:23
00
Nie som odborníčka na elektro, ale nemôže byť interferencia alebo rušenie aj medzi komponentami s bezdrôtovým BT prenosom? Veď problém nemusím byť iba v prehadzovačke. Ale prehadzovačka predsa nereagovala na impulz od radenia.
02.01.2024 - 11:27:41
00
Mozno ta neoriginalna ma mensiu kapacitu, ktora je aj tak dost mala, ked tomu pomohla nabijacka. Chce to premerat ju, ked prestane fungovat. Ale ja osobne by som teda neoriginalnu nekupil, len ako zaloznu do vrecka. Uz samo o sebe elektricka prehazka je na povazenie, natoz este riskovat volajaku pofidernu bateriu :D (casom sa mozno objavia kvalitne a s vacsou vydrzou, pocitam). Vseobecne ale s alternativnymi baterkami nebyva problem, mavaju akurat mensiu kapacitu a hlavne rady sa nafuknu (ale to obcas aj origo).
02.01.2024 - 11:32:55
00
Kristina napísal:
Nie som odborníčka na elektro, ale nemôže byť interferencia alebo rušenie aj medzi komponentami s bezdrôtovým BT prenosom? Veď problém nemusím byť iba v prehadzovačke. Ale prehadzovačka predsa nereagovala na impulz od radenia.

V GHz pásme kde pracujú takéto zariadenia a vzhľadom na vzdialenosť prehadzovačky od radenia je rušenie minimálne.
Skusil by som ju premerať či dáva rovnaké hodnoty napätia.
02.01.2024 - 12:03:04
00
Kristina napísal:
Nie som odborníčka na elektro, ale nemôže byť interferencia alebo rušenie aj medzi komponentami s bezdrôtovým BT prenosom? Veď problém nemusím byť iba v prehadzovačke. Ale prehadzovačka predsa nereagovala na impulz od radenia.
prehadzovacka nereagovala ani na vlastne tlacitko na nej co teda vylucuje BT prenos

ltopri baterkach je otazka originality obzvlast na povazenie, ako ajtak by si mohol byt k tomu blizko
myslis ze take HP alebo Lenovo si vyraba baterky do NB? prd makovy, vyraba ich 2power ako OEM, rovnake baterky s nalepkou 2power vyraba aj pod svojou znackou a stoja 1/3 ceny ;)
Rovnako to vidim aj pri SRAM. nemal som to rozobrate ale vnutri je isto nejaky LiION / LiPol clanok a pravdepodobne nejaky obvod este.

sram uvadza v manuale kapacitu 300mAh pri 3,7V
na tej mojej je na boku udaj 7,4V 500mAh 2,96Wh li-Ion
https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/user-manuals/sram-road/electronic/battery-and-charger-user-manual.pdf
strana 24


Naposledy upravil scarinko dňa 02.01.2024 - 12:38:55, celkovo upravené 1 krát.

02.01.2024 - 12:30:53
00
Premeraj tu baterku ked nebude davať potrebné napätie možeš tu diskutovať do aleluja.
02.01.2024 - 12:37:17
00
keyboard_arrow_up