bikemartin napísal:
peter120 klídek, kapitán nemá šancu, on by sa ani do parlamentu nedostal bez panoptika dezinfoscény.
Celé je to iba vydieračská scénka, nič iné.


Áno a navyše vopred dohodnutá s Ficom a to tak že jedine veľký bos predsa vydáva dôležité rozsudky.
Preukáže svoju silu a zároveň obe svoje krídla ľahšie donúti ku tomu najdôležitejšiemu tj. aby ničím nebodaj neprekazili slobodu a živobytie jeho ľudí a nových pomocníkov.
Aj EU má teraz väčšie priority ako riešiť výstavbu väzníc na Slovensku.

Schválne to nechajú vygradovať a rozsudok vydá Fico možno až pred druhým kolom. No a to že za to kapitán získa nejaké ďalšie miesta pre ľavobočkov nie je až také podstatné.

No a čo sa týka nevyhnutnosti zvyšovať agresivitu pre úspech vo voľbách stačí snáď ako príklad uviesť úspešnosť Šukaja , Snehuliaka a Matoviča.
05.01.2024 - 06:34:25
00
Danko je dost mimo realitu, aj pred volbami taral blbosti co Fico musel dementovat. S jeho IQ bude kludne kandidovat na prezidenta a mysliet si ze vyhra, pripadne zobere to ministerstvo navysse co chce. Podla mna by sa aj hodil na prezidenta, dobre by reprezentoval dost velku skupinu slovakov :-D
05.01.2024 - 10:16:22
02
Len si predstav ten dementny ksicht na známkach🤣
05.01.2024 - 10:22:37
01
"na známkoch" si chcel napisat
05.01.2024 - 10:29:01
00
Na zámkoch 😂😂
05.01.2024 - 11:43:16
00
Hnus,ako "funguje" spravodlivosť na Slovensku-kopírujem aktuálny status Zuzany Petkovej na FB ;(

Prokurátor dnes podal obžalobu na Mariána Kočnera a jeho komando, ktoré sledovalo novinárov, vrátane zavraždeného Jána Kuciaka. V prípade mám postavenie poškodenej, keďže so "mala tú česť," že sledovali aj mňa.
Kauza je dôkazom, že náš trestný systém potrebuje zmenu. Ale nie takú, čo sa chystá a vďaka ktorej obžalovaní nedostanú žiadne alebo minimálne tresty. Ale opačnú - v prospech obetí trestných činov.
Od skutku uplynulo takmer šesť rokov, vyšetruje sa takmer 5. Opakovane som k nemu bola vypočutá, mnohé úkony sa robili viackrát, ak ma predvolajú vypovedať pred súdom, nie som si istá, či si po toľkých rokov budem pamätať všetky detaily, čo môže obhajoba využiť a vyhlásiť moje svedectvo za nedôveryhodné. Preštudovať spisy pred podaním obžaloby som ako poškodená bola v júni 2023 (na fotke stovky strán spisu). Je január a len teraz bola doručená na súd.
-medzičasom je v parlamente novela, ktorá páchateľom prinesie nižšie tresty
-a na šéfa SIS má našliapnuté Tibor Gašpar. Ten istý človek, ktorý v čase sledovania viedol políciu. A podľa komunikácie Threema medzi Kočnerom a Gašparovým príbuzným Bodorom, mal ten prvý informácie o novinároch a iných osobách vďaka lustráciám v polícii.
A kde sú v tomto príbehu obete tohto trestného činu? Jedna z nich - Ján Kuciak je zavraždený a ďalších 27 roky márne čaká na spravodlivosť.
Trestná politika na Slovensku potrebuje reformu, ale takú, ktorá by zabránila druhotne viktimizovať obete zdĺhavým procesom a šikanóznym opakovaniam úkonov v prípravnom konaní.
A pripájam komunikáciu z Threemy medzi Tóthom a Kočnerom:
"Bratm, nedal si mi toho nového adepta na rozpracovanie. Veď mi to pošli, stačí meno, adresa ŠPZ. Nech chlapci môžu makať"
"OK"
"A tie info na ko... z aktualít?"
"V utorok"
"Zajtra ešte spresnia"
"Ján Kuciak, Veľká Mača 558, Galanta."

https://www.facebook.com/zuzana.petkova.9/posts/pfbid02oEwJL3SpjDMr8R5ZWM6MvKhxfDcSrKVxwv5BkAzP4nkMSEH2KTLz8B81qKrE4kybl
05.01.2024 - 11:44:20
02
palo14 napísal:
Danko je dost mimo realitu, aj pred volbami taral blbosti co Fico musel dementovat. S jeho IQ bude kludne kandidovat na prezidenta a mysliet si ze vyhra, pripadne zobere to ministerstvo navysse co chce. Podla mna by sa aj hodil na prezidenta, dobre by reprezentoval dost velku skupinu slovakov :-D


Fico vie že kapitán svojim chovaním osloví inú skupinu takže to dementovanie neznamená nič iné len to aby spoločnými silami pozbierali čo najviac ovečiek ( 4+1 je viac ako 3 alebo ak pripočítame aj hlasákov tak 4+3+1 je viac ako 3+2+1 ).

No a tým že kapitán v druhom kole prehlási že je oveľa lepší pelé ako americký agent tak získajú spolu viac ako keby tieto tanečky nerobili.
05.01.2024 - 12:39:39
01
No neviem, ci konspiratorov presvedci neuprimny tajny gej. A ktovie mozno je Pelle aj neuprimny tajny agent zapadu. Len dezole scena je tak zaneprazdnena opoziciou, ze pod lampou maju tmu ako v marianskej priekope.
05.01.2024 - 13:34:17
00
Lenze tym ludom je bud jedno, ze Pelle je homosexual, pripadne si povedia, ze lepsie ako "agent USA a Sorosa", pripadne niekedy ich argumentacia je, ze je to jednoducho klamstvo a vymysel. Osobna skusenost v rodine po vymene nazorov na aktualnu politicku situaciu.

BTW: vcera davali info, ze keby su prez.volby v 12/2023 stale by vyhral Pelle. Nechapem, ludia maju v hlavach asi ozaj nas..te.
05.01.2024 - 13:55:13
09
Odvolaná šéfka vodohospodárskych výskumníkov
....
Ako dlho ste pôsobili vo Výskumnom ústave vodného hospodárstva (VÚVH)?

Štyridsaťdva rokov, z toho necelé tri roky na pozícii riaditeľky. Skončila som k 31. decembru 2023.

Kto konkrétne vás odvolal?

Generálny tajomník služobného úradu Marek Chovan. Týždeň predtým bol u nás v ústave, poukazovala som mu laboratóriá, priestory a tak ďalej. Nasledujúci týždeň ma zavolal a odovzdal mi list, v ktorom ma odvoláva s tým, že to mám brať tak, že je to politická záležitosť. Nepovedala som nič, lebo to sa nedá komentovať. Na druhej strane aj pre mňa bolo nepredstaviteľné spolupracovať s takýmito ľuďmi.

Nového riaditeľa ako prvé zaujímalo, kde má auto, mobil a prečo nie je generálny riaditeľ. Je to preto, že VÚVH nemá na Slovensku žiadne vysunuté pracoviská ani pobočky na rozdiel od iných rezortných organizácií. Teraz sa pracuje na zmene organizačnej štruktúry, ktorá to umožní, a to len preto, aby si nový riaditeľ dodal dôležitosť.

Ako prebiehalo odovzdávanie agendy s vaším nástupcom, ktorý nemá kvalifikáciu v odbore?

Neprebehlo. Bola som pripravená na to, že odovzdám agendu, vysvetlím, aký je súčasný stav z hľadiska výskumu, ekonomiky a riadenia ústavu, aké sú problémy, aké máme projekty, čo nás čaká. O to však nebol žiaden záujem.

VÚVH ako výskumná inštitúcia má poskytovať overené fakty a vedenie ministerstva má rozhodovať. Nemožno očakávať, že výsledky výskumu budú prispôsobované želaniam zhora. Pri uvedení nového riaditeľa pánom Chovanom nám bolo povedané, že naše aktivity sa majú sústrediť na problematiku využitia vodnej energie. Aj to naznačilo, kam sa máme od ochrany vôd posunúť.

VÚVH je zodpovedný za implementáciu Rámcovej smernice o vode, Vodného plánu Slovenska a takisto plnenie cieľov prijatej Koncepcie vodnej politiky do roku 2030. V týchto, pre Slovensko záväzných dokumentoch, je prvoradá ochrana vôd a udržateľné, podčiarkujem, udržateľné využívanie vôd. V súlade s európskymi smernicami a dokumentmi je našou úlohou zastaviť to, čo tu pretrvávalo do nedávneho obdobia – technokratický prístup k využívaniu vôd z 50. a 60. rokov.

Myslíte napriamovanie tokov, betónovanie korýt a podobne?

Presne tak.

Čo teda súčasní politici od vás žiadajú?

To sa postupne ukáže, ale očakávam odklon od ochrany vôd k jednostrannému využívaniu vôd bez ohľadu na dosahy na životné prostredie, čo už naznačilo zdôrazňovanie dôležitosti problematiky využitia vodnej energie.

Pritom Slovensko aktuálne rieši infringement na malé vodné elektrárne na Hrone. Vypracovali sme k tomu veľkú štúdiu, v ktorej sa zhodnotil súčasný stav tých, ktoré nemali posudzovanie na ekologické vplyvy, a tie výsledky sú nepriaznivé. Infringementy na ďalšie malé vodné elektrárne, vybudované takýmto spôsobom na Slovensku, sú už „na ceste“.

.....
05.01.2024 - 15:16:06
414
az mi je blbo ti na toto davat like 🤦‍♂️
05.01.2024 - 15:34:00
19
Hlavne že pípol 13. dôchodok a na MDŽ tety dostanú karafiát od najvyššieho...
05.01.2024 - 15:47:12
011
MageZ napísal:
Odvolaná šéfka vodohospodárskych výskumníkov
....
Ako dlho ste pôsobili vo Výskumnom ústave vodného hospodárstva (VÚVH)?

Štyridsaťdva rokov, z toho necelé tri roky na pozícii riaditeľky. Skončila som k 31. decembru 2023.

Kto konkrétne vás odvolal?

Generálny tajomník služobného úradu Marek Chovan. Týždeň predtým bol u nás v ústave, poukazovala som mu laboratóriá, priestory a tak ďalej. Nasledujúci týždeň ma zavolal a odovzdal mi list, v ktorom ma odvoláva s tým, že to mám brať tak, že je to politická záležitosť. Nepovedala som nič, lebo to sa nedá komentovať. Na druhej strane aj pre mňa bolo nepredstaviteľné spolupracovať s takýmito ľuďmi.

Nového riaditeľa ako prvé zaujímalo, kde má auto, mobil a prečo nie je generálny riaditeľ. Je to preto, že VÚVH nemá na Slovensku žiadne vysunuté pracoviská ani pobočky na rozdiel od iných rezortných organizácií. Teraz sa pracuje na zmene organizačnej štruktúry, ktorá to umožní, a to len preto, aby si nový riaditeľ dodal dôležitosť.

Ako prebiehalo odovzdávanie agendy s vaším nástupcom, ktorý nemá kvalifikáciu v odbore?

Neprebehlo. Bola som pripravená na to, že odovzdám agendu, vysvetlím, aký je súčasný stav z hľadiska výskumu, ekonomiky a riadenia ústavu, aké sú problémy, aké máme projekty, čo nás čaká. O to však nebol žiaden záujem.

VÚVH ako výskumná inštitúcia má poskytovať overené fakty a vedenie ministerstva má rozhodovať. Nemožno očakávať, že výsledky výskumu budú prispôsobované želaniam zhora. Pri uvedení nového riaditeľa pánom Chovanom nám bolo povedané, že naše aktivity sa majú sústrediť na problematiku využitia vodnej energie. Aj to naznačilo, kam sa máme od ochrany vôd posunúť.

VÚVH je zodpovedný za implementáciu Rámcovej smernice o vode, Vodného plánu Slovenska a takisto plnenie cieľov prijatej Koncepcie vodnej politiky do roku 2030. V týchto, pre Slovensko záväzných dokumentoch, je prvoradá ochrana vôd a udržateľné, podčiarkujem, udržateľné využívanie vôd. V súlade s európskymi smernicami a dokumentmi je našou úlohou zastaviť to, čo tu pretrvávalo do nedávneho obdobia – technokratický prístup k využívaniu vôd z 50. a 60. rokov.

Myslíte napriamovanie tokov, betónovanie korýt a podobne?

Presne tak.

Čo teda súčasní politici od vás žiadajú?

To sa postupne ukáže, ale očakávam odklon od ochrany vôd k jednostrannému využívaniu vôd bez ohľadu na dosahy na životné prostredie, čo už naznačilo zdôrazňovanie dôležitosti problematiky využitia vodnej energie.

Pritom Slovensko aktuálne rieši infringement na malé vodné elektrárne na Hrone. Vypracovali sme k tomu veľkú štúdiu, v ktorej sa zhodnotil súčasný stav tých, ktoré nemali posudzovanie na ekologické vplyvy, a tie výsledky sú nepriaznivé. Infringementy na ďalšie malé vodné elektrárne, vybudované takýmto spôsobom na Slovensku, sú už „na ceste“.

.....


kvalifikácia nového riaditeľa:
1. okresný predseda SNS v Pezinku
2. adekvátne priezvisko - O. Voda
05.01.2024 - 16:31:47
04
rozdrbat, rozkradnut stat a kamosov pustit von... o nic ine hentym zebrakom nejde
05.01.2024 - 16:44:40
010
..a bol to Matovic a jeho 53 "Kolesikov" kto Ficovi ukazal ze ked vyhra volby, moze si s celym rokovacim poriadkom vytriet rit a moze si tu robit co sa mu zachce... v predoslych vladach mal Fico este zabrany - dnes vdaka Matovicovi uz ziadne zabrany nema
05.01.2024 - 16:55:29
010

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up