Ahojte, plánujem kúpiť Garmin explore 2 - bude to moja prvá cyklonavigácia a nemám s tým žiadne skúsenosti. Zároveň plánujem ojedinelú cestu na motorke do zahraničia. Napadlo ma či by sa nedala cyklonavigácia využiť aj na motorke? Trasa bude po bežných cestách rakúska a talianska, dĺžka trasy 2000km rozdelená do 4dní. Zvládne niečo také cyklonavigácia?
05.01.2024 - 12:15:26
00
Ak má možnosť prepnúť navigovanie na auto, tak by nemal byť problém. Prípadne si dopredu pripraviť trasy v niečom inom a ísť podľa nej. Nech ťa neťahá po cyklocestach. V 830 mám v možnostiach smerovania aj jazda motocyklom a jazda autom, tak by to mohlo byt aj v Explore 2.

Nebude ťa síce upozorňovať na radary, rýchlosť, navádzať do pruhov atď ako auto/moto navigácia, ale bez toho sa dá žiť.

Občas sa pohrával s myšlienkou zase si po rokoch kúpiť moto (asi nastupuje kríza stredného veku) a tiež som uvažoval, či by šla 830 na nej použiť. Má síce maly displej, ale by to šlo.
05.01.2024 - 22:47:45
01
Garmin objednaný, tak uvidím čo bude v menu navigácie. Ešte aké mapové podklady nahrať, predpokladám, že prednahratá cyklomapa európy nebude to pravé orechové :-)
09.01.2024 - 08:24:23
00
Doplním ak by to niekoho zaujalo: nahral som mapy openstreetmap, nadstavil profil cesta ktorý budem používať ako moto navigáciu. Skúšal som to zatiaľ
len v aute a je to z núdze cnosť pri porovnaní s wazom na mobile. Hlavne prehľadnosť samotného garminu je pre mňa sklamaním. Rozlíšenie displeja je veľmi slabé na dnešnú dobu.
Garmin ma veru nenadchol ale uvidíme pri reálnom použití na bajku a sem tam na motorke ako sa osvedčí.
27.01.2024 - 20:56:48
00
keyboard_arrow_up