Tak teraz si ma trocha zneistil. Som si takmer isty, ze na stitku bolo iba Sorpassor RoS, dokonca aj v eshope je uvedeny taky nazov (v popise ale uvedene, ze maju membranu GORE-TEX INFINIUM™ WINDSTOPPER), ale asi to teda bude ta verzia WIND. Cize klasicke Sorpasso RoS vpredu tu neprefukavu cast nemaju?
10.01.2024 - 11:08:45
00
vsimni si tie panely https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/nohavice/dlhe/castelli-sorpasso-ros-nohavice-s-trakmi-cierna-reflex.html
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/nohavice/dlhe/castelli-sorpasso-ros-wind-nohavice-s-trakmi-cierna.html
wind maju taky lesklejsi material az cez kolena. a sorpasso ros niesu membranove. aj ked ten vrchny diel je mierne neprefukavy.
10.01.2024 - 11:16:22
00
Gusto0 napísal:
...napr. pod tie sportful a aj pod polare som radsej zacal nosit boxerky od craftu. v podstate ich ani nevnimam a neskutocne tie gate posunu teplotne niekam inam.


Tiež chcem skúsiť boxerky od craftu, ktorý konkrétny model máš Ty? Nevyhŕňajú sa Ti pri jazde, resp. nerolujú?
10.01.2024 - 12:30:26
00
tieto https://www.mthiker.sk/shop/outdoor/oblecenie/funkcne-spodne-pradlo/boxerky-a-nohavicky/craft-active-extreme-20-boxerky-cierna.html
hlavne sa blbo obliekaju vrchne tak aby si ich nezroloval. potom uz ok. dobre odvadzaju pot a rychlo schnu. samozrejme gate bez nich su pohodlnesie ale viac mi vadili vrchne volne
10.01.2024 - 13:13:19
01
tiez mam tieto Crafty, su super, ale na zimu je lepsia tato verzia
https://www.mthiker.sk/shop/outdoor/oblecenie/funkcne-spodne-pradlo/boxerky-a-nohavicky/craft-active-extreme-x-wind-boxerky-cierna.html
a keby bola stale zima tak odporucam toto
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/nohavice/kratke-volne/vaude-minaki-sortky-cierna.html
10.01.2024 - 13:33:24
00
Včera som šiel v Isadore Deep Winter (starý model) do práce pri -11°C a pri -7°C z práce, obe jazdy okolo hodiny a určite mi nikde nebola zima, ani na kolená. Nič som pod nimi nemal :). V sobotu som jazdil cca 2 a pol hoďky v MK v nových Deep Winter pri -3°C a tiež úplne v pohode.
Pri membránových gatiach bude vždy kompromis pri kolene - ten materiál je pevnejší, menej elastický, takže je viac cítiť pri pohybe
10.01.2024 - 13:59:23
01
Membranove nohavice mam dve. Entrata wind ma prednu neprefuk vrstvu elaticku a vobec ma na kolenach neobedzuju. Sportful Infinium u hrubsie ale napriek tomu, ze ten Infinium material nie je elasticky vobec, kolena su predtvaovane a maju volu takze kolena tiez vobec neobmezuju. Dve rozne pristupy a obe mi vyhovuju. Mozem odporucit aj do mrazov.
10.01.2024 - 16:29:21
00
marcels napísal:
Včera som šiel v Isadore Deep Winter (starý model) do práce pri -11°C a pri -7°C z práce, obe jazdy okolo hodiny a určite mi nikde nebola zima, ani na kolená. Nič som pod nimi nemal :)...

Teploty cca -6 az -3, 30-45 minut, cesta do práce a späť, nejaké neznackove* termospodky a rifle, pod nimi trenky či slipy;) A tiež žiadna zima.

Čo som chcel povedať: existujú rôzne možnosti. ;)

*značku/výrobcu tých noname viem zistit
10.01.2024 - 18:36:08
01
po 10 15 rokoch obmeneny satnik s niektorimi vecami kupene tu na shope( Assos,Devold a Rafiki/ a na Isadore.Este zimne gate, spodky a hotovo.
marcels po tych Isadore Deep Winter poskulujem. Ake miery mas? Aku veľkost si bral? Kludne aj SS.
Ja mam 190cm a 73kg a ked som v ich obchode skusal L tak vlozka bola volna a M na vyskusanie nemali len asi budu kratke. Este Assos alebo Rapha ale ta sa mi nechce objednavat po nete a ak nesadne vracat.dik

Prílohy:

ASSOS Mille GT C2 nohavice, black series.jpeg
ASSOS Mille GT C2 nohavice, black series.jpeg 27.09 KiB thumb_up0thumb_down

Isadore alternative-long-sleeve-winter-jersey-dark slate.jpeg
Isadore alternative-long-sleeve-winter-jersey-dark slate.jpeg 374.91 KiB thumb_up0thumb_down

Isadore climber-s-jersey-sierra-nevada.jpeg
Isadore climber-s-jersey-sierra-nevada.jpeg 270.66 KiB thumb_up0thumb_down

Isadore deep-winter-long-sleeve-baselayer-griffin.jpeg
Isadore deep-winter-long-sleeve-baselayer-griffin.jpeg 86.92 KiB thumb_up0thumb_down

Isadore Signature Deep Winter Softshell Jacket.jpeg
Isadore Signature Deep Winter Softshell Jacket.jpeg 160.29 KiB thumb_up0thumb_down

Isadore signature-rain-jacket-sudan-brown.jpeg
Isadore signature-rain-jacket-sudan-brown.jpeg 122.83 KiB thumb_up0thumb_down

Isadore signature-shield-long-sleeve-jersey-shitake.jpeg
Isadore signature-shield-long-sleeve-jersey-shitake.jpeg 226.74 KiB thumb_up0thumb_down

Isadore winter-wind-block-long-sleeve-baselayer-black.jpeg
Isadore winter-wind-block-long-sleeve-baselayer-black.jpeg 58.04 KiB thumb_up0thumb_down

merino-long-sleeve-baselayer-crown-blue.jpeg
merino-long-sleeve-baselayer-crown-blue.jpeg 157.59 KiB thumb_up0thumb_down

Trail Cargo Shorts T3 Torpedo Grey.jpeg
Trail Cargo Shorts T3 Torpedo Grey.jpeg 71.35 KiB thumb_up1thumb_down

10.01.2024 - 20:38:09
00
Marli napísal:
nejaké neznackove* termospodky

*značku/výrobcu tých noname viem zistit


Ta 'neznacka' je INOC, In Need Of Challenge (kupované asi v nejakom AT supermarkete, Hofer?, alebo športovom obchode, každopádne nič špeciálne cyklo, skôr turistika, bežné zimné)
11.01.2024 - 00:27:54
00
Hofer 😉
11.01.2024 - 00:28:26
10
Tak sa mi nakoniec podarilo zohnat Sorpasso Wind za 160, co je myslim super cena za tie gate. Presvedcila ma ta neprefukava membrana vpredu. V nedelu by som sa mal dostat na bike, tak ich rovno aj vyskusam. Dakujem za postrehy Gusto0 :)
11.01.2024 - 13:03:24
02
Potom napis skusenosti, mrazik by mal byt vonku pekny :)
11.01.2024 - 13:22:36
01
stefo napísal:
Tak sa mi nakoniec podarilo zohnat Sorpasso Wind za 160, co je myslim super cena za tie gate. Presvedcila ma ta neprefukava membrana vpredu. V nedelu by som sa mal dostat na bike, tak ich rovno aj vyskusam. Dakujem za postrehy Gusto0 :)


No len aby neboli moc teple, lebo ja tie obycajne Sorpasso vyuzivam castejsie ako extra teple Sportfull, ktore su podobné ako Sorpasso Wind. Ale teraz pri mrazoch pod -2° budú ideálne..
11.01.2024 - 13:25:44
00
Marli napísal:
Teploty cca -6 az -3, 30-45 minut, cesta do práce a späť, nejaké neznackove* termospodky a rifle, pod nimi trenky či slipy;) A tiež žiadna zima.

Čo som chcel povedať: existujú rôzne možnosti. ;)

*značku/výrobcu tých noname viem zistit


Veď keď sa v tom cítiš dobre, tak prečo nie? :)
11.01.2024 - 13:34:49
01
keyboard_arrow_up