Juraj v tomto by som asi nechal ako máš. Carbon bude tuhší a tlmiť zrejme len jedným smerom, tie Spank mám aj ja a sám vieš že majú flex do oboch smerov. Ruku som mal zlomenú dva krát, raz operácia. Ty si to mal horšie. Potom jedine ak niekto požičia bajk kde sú nejaké Carbon, minimálne na pochopenie. Osobne si myslím sa bude správať od každej značky, + - rovnako. Nejazdil som nikdy, ak niekto vie opísať správanie, snáď napíše.
09.01.2024 - 11:17:34
01
tie zmeny nebyvaju zrovna priepastne aj ked su. ja som menil z klasic. hlinikovych na karbon (thomson), ziadne tintitka som nechcel. jazdil som vtedy pevnu a ano nejaku tu zmenu v ovladani a komforte citit bolo. ale vidlica cast z toho eliminuje. a pokial uz teraz mas vibrocore (nejazdil som) tak to bude asi viac menej len kozmeticka zmena. mozno dokonca k horsiemu co sa komfortu tyka kedze mozes trafit zrovna rajdy robene hlavne na tuhost.
09.01.2024 - 12:20:08
02
Tak Carbon je hlavne o tuhosti, keď bývajú testy, čo som si všimol, najviac spomínajú, tuhosť, rýchlosť odozvy, presnosť riadenia a minimum pruženia. Tú presnosť neviem ako chápať skoro vždy ju spomenú. Z rôznych testov vo som čítal za tie roky najviac komfortu dávajú tie vibrocore.
09.01.2024 - 12:30:47
12
Ťažko povedať, ešte na Yeti-m som mal najprv hliníkové RF Chester, ktoré som vymenil za karbónové Easton Haven a tie boli oveľa komfortnejšie. Ako keby tlmili tie malé vibrácie. Teraz som 5 sezón jazdil hliníkové Bontrager, na nový bike som objednal karbónové RF Next. Tak som som celkom zvedavý, či to pomôže, lebo občas mi nepríjemné tŕpnu prsty.

OneUp ma kofollo, dosť mi ich vychválil. Uvidíme, či niečo napíše, lebo nechodí sem až tak často.
09.01.2024 - 12:34:15
01
Tak kúpi, skúsi, nechá, vyhodí ?? čo narobíš ?‍♂️Vždy je to subjektívne, spomína ich už dlhšie, asi ich potrebuje, chce. To je už taká naša diagnóza niekedy ??ja tiež potrebujem,chcem, nový bajk tak šetrím ???
09.01.2024 - 12:40:35
04
nemám veľa skúseností ale teda mal som thomson carbon riaditká a boli pohodlnejšie ako hliníkové race face čo som mal na tom istom bajku predtým ... potom som vymenil carbony za titán s výrazne väčším backswapom ... a tie sú zase oveľa pohodlnejšie :) ale či je to materiálom alebo tvarom, to neviem

osobne si myslím, že ak máš teraz pohodlné, tak všeobecne carbon pohodlnejší nebude
09.01.2024 - 12:46:07
01
Dik za rady....

Je pravda ze tie One Up by mali mat flex iba v smere oslabenia, respektive toho profilovania karbonu, cize v smere tlaku ruk. V smere ovladania by mali byt zas tuhsie....
Johny dobre pises ze tie Spanky maju flex do vsetkych stran, tie rajdy su z trocha tensieho materialu a je tam navyse fuknuta ta ,,montazna´´ pena...
Podla mojich osobnych postrehov, ked porovnam karbonove rajdy Sworks ktore mam na Epicu vs tieto hlinikove Spanky tak jednoznacne Spank vyhrava v pohodli....
Len som chcel vediet nieco ohladom tych One Up, ale Gusto ma pravdu, asi pojde iba o kozmeticku zmenu ktora asi nebude nijako badatelna...

Ehm, len taka poznamka, na unavene ruky,... Revgrips naozaj funguju ! https://enduro-mtb.com/en/revgrips-pro-series-half-waffle-grips-review/ ESI a podobne uz nikdy jazdit nebudem,

Este je tu jedna varianta, Fasst Flexx... ale toto mi pride az moc flexibilne.

https://enduro-mtb.com/en/fasst-flexx-handlebar-review/
enduro-mtb.com
09.01.2024 - 14:18:44
01
Rumakk Mal som OneUp skoro 3 roky a možem povedať, že som bol spokojný na 110-percent. Mám nejaký problém s ľavou rukou, asi nejaký nerv v lakti a začal som dosť trpieť na brnenie a slabosť ruky po pár jazdách hlavne (paradoxne) na lahších rýchlych lajnách, kde dochádza vo vačšej rýchlosti k malým rýchlym vibráciam. Preto som skúsil naozaj X riaditok (VibroCore som teda nemal) a gripov a možem povedať, že s OneUp sa moja situácia rapídne zlepšila. Rajdy sú veľmi pohodlné v smere "hore dolu" (marketing hovorí o flexe až 21mm pri 800mm šírke bez skrátenia) v smere ovládania naopak veľmi presné. Pri dlhšom jazdení som napr tiež zvykol cítiť trapézy,s týmito rajdami problém úplne zmizol. Možno zniem ako predajca OneUp ale pre mňa skutočne top funčný produkt: žiaľ odišli s bývalým bikom, ale určite pojdu aj na ten nový : )
10.01.2024 - 01:01:24
03
kofollo dakujem za podelenia sa o skusenosti,
neviem ci hovoria ze 21mm alebo o 21% vacsi flex ako konkurencia, ale niekde som videl prave tie %.
Premyslam ci je mozne citit rozdiel a oproti tym Vibrocore, lebo ako som pisal, tie maju flex do kazdej strany.

Inak ak mas este problem s rukou tak skus Revgrips, naozaj to funguje ako vravia... Pri jazde vobec necitis zeby sa ,,otacali´´ tie gripy, iba to proste nejako plava....
11.01.2024 - 18:10:14
10
Rumakk áno, máš pravdu, je to 21%, sorry za dezinfo : ) Na Revgrips sa pozriem, je pravda, že som skúšal len "bežné" gripy.
12.01.2024 - 15:23:52
01
keyboard_arrow_up