Ahojte, uvažujem nad kúpou endurance bajku kde by som mal dvojo kolies na cestu a na gravel tych 40mm mi stačí čo ponúka aktualny roubaix sl8. Ale mám otázku na tých ktorí jazdia future shock, či to prináša niejakú cíteľnú úľavu to pruženie alebo nie. Lebo sa rozhodujem či kúpiť roubaix alebo nieco iné napr domane alebo niečo od Giant. Lebo čítal som že niekto to neskôr nahradil za normlany predstavec či sa vôbec do toho oplatí íst. Ďakujem
24.11.2023 - 14:58:13
00
Ahoj,
ja som mal na gravelovom Diverge Future shock 1 či 1,5, ten neuzatvárateľný... v teréne, resp. mimo asfaltu to pomohlo podľa mňa dosť. na asfalte to je potom hladká jazda. avšak boli situácie, kedy mi to osobne trochu vadilo ( napr ísť rýchlejšie do ostrej zákruty, navyše s nerovným asfaltom, mi to pripomínalo prázdne koleso, každú chvíľu som pozeral, či nemám defekty a dával si viac bacha, pocitovo som sa cítil ako pri strácaní balansu pri naklopenom biku)... ale môže to byť iba môj pocit a sila zvyku a tiež môže hrať rolu, že som mal 42mm plášte. v prípade FS 2,0 by to problém nemal byť, na asfalte zamkneš, na nerovnej ceste otvoríš a máš...
nakoľko som mal ten základný model FS, ktorý obsahoval iba pružinku (tuším modrú, podľa tuhosti sú 3 druhy), tak mi to niekedy vydávalo vrzgavé zvuky ako staré autá s vymlátenými pružinami :D, ale to je skutočne len drobnosť...
sečteno a podtrženo, nemyslím si, že by ma moje skúsenosti donútili zavrhnúť možnosť Roubiax sl8
11.01.2024 - 08:27:13
00
Ahoj. Jazdím 5 rokov Roubaix so základným FS 1.0 a vcelku spokojnosť. V pohode zvláda aj ľahké gravelové sekcie. Na zimnej sade kolies mám k tomu 32mm plášte a to už spolu žehlí parádne, komfort značný. FS určite pošetrí ruky, krk a ramená, ak s tým máva niekto problém na žiletke. Akurát som po čase vymenil základnú modrú pružinu za tuhšiu (tuším žltú|), pretože mi vadilo jej občasné škrípanie a hojdanie pri jazde zo sedla. Verzia 1.5 tuším už ani pružiny nemá, tlmí olejom. 2.0 je úplný ideál na asfalt zamknem na gravel otvorím, ale tú majú bohužiaľ len drahšie verzie RBX, Diverge. Prerábka na klasiku nie je jednoduchá, pretože rám je iný, aby tam vošla FS patróna. Rovnako predstavce Future Stem majú iný rozmer oproti klasike, aj medzi sebou (1.0 vs 1.5/2.0). Pred rokom som menil za kratší a chcelo to naštudovať a dokúpiť správnu redukciu. Ak by som menil bajk tak pri mojom veku 50+ by som do FS išiel znova, ale už asi 2.0.
18.01.2024 - 15:33:52
00
keyboard_arrow_up