Na jednom fóre som našiel návod, neviem či funguje..
Našiel som spôsob, ako vypnúť na mojom 520. je to pod profilmi aktivít, ale potom musíte prejsť do podponuky dátových polí a posunúť sa nadol a tam je možnosť zapnúť virtuálneho partnera (zapnúť/vypnúť ).
17.01.2024 - 15:14:35
11
Prosím potrebujem poradiť, mám pár mesiacov Edge 840 a neviem ako vynulovať odometer (celkovu prejdenú vzdialenosť) v profile. V Edge 810 to bolo v nasaveni profilu teraz v novom to neviem nájsť. Ďakujem.
17.01.2024 - 19:42:01
00
pridaj si tam widget história a tam ti pre jednotlivé profily ukáže počty jázd, kilometre a je tam aj možnosť vymazať
17.01.2024 - 19:59:51
00
Nastavenia / Profily aktivít / Obrazovky s údajmi / Virtual Partner

spôsob,ako vypnúť či zapnúť obrazovku s Virtual partnerom
17.01.2024 - 21:57:18
00
No to je ale iba data screen. To som nikdy nemal zapnuté a vždy sa mi na mape virtuálny partner zobrazoval. Nijako ma to ale neobťažuje lebo je to iba veľmi slabo viditeľná značka na mape. Akurát na konci výjazdu oznámi kto vyhral.
Na 1030+ sa asi vypnúť nedá.
17.01.2024 - 22:36:24
00
volodaj napísal:
Podľa mňa to je o zvyku. Pri prvom použití sa trochu potrápiš, nastavíš všetko čo chceš a viac do toho menu moc chodiť nebudeš. Aspoň ja nevidím viac dôvod rýpať sa v tom. Vyberiem si pred jazdou typ bicykla (MTB, gravel, cesta) a spustím jazdu. Prípadne zapnem navigovanie keď ho chcem. A vybavené, neviem čo by som v menu počas jazdy viacej špekuloval.

Na co sa tam vlastne vybera, ze aky bike chces? Ved ked nahravas trasu, tak ju snad nahra vzdy rovnako, detto ked ta naviguje podla trasy, ktoru si tam importoval.
18.01.2024 - 15:20:52
00
666biker napísal:
pridaj si tam widget história a tam ti pre jednotlivé profily ukáže počty jázd, kilometre a je tam aj možnosť vymazať

Vďaka. Už debilnejšie to inžinier v Garmine nevedel schovať.
18.01.2024 - 15:53:29
00
juju_pepe napísal:
Na co sa tam vlastne vybera, ze aky bike chces? Ved ked nahravas trasu, tak ju snad nahra vzdy rovnako, detto ked ta naviguje podla trasy, ktoru si tam importoval.


Kvôli koncoročného sumáru, nech viem na čom som koľko najazdil. Keď máš jeden bike, tak si vytvoríš len jeden profil a hotovo ?
18.01.2024 - 17:23:20
01
juju_pepe napísal:
Na co sa tam vlastne vybera, ze aky bike chces? Ved ked nahravas trasu, tak ju snad nahra vzdy rovnako, detto ked ta naviguje podla trasy, ktoru si tam importoval.

Pri kazdom profile, co si vytvoris si mozes nastavit specificke veci. Napriklad kolko obrazoviek s udajmi chces mat, ake udaje na nich. typicky mas na cestaku wattmeter, tak si das ine datove polia, na mtb ta mozno bude viac zaujimat napr. nastupane metre ci zapad slnka.. Mozes si pre kazdy profil vybrat ine mapy. Napr na cestak original garmin mapu, pre MTB napriklad freemap. Hlavne sa pri typoch "bicyklov" ako mtb, gravel cesta meni algoritmus routingu, ktory sa vie uplatnovat aj ked mas navigacnu trasu. Ked das cestny bike, tak sa bude vyhybat nespevnenym cestam, alebo pri mtb mozs dat vypocitat trasu s menej stupaniami ci casto pouzivanymi trasami. atd.
Nehovoriac o roznych metrikach a treningovych planoch. Tie vyzaduju sledovat dalsie parametre, alebo ked mas rozlicne senzory, tak vystupy z nich si das zobrazovat na profile ktory to vyuziva.
Preto aj na uvod sa zda, ze je to komplikovane, lebo si vsetko mozes nastavit podla seba a ak mas viac bicyklov tak pre kazde osobitne nastavenie. Potom pri pouzivani je to uplne o niecom inom, vsetko po ruke a podla predstav.
18.01.2024 - 17:59:56
04
a tusim road inak zobrazovalo mapy ako MTB. ale ako napisal jeden v komente - na zariadenie pre nas (na cestovanie, tulanie) stale cakame. toto je primarne robene na trenovanie a preteky s moznostou map a navigacie
18.01.2024 - 18:28:28
00
Explore je pre nas cesta, ma to aj v nazve :D Zistoval som vydrz baterky na reddite od ludi a je doststcna na jeden, aj dlhy den.

rasto_t napísal:
Ked das cestny bike, tak sa bude vyhybat nespevnenym cestam, alebo pri mtb mozs dat vypocitat trasu s menej stupaniami ci casto pouzivanymi trasami. atd.

Ja by som bol hlavne rad ,aby to slo tak, ako som naplanoval :D
18.01.2024 - 18:53:53
00
isheep napísal:
Ja som nedavno predal moj 1030 plus a kupil radsej explore 2 . Nepoterbujem pokrocile treningove funkcie a rychlost systemu a dotykoveho ovladania je na explore 2 o level vyssie . prechadzanie menu a celkovo ovladanie je omnoho plynulejsie ako na 1030 plus . Trosku zamrzi mensi displej kedze hlavne vyuzivam navigaciu ale da sa zvyknut .

Mal by som na teba otazku. Ako to je s nabijanim, ked je pristroj vypnuty? Zapne sa mu displej pocas nabijania?
18.01.2024 - 19:55:32
00
juju_pepe , myslim ze to ma tak kazdy garmin. Teda kazdy co som mal . 103,503,1000,1030,1030+,explore2 🤷🏻‍♂️
18.01.2024 - 20:30:52
00
Toho som sa celkom bal. Velmi to nechapem, taka hlupost. To ich nenapadlo, ze niekto si to moze nabijat aj powerbanky? Toto je teda celkom dealbreaker pre mna zrejme. :( Robia toto aj wahoo pristroje?
18.01.2024 - 21:04:01
00
ved ho mozes po pripojeni vypnut a na obrazovke mas len zobrazene ze sa nabija, to nebude vela energie papat . not big deal 🤷🏻‍♂️
18.01.2024 - 21:10:04
00
keyboard_arrow_up