thumb_up0thumb_down
18.01.2024 - 21:11:29
02
Marli napísal:
A teda priestupok s pokutou 600e si veľmi neviem predstaviť ;), bez ohľadu na to, koho bol kamos

Za jazdu vysokou rýchlosťou policajti vodičov sankcionujú napomenutím alebo blokovými pokutami vo výške niekoľko desiatok eur. Pri prekročení maximálnej povolenej rýchlosti o 21 km/h v obci a o 31 km/h mimo obce si už vodič musí pripraviť 130 eur. Jazda, ktorá dovolenú rýchlosť prekročí o 60 alebo 70 km/h, môže byť potrestaná pokutou až vo výške 800 eur.
18.01.2024 - 21:17:08
00
Ahojte , dajte si pri kúpe na užívateľa : gulfast
Kúpil som od neho “nový , nejazdeny “ náboj Dt Swiss 350. Prišiel viditeľne poškodený, samostatne koncovky Torque caps, ktoré neboli nikde spomenuté a sú viditeľne používané . Moja chyba , he som si nevyžiadal reálne foto ale potreboval som to rýchlo , no tak či tak som ho teraz musel objednat z Nemecka . Na moje správy o vrátení alebo náprave problému už nereaguje.

Prílohy:

IMG_8174.png
IMG_8174.png 83.06 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_8169.jpeg
IMG_8169.jpeg 190.23 KiB thumb_up0thumb_down

19.01.2024 - 07:44:07
01
Nemoze byť novy v zmysle vypleteny z novych kolies/biku a su to len znamky z montaze/prevozu…? Verim ze by si to mal vedet rozoznat.
19.01.2024 - 08:21:38
00
Nový byt môže ale nie je v stave nového naboja . Nevypada to byt poškodenie pri doprave a škrabancov má viac aj z druhej strany . A najme sú tam torque caps, ktoré boli viditeľne používané ( vytiahnuté kliešťami z iného naboja )
Mne ide skor len o upozornenie na predávajúceho . Keby o tom nemal vedomosť tak verím, že na správy odpíše a hľadá riešenie .
19.01.2024 - 08:31:59
02
mno akurat od neho chcem manzelke tie vivoactive :/
19.01.2024 - 08:34:43
00
valecek napísal:
skor ma zaujima, kto nosi pri sebe 6 kila :D mna keby niekto prepadol, dam mu sacky pre psa, mozno este ponuknem cigu:D


zial su ludia ktory jazdia velmi rychlo po dialnici moj kolega presne kvoli tomu nosi hotovost so sebou vacsinou ukeca ale raz uz platil aj tu najvyssiu pokutu.
19.01.2024 - 11:05:36
00
To predávanie akože nových vecí tu je normálne národným športom. Vypletený náboj z kolesa sa dá považovať za nový, ale treba to vyslovene do inzerátu uviesť, lebo pri vypletaní vzniknú na náboji stopy, ktoré niekomu vadia niekomu nie. Predávať náboj s torque caps vedome a neuviesť to do inzerátu môže len osol. Cena lákavá, ale pre mňa sú inzeráty so strohým popisom a len ilustračnou fotkou nezmyselné a rovno ich preskakujem radšej na drahšie ponuky.
19.01.2024 - 11:32:01
013
Policajti mnohokrát aj blafujú. Postrašia priestupkovým konaním za plnú cenu a človek rád hneď zaplatí polovicu na mieste. Ale v priestupkovom konaní musí mať policajt dôkaz o spáchaní priestupku! Tak si zvážte či ho môže mať.
22.01.2024 - 10:05:49
02
Hlavne treba zvážiť, či sa to oplatí. Mne dali pri tejto príležitosti policajti vždy na výber. Buď opletačky a naťahovačky, ktoré môžu skončiť tak alebo onak alebo 10-20€ na mieste a kľudný spánok...
22.01.2024 - 10:24:34
00
Paradoxne to tak vnímajú aj policajti. Tiež majú s tým opletačky a papierovačky a niekedy radšej pošlú človeka preč ako zakladať spis kvôli 20 euro.... vtedy to riešia napomenutím a idú preč. Ale pre istotu preveria papiere a STK aby im niečo neušlo ... :)
22.01.2024 - 11:56:18
00
Zvazte ci policajt moze mat dokaz?! Wow. Ty si jasny... Ja zvazujem, ci som nieco urobil, alebo neurobil. A za svoje ciny potom prijimam zodpovednost.
Tiez som jasny...
Jazdit jak hovado a potom sa vyvinovat jak soplave decko, neviem, na to asi ozaj treba byt cely slizky od toho soplu...
22.01.2024 - 16:19:22
19
cokupit napísal:
Zvazte ci policajt moze mat dokaz?! Wow. Ty si jasny... Ja zvazujem, ci som nieco urobil, alebo neurobil. A za svoje ciny potom prijimam zodpovednost.
Tiez som jasny...
Jazdit jak hovado a potom sa vyvinovat jak soplave decko, neviem, na to asi ozaj treba byt cely slizky od toho soplu...


Na Slovensku je to tak...narod ako lusk!
22.01.2024 - 18:36:17
00
cokupit - Ak máš pocit že sú policajti neomylní, nuž plať za všetko čo ti policajt povie, nikto ti v tom nebráni :)

Ja zase niesom pokakané malé decko, ktoré keď vidí policajta, preventívne vyťahuje peňaženku :) Ak žiješ život v prítomnosti, ak si si vedomý čo robíš, tak predsa musíš vedieť či si niečo porušil či nie, a nie o tom ešte pred policajtom vyhutovať a vydumovať. Potom sa stávaš ľahkou korisťou - policajt ťa zneistí, trochu vystraší, ľahko odhadne, presvedčí že si niečo urobil a platíš nie za údajný priestupok ale za svoju hlúposť .

Naviac som si všimol, že ak je policajtov parťák žena, o to viac sa policajt snaží pôsobiť ako alfasamec ... jednoduchá podvedomá praktika fungujúca už od praveku.... no zvyčajne na konci ukáže zhovievavosť...
Tiež som si všimol, že ak sa správa človek normálne, nestresuje, používa vo vetách argumenty a fakty, nemieša do toho pocity a neobviňuje policajta - ten si to váži a tiež sa správa rozumne.

Teraz si prečítaj znova svoj koment a zamysli sa či je napísaný aspoň na úrovni stredoškolsky vzdelaného človeka, alebo nejakého ukladača sena z JRD s nedokončenou ZŠ. Kultivuj svoju dušu, nič iné na tejto zemi nemá význam ... ;)
23.01.2024 - 09:06:17
04
A ešte jedna otázka ... Nikto ešte nikdy neporušil pravidlá??? :)

Prílohy:

prekročenie rýchlosti.jpg
prekročenie rýchlosti.jpg 27.78 KiB thumb_up0thumb_down

23.01.2024 - 11:05:27
11
keyboard_arrow_up