scarinko napísal:
A co robis tie 2 hodiny bez pc a mobilu? Ak sa neserinkam s bikom alebo nevarim tak by som asi cumel len do steny.
Mne sa zas nechce vecer spat, pred polnocou malokedy a rano by som chrapal aj do 10tej 😁

Je to z papiera a dá sa v tom normálne listovať. 8)

Ale nehovorím, že to vždy dodržiavam. Ja nemám pracovný čas od - do. A keď treba potiahnuť tak samozrejme robím aj dlho do večera aj cez sviatky, alebo od skorého rána (Medzi EU a Čínou je teraz 7 hodinový časový posun).
26.01.2024 - 09:46:07
13
Ja som mal problem rano lebo mam spalnu na vychod cize rano hned slnko pomedzi zaluzie rovno do ksichtu. Kupili sme zatemnovacie zavesy a parada. Tma nonstop, hned sa mi lepsie spi.

kristina kniha? Dakujem radsej nie 😁
26.01.2024 - 09:46:55
00
fixska napísal:
Mám to podobne, navyše sa budím na každý zvuk, najväčšie peklo je jar, keď sa liahnu vtáčatá, to je od 4 ráno vonku diskotéka, odvoz odpadu máme pred bytovkou 6x do týždňa, nehovoriac o tom, že keď si ráno pred potravinami priviažu psy, ktoré štekajú kým nenakúpia, sused má tuningový výfuk na aute a štartuje ráno o šiestej do práce, suseda dole búcha dvermi, hore dupú decká, po schodoch detto keď idú ráno do škôlky... no ja sa fakt nevyspím a na to neviem čo pomáha, ak má človek ľahký spánok. So štoplami do uší sa mi nedá spať.

vyskúšaj iný typ štuplov, dá sa nato v pohode zvyknúť. mne sa asi najviac osvedčili tie najlacnejšie z dr max , kúpiš dvoje tak tretie máš zadarmo a vydržia mi fakt dlho.
26.01.2024 - 09:52:11
01
a to pocujete aj ked mate zavrete okno? ja nemam klimu cize v lete mavam otvorene a pocuvam ako si v noci motorkari, stvorkolkari ale aj auta potrebuju na ceste vycistit trisky na motore ale ked zavriem tak je ticho
26.01.2024 - 09:54:24
00
lear1 napísal:
vyskúšaj iný typ štuplov, dá sa nato v pohode zvyknúť. mne sa asi najviac osvedčili tie najlacnejšie z dr max , kúpiš dvoje tak tretie máš zadarmo a vydržia mi fakt dlho.

Cez tie obyčajné to hlavne aj tak počuť. mala som aj neviem aké 3M aj obyč aj hociaké a teda okrem toho, že to hluk len znižuje a nie úplne eliminuje, tak navyše to robí ten "podtlak" v hlave alebo čo. V podstate som skúšala počas dňa aj tlmiče obyčajné, čo sa používajú na strelnici aj tie slúchadlá, čo vyrábajú ticho či ako sa to povie alebo môžeš cez ne počúvať telku/hudbu a to je to isté :) po pár minútach mám pocit, že mám zaľahnuté v ušiach a počujem si ten vlastný šum tela, ako keď "počúvaš" mušlu od mora :) No čo ti poviem, čisté zúfalstvo ale vďaka za ochotu poradiť.
A nové okno by možno trochu viac zabránilo zvukom zvonka ale tých susedov neodhluční nič.


Naposledy upravil fixska dňa 26.01.2024 - 10:11:01, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2024 - 10:08:01
00
..tunel v podzemi, na samote u lesa. Tiez by sa mi zislo :D
26.01.2024 - 10:10:20
10
scarinko napísal:

áno, ja to počujem. ja mám veľmi plytký spánok, zobudí ma aj myší prd.
inak ďalšie veci čo mi výrazne pomohli a už tu aj boli spomenuté: mať pravidelný spánkový režim - ja idem do postele o 21, hodinu si čítam a potom zaspím ako drevo, nepoužívať telefón aspoň hodinu pred spánkom - ja ho nepoužívam už cca od 20:30, kávu nepijem po 13hod
a čo sa týka doplnkov, jediný ktorý sa mi naozaj osvedčil je ashwagandha
áno, ja to počujem. ja mám veľmi plytký spánok, zobudí ma aj myší prd.
inak ďalšie veci čo mi výrazne pomohli a už tu aj boli spomenuté: mať pravidelný spánkový režim - ja idem do postele o 21, hodinu si čítam a potom zaspím ako drevo, nepoužívať telefón aspoň hodinu pred spánkom - ja ho nepoužívam už cca od 20:30, kávu nepijem po 13hod
a čo sa týka doplnkov, jediný ktorý sa mi naozaj osvedčil je ashwagandha
26.01.2024 - 10:14:09
01
scarinko napísal:
a to pocujete aj ked mate zavrete okno? ja nemam klimu cize v lete mavam otvorene a pocuvam ako si v noci motorkari, stvorkolkari ale aj auta potrebuju na ceste vycistit trisky na motore ale ked zavriem tak je ticho

každý to má inak. Niekomu vadia aj tikajúce hodiny.
26.01.2024 - 10:17:41
00
Vypni svoju myseľ. Zastav prúd nekonečných myšlienok a začni znovu žiť.
https://blog.sme.sk/michalelias/lifestyle/vypni-svoju-mysel-kniha
26.01.2024 - 10:18:03
01
Kristina napísal:
každý to má inak. Niekomu vadia aj tikajúce hodiny.

tak tie mi vadia, musel som odniest z izby :) napr pri TV nezaspim a mlada zaspi zas len pri telke cize ja mozem zaspat az po nej :)
26.01.2024 - 10:35:22
00
spat so stuplami pravidelne zase nieje dobre - vraj. tiez ma zobudi aj tikot hodin u suseda. ale u seba to davam za vinu psychike tak ako som pisal aj Sovicka30. na sebe skusam vselico (pohyb, strava, nesledovanie toxickych tem, ukoncenie toxickych vztahov ako je to mozne, mamvpici_zmus, lieky nie), ale jedina dobra rada je odbornik.
26.01.2024 - 12:54:25
10
Ako gusto pise, psychika je svina. Druha vec, dokedy by ste (baby) chceli spat? Ved ta spominana 6ta je ideal (jasne, scarinko a company sa prave prezehnava) je svetlo, vsetko vstava preco sa tomu neprisposobit a vstat tiez? Ako ja chapem ze clovek by si este rad potiahol, ale naco to silit, tiez mam smetiarov co prave o 6 chodia a zobudia aj mrtvolu a nebudem sa rozculovat. Naco. Vstanem a uzijem si den.
26.01.2024 - 13:56:46
01
Ak sa o pol tretej zobudíš a znova zaspíš o pol šiestej, tak si rád, že ešte dve hoďky pospíš, nie každý pracuje 8-16.30 to je po prvé, nie každý chodí spať alebo zaspí o rovnakom čase to je po druhé, atď atď tak prečo by mal mať každý človek identický denný a spánkový režim? Dostatok spánku nezávisí od času na hodinách ale dĺžky jeho trvania a kvality. Keď sa mi podarí zaspať o druhej v noci, tak si naozaj úplne s úsmevom po zobudení o 6 ráno užijem ten deň :D
26.01.2024 - 14:39:30
02
ideal tak pre teba a ostatnych zvyknutych na buzerak a nastupy. o deviatej vecer kolko krat ani doma nie som este a nie ze ist spat. Ak to niekomu vyhovuje tak je to fajn pre neho.
26.01.2024 - 14:43:11
00
Mne stačí tak 7 hodín spánku ale nie ako dnes 4.5 hod
Som si kúpil melatonínu rak uvidim
26.01.2024 - 14:55:53
00
keyboard_arrow_up