Fixska do tretice a naposledy. Zaspat nevies, na otazku odpovedat tiez nevies ale pisat vies. Takze chces sa niekam posunut, ci sa chces len postazovat a vypisat? Ak za A, napis mi do ss alebo sem svoj rezim a co myslis ze ti prekaza a budi ta. Ja ti napisem co s tym. A nie, nebude to zdaleka lusknutim prstom, ale ak naozaj chces, tak s tym spanim pohneme.
27.01.2024 - 13:16:36
02
Ja som zo spánkom nikdy nemal problém. O pol 11 spim vždy. Sú len 2 dní kedy som dlhšie hore firemný večierok a Silvester. Ak mám voľno tak idem spať už o 9 max pol 10. Vstávam o pol 7 bez budíka, jedine ak občas idem na rannú tak budík na 5
27.01.2024 - 14:04:32
00
to tiez pomaha, chodit spat a vstavat vzdy rovnako. Ja to tak mam nastavene, aj ked viem, ze mnohym ludom bude zniet divne, ze v sobotu aj v nedelu vstavam o 6-tej. Ale vstava sa mi ovela lepsie, ako ked som cez vikend vyspaval a v podstate si robil kazdy vikend "jet lag" 3-4 hodiny.
27.01.2024 - 14:29:20
03
Sovicka nauc sa meditovat alebo mindfulness, pracovat s myslienkami. Ako spominal Gusto, mas zrejme pocas dna vela stresu, tak s tym sa tiez bude treba vysporiadat, naucit sa nebrat si problemy tak pod kozu, k srdcu. Fajn ze to neches riesit liekmi. Tie maju tendenciu stracat ucinnost, kedze vznika rychlo tolerancia a to nechces.
Vela ludi ma podobny problem, zaspat mozu, ale okolo tretej sa zobudia a nemozu zaspat. Kamoske to napr zacalo, ked zacala v novej praci, akonahle preslo par mesiacov a ako tak sa tam rozukala, stres dost opadol a spnok sa zlepsil.
Ak mas Netflix, skus kuknut tieto tri dokumentarne serialy.
Príloha:
Bez názvu.png
Bez názvu.png 71.66 KiB thumb_up0thumb_down



Caj na spanie je tiez fajn. Ja mam rad medovku, levandulu. Pozor na lubovnik, vacsinou na spanok pomoze, mne naopak ztazil zaspavanie. A tiez sa nesmie brat s urcitymi liekmi.

Kukam, ze uz mas tento problem dlho a riesil si to tu uz v 2022. Asi cas navstivit odbornika. Nedostatok spanku je jeden z hlavnych spustacov psychickych chorob, tak to netreba podcenovat. Kvalita zivota asi tiez ide dost dole, ked si nevyspaty.

Drzim palce.
27.01.2024 - 16:38:55
02
A co robite ked ste hore o pol siestej? Pobudite pol baraku alebo len tak ticho sedite a nic nerobite? Lebo keby som zacal den tak v byte vsetko zobudim beznymi činnosťami. Ak byvate sami alebo vo velkom RD tak mozno za to da. V lete o deviatej ani tma este nie je ?
Casto v lete pridem domov z biku aj o 11tej vecer ?
27.01.2024 - 17:26:31
01
Obujem si tenisky a idem sa prejsť.
Ráno ešte nechodí toľko áut, tak aj po meste je to celkom pohoda.
27.01.2024 - 17:37:00
03
v sobotu chodim na nakup, ked je este malo ludi a v nedelu si zabehat
27.01.2024 - 18:02:42
02
fixska, co ta drzi na takej adrese, ked tu citame len same negativa? (hlavne pri praci z domu by bolo potrebne take negativa eliminovat)
28.01.2024 - 01:04:17
00
cokupit napísal:
Fixska do tretice a naposledy. Zaspat nevies, na otazku odpovedat tiez nevies ale pisat vies. Takze chces sa niekam posunut, ci sa chces len postazovat a vypisat? Ak za A, napis mi do ss alebo sem svoj rezim a co myslis ze ti prekaza a budi ta. Ja ti napisem co s tym. A nie, nebude to zdaleka lusknutim prstom, ale ak naozaj chces, tak s tym spanim pohneme.

A ty čo si vstal ľavou nohou z postele, že mi dávaš ultimáta? 🙂 spätne som to kontrolovala a nevidím, že by som dávala otázku s prosbou o pomoc, len som sa zúčastnila diskusie a pokiaľ si dobre myslím, tak na fóre sa človek môže zapájať aj konštatovaním, nielen otázkou alebo radou, rovnako, ako sa tu mnohí ďalší zapojili. A to, že sa "nechávalim" ako sa mi dobre spí neznamená, že sa nemôžem vyjadriť, že nie je chalan jediný, ktorému sa nedá spať. :)
28.01.2024 - 09:51:56
01
Mozes co len chces. Tak ako napr. aj ja. A kedze som nerozumel tomu co a preco pises, tak som sa dopytoval. Uz rozumiem a viac sa nepytam ;)
28.01.2024 - 10:13:12
01
ftu2 napísal:
fixska, co ta drzi na takej adrese, ked tu citame len same negativa? (hlavne pri praci z domu by bolo potrebne take negativa eliminovat)

Nie som na LV sama 🙂 pred tým, ako sme tento byt kúpili a komplet prerobili sme sa 6x za 3 roky sťahovali (nie kvôli hluku ale nájmom) ale do buducna to nevylučujem. No ani rod. dom nie je záruka, u rodičov je super sused s dvomi nevychovanymi jazvečíkmi, ktorí budia nočným a ranným brechotom vo dvore aj ľudí v susednej bytovke a to mu už iné odkazy kričali tomu susedovi z okien 😁 veľká sranda ále nejak bude, nebojte sa
28.01.2024 - 10:22:01
01
fixska napísal:
A tí, čo nemajú nad sebou 89 ročnú susedu, ktorá pozerá do polnoci telku na hlasitosti 37 😁

Tiež som mal nahluchlú starenu nad sebou. A ešte pila, občas som počul akosa jej prázdna fľaša kotúľa po parketách krížom cez celú izbu. V noci, samozrejme ...
Chodil som jej pravidelne vyhadzovať istič :))
28.01.2024 - 10:49:51
04
Podľa čínskej medicíny majú orgány v tele svoje hodiny. Čas maximálnej aktivity a čas oddychu. Orgán krorý má problém, človeka zobudí, pretože potrebuje väčšiu davku energie a prietoku krvi na svoju funkciu či regeneráciu.
Je to skôr alarm že niečo nieje v poriadku… či psychycky alebo fyzicky.
28.01.2024 - 11:05:26
02
fixska napísal:
.... No ani rod. dom nie je záruka, u rodičov je super sused s dvomi nevychovanymi jazvečíkmi, ktorí budia nočným a ranným brechotom vo dvore aj ľudí v susednej bytovke a to mu už iné odkazy kričali tomu susedovi z okien 😁 veľká sranda ále nejak bude, nebojte sa


Raz mu niekto cez plot prehodi spekacik s pripinacikmi alebo ziletkami a bude koniec srandy.
28.01.2024 - 12:08:12
00
cokupit napísal:
Ako gusto pise, psychika je svina. Druha vec, dokedy by ste (baby) chceli spat? Ved ta spominana 6ta je ideal (jasne, scarinko a company sa prave prezehnava) je svetlo, vsetko vstava preco sa tomu neprisposobit a vstat tiez? Ako ja chapem ze clovek by si este rad potiahol, ale naco to silit, tiez mam smetiarov co prave o 6 chodia a zobudia aj mrtvolu a nebudem sa rozculovat. Naco. Vstanem a uzijem si den.


Ked chodievam spat o 2:00, tak nie je dlhodobo dobry napad vstavat o 6:00. Mozno len raz za tyzden by som to prezil.
28.01.2024 - 12:22:24
10
keyboard_arrow_up