Tento Blaha by si zaslúžil basu za vlastizradu. Toto je podpredseda parlamentu a túto žumpu dezoláti žerú a majú z toho "vlastný názor": Za prachy Sorosa tu rozsievajú nenávisť voči vlastnému národu a oblbujú decká z Blavy lacnou americkou propagandou. Nikdy vám nedovolíme, Progresívci, aby vaša nenávisť zvíťazila. Vaše fašistické majdany si strčte niekam, sme poučení a silnejší. Neprejdete.
Zdroj je prepis z telegramu https://vasevec.info/clanky/lubos-blaha-vy-o-slovenskom-narode-neviete-zhola-nic
02.02.2024 - 23:52:15
13
dodo58 napísal:
A za inflaciu v postcovide bola zodpovedna fiskalna politika pocas covidu, kde ludia nepracovali a boli za to plateni. A z coho? Z penazi na dlh natlacenych ECB-ckou. Ale o tom potom.


Prosim Ta ECB tlacila aj Ceske koruny pripadne Poslsky zloty lebo tam inflacia bola este vyssia?
03.02.2024 - 08:32:31
01
Blbá otázka. ECB požičiava aj českej aj poľskej vláde. Či si myslíš si, že sadzby ČNB sú úplne odstrihnuté od sadzieb ECB a že české banky si nepožičiavajú u ECB? Česi a poliaci sú teda podľa teba úplne sebestační v zadlžovaní? Požičiavajú si iba sused od suseda?
Čiže podľa miestnych expertov množstvo peňazí v obehu neovplyvňuje ich kúpnu silu a inflácia je iba o svojvoľnom navyšovaní cien na trhu 🤣
Tak mi vysvetlite ako cena plynu a cena pšenice ovplyvňuje cenu nehnuteľností 😏
Keď vám stúpne cena chleba o 1€ tak asi vás to tak nebude trápiť, ako keď vám stúpne splátka na hypo o 200€ mesačne.
03.02.2024 - 09:03:26
00
Ja som uz pochopil ako myslis, dodo. Ty zial vidis iba kvapky, co ti padaju na hlavu, ale uz nie oblaky, z ktorych prsi. Vid priklad covid, vojna, raketovy rast cien energii a celkovej inflacie, kolaps dodavatelskych retazcov... Ty vidis len matovicovu vladu, ale nevidis a nechces pochopit vsetky priciny. Vidis len dazd, ale nie oblaky. Je to lahke a pohodlne, ale nespravne. Svet je ovela zlozitejsi, nemozes situaciu poslednych rokov pohodlne hodit na matovica. To je len jeden chory clovek, ale nie pricina vsetkych problemov.
03.02.2024 - 09:30:55
08
Nie nie, ja som písal o nezodpovednej fiškálnej politike všetkých vlád. To ty vidíš iba nezodpovednú politiku ficovych vlád a tú Matovičovu ospravedlňuješ covidom a vojnou.

A zodpovednosť za výsledky volieb hádžete voličom, pričom veľa z nich volilo v minulých voľbách práve Matovičova. Akoby štýl vládnutia nemal vplyv na nasledujúce voľby.


Naposledy upravil dodo58 dňa 03.02.2024 - 09:38:29, celkovo upravené 1 krát.

03.02.2024 - 09:35:59
00
Komentátori Denníka N: Je škandalózne, že Žilinka je ticho

https://www.youtube.com/watch?v=jH2oP0zknOk&t=5s
03.02.2024 - 09:36:37
00
Dalsia davka blbosti a primitivity na dnesny den:
Kotlar chce z hlavneho hygienika Mikasa spravit kajucnika, a ten za to potom dostane nizsi trest

https://domov.sme.sk/c/23277296/koronavirus-na-slovensku-kotlar-vysetrovanie-pandemie-covid-mikas.html
03.02.2024 - 10:51:27
00
dodo58 napísal:
Blbá otázka. ECB požičiava aj českej aj poľskej vláde.

Blbost. Co ma cudzia centralna banka s krajinami so svojou menou..

Či si myslíš si, že sadzby ČNB sú úplne odstrihnuté od sadzieb ECB a že české banky si nepožičiavajú u ECB?

CNB je nezavisla od ECB a ceske banky si poziciavaju od CNB.

Česi a poliaci sú teda podľa teba úplne sebestační v zadlžovaní?

Ano.

Požičiavajú si iba sused od suseda?

Motas centralnu banku s povinnymi vkladmi a komercny trh s pozickami.

Čiže podľa miestnych expertov množstvo peňazí v obehu neovplyvňuje ich kúpnu silu a inflácia je iba o svojvoľnom navyšovaní cien na trhu 🤣

Cele zle. Zlozite na vysvetlenie, mali by sme si ujasnit, co je penazna masa M1, M2 a M3, kto resp co ich ovplyvnuje ako aj definovat inflaciu. Ale uplne zjednodusene masu penazi v obehu urcuju uverove kanaly komercnych bank.

Tak mi vysvetlite ako cena plynu a cena pšenice ovplyvňuje cenu nehnuteľností 😏

Priamo neovplyvnuje.

Keď vám stúpne cena chleba o 1€ tak asi vás to tak nebude trápiť, ako keď vám stúpne splátka na hypo o 200€ mesačne.
03.02.2024 - 10:55:35
00
Zabudate,ze matovic spravil jeden z najdolezitejsich protinavrhov,ktory sa aj schvalil
Zachranil vodu- ato je vsetka cest. Niekto tu uz spomenul,ako chcel fico ukradnut nasu vodu
Predsedmi predstavenstiev sa stali okresni primatori
Odstavil vsetky zaujmove zlodejske osoby
03.02.2024 - 11:02:49
04
Dudo
Inflácia sa chápe ako dôsledok stavu, keď vzhľadom na dané množstvo tovarov a služieb je v obehu príliš veľa peňazí.

Pletieš si eurozónu so systémom centrálnych bánk v rámci EU. Zbytočne s tebou diskutovať.🙄
03.02.2024 - 11:27:15
00
dodo58 napísal:
Nie nie, ja som písal o nezodpovednej fiškálnej politike všetkých vlád. To ty vidíš iba nezodpovednú politiku ficovych vlád a tú Matovičovu ospravedlňuješ covidom a vojnou.

A zodpovednosť za výsledky volieb hádžete voličom, pričom veľa z nich volilo v minulých voľbách práve Matovičova. Akoby štýl vládnutia nemal vplyv na nasledujúce voľby.


Splietas nezmysly. Matovica vlada padla prave aj z dovodu presadzovania plosnych SMERackych populistickych "rieseni" spolu so SMERomRodina, chceli si tym ziskat volicov sucasnej koalicie. Lenze tym je jedno aku politiku robia ich vodovcia, oni budu volit "svojich" aj keby zajtra Fico s Dankom vymenili eura za dolare a slovensku armadu poslali bojovat na Ukrajinu proti okupantom. Rovnako to bolo za Meciara.

A potom je tu este prakticky problem. Zavadzat efektivne a cielene opatrenia je zlozita uloha aj v krajinach, kde je stat v ovela lepsej kondicii. Ak to potrbujes rychlo, nejakej forme plosnosti sa nevyhnes. U nas chybaju data, procesy na uradoch su stale "papierove" a statna sprava je za roky Ficovlad zdemolovana rodinkarstvom a trafikami. Ano, Matovic podla vsetkeho nemal ambiciu to robit tou "tazkou" cestou a stavil na primitivny populizmus a la SMER a tvaril sa ako spasitel - volicov SMERu nemal sancu presdvedcit a velku cast svojich tym stratil - vid vysledok vo volbach.

A tvoj dalsi nezmysel - pozri ako teraz vladne Fico s Dankom a podrztaskom - kazdy den nejake skandaly. psychopaticke vylevy Danka, ale ich volicom to zrazu vobec neprekaza.


Naposledy upravil MageZ dňa 03.02.2024 - 11:33:31, celkovo upravené 1 krát.

03.02.2024 - 11:28:00
03
Nezmysly píšeš ty. Matovičova vláda padla, pretože najracionálnejšia strana z tej koalície sama odišla, lebo sa nedalo pozerať na ten paškvil nezmyslov, čo tá vláda stvárala. Dokonca ani boj proti ficovej mafii, ktorý tej vláde ako jediné išiel, ich neudržal pokope. Sa tu snažíte všemožne obhajovať Matovičova, tak ho voľte za prezidenta, mne je to 3.

Nechápem ako sa ti podarilo zatiahnuť do debaty so mnou Danka a súčasnú vládu? Wtf? Aký nezmysel tam vidíš, toto som ani okrajom nebačrtol, tak nefabuluj.


Naposledy upravil dodo58 dňa 03.02.2024 - 11:37:44, celkovo upravené 1 krát.

03.02.2024 - 11:29:26
00
Preskakakujes asi medzi 20timi temami a robis nelogicke skratky a zjednodusenia. Ak si chceme nieco objasnit, musime sa drzat jednej.
03.02.2024 - 11:36:49
02
dodo58 napísal:
Dudo
Inflácia sa chápe ako dôsledok stavu, keď vzhľadom na dané množstvo tovarov a služieb je v obehu príliš veľa peňazí.

Pletieš si eurozónu so systémom centrálnych bánk v rámci EU. Zbytočne s tebou diskutovať.🙄


Vykopirujes 1 vetu z clanku z wikipedie bez toho aby si si ten clanok precital a porozumel mu. A tvaris sa pri tom ako dedko vsevedko.

Tak kedze si temu zdrazenia plynu odignorval, tak mas teraz jedinecnu sancu vysvetlit aky vply mala menova politika ECB na ceny plynu.

Podotykam, ze z plyn sa pouziva napriklad na pecenie chleba v pekarnach, alebo na vyrobu hnojiv, ci na vykurovanie sklenikov alebo vyrobu elektrickej energie v elektrarnach.
03.02.2024 - 11:39:50
00
dodo58 napísal:
Nezmysly píšeš ty. Matovičova vláda padla, pretože najracionálnejšia strana z tej koalície sama odišla, lebo sa nedalo pozerať na ten paškvil nezmyslov, čo tá vláda stvárala. Dokonca ani boj proti ficovej mafii, ktorý tej vláde ako jediné išiel, ich neudržal pokope. Sa tu snažíte všemožne obhajovať Matovičova, tak ho voľte za prezidenta, mne je to 3.

Nechápem ako sa ti podarilo zatiahnuť do debaty so mnou Danka a súčasnú vládu? Wtf? Aký nezmysel tam vidíš, toto som ani okrajom nebačrtol, tak nefabuluj.


Vsak som ti citoval tvoj text "Akoby štýl vládnutia nemal vplyv na nasledujúce voľby." Tak som ti vysvetlil ze v pripade pomerne velkeho tuheho jadra sucasnej koalice to nema vplyv ziadny. Uz si ani nepamatas co sam pises? A potom chces diskutovat?
03.02.2024 - 11:43:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up