Reba ma udavanu hmotnost tesne nad 1.7kg, to je uz dost velky rozdiel oproti 2.4kg ebike vidlici.
29.11.2023 - 15:54:05
00
tak tu nie je o čom - jednoznačne RS Reba - už len kvoli tej váhe + Reba je XC vidlica pokial viem
29.11.2023 - 16:15:44
00
Ak je tam hmotnosť priorita, tak potom by som aj ja prežil Rebu. Trochu ma inak zmiatol údaj o hmotnosti tej Reby na produktovej špecifikácii. Tiež sa mi to nezdalo ako pravdivý údaj. Priznám sa mňa tieto vidlice nikdy nezaujímali, ale kamaráti niečo z toho jazdia a FOX34 Rhythm je extrémnym prekvapením v hladkosti chodu. Rebu som skúšal len jednu, ale tá bola v neuveriteľne zlom stave, prakticky nechodila....A potom jednu REBU sledujem jednému pánovi čo chodieva na Polom, keď ho obieham ako mu s každým otočením pedálov klesne tak 6cm dolu a zas hore a takto cyklicky chodí hore-dolu.....jazdí to už asi rok, takže to bude asi mať nejako správne nastavené a tak mu to vyhovuje.
29.11.2023 - 17:10:12
00
branomelis napísal:
ebike verzia mi na ten Lector moc nepasuje, ale hmotnostne tie vidly nebudú moc rozdielne. myslím, že REBA bude tiež krásne nad 2 kilá. Keď ale prihliadneme na chod vidlice, tak jednoznečne FOX 34 Rhythm. Na to sa RS nechytá. Len aby to nebolo nejako moc špeciálne ladené na ebiky - hlavne myslím, aby tlmenie bolo možné vyladiť na ten Lector.


to som si nevšimol, že určená na e-bike, tak táto potom https://www.bike-discount.de/en/fox-racing-shox-34-float-rhythm-29-120mm-grip-sweep-tapered-boost a aj váha celkom ok :)
29.11.2023 - 17:28:22
00
Ešte si tam dobre premysli určenie, že čo s tým budeš jazdiť. Lector sa dá postaviť na rôzne určenia. Buď ako ľahký rýchly stroj, alebo ako univerzál, že na tom prejdeš aj nejaký ten trail. Ja napríklad som mal HT postavené na 130mm RS Pike a dalo sa s tým celkom fajn chodiť, ale potom som ešte prikúpil dva FS biky a aktuálne mám na HTčku 120mm SID. Lenže ja na tom jazdím veľmi rôznorodý terén, zvážnicami v plnom výkone hore a trailami v uspokojivom tempe dolu. Problém, že často neviem o aký trail sa jedná náročnosťou, ale bike to musí dať. Ak hľadáš najmä komfort, tak na to je FOX Rhythm špička. Jedine ak by ju konštrukčne nejako pokazili, lebo kamarát čo má tú jeho, tak je z r. tuším 2019. - tá vidlica ide ale neuveriteľne schopne na tak lacnú alternatívu.

Ešte si jednu vec over či to bude vyhovovať a tou je offset...táto vidla má 51mm. Nie každému to vyhovuje, mne osobne áno, lebo ide koleso viac dopredu a je to stabilnejšie v strmých trailoch.
29.11.2023 - 17:50:42
00
branomelis napísal:
Ešte si tam dobre premysli určenie, že čo s tým budeš jazdiť. Lector sa dá postaviť na rôzne určenia. Buď ako ľahký rýchly stroj, alebo ako univerzál, že na tom prejdeš aj nejaký ten trail. Ja napríklad som mal HT postavené na 130mm RS Pike a dalo sa s tým celkom fajn chodiť, ale potom som ešte prikúpil dva FS biky a aktuálne mám na HTčku 120mm SID. Lenže ja na tom jazdím veľmi rôznorodý terén, zvážnicami v plnom výkone hore a trailami v uspokojivom tempe dolu. Problém, že často neviem o aký trail sa jedná náročnosťou, ale bike to musí dať. Ak hľadáš najmä komfort, tak na to je FOX Rhythm špička. Jedine ak by ju konštrukčne nejako pokazili, lebo kamarát čo má tú jeho, tak je z r. tuším 2019. - tá vidlica ide ale neuveriteľne schopne na tak lacnú alternatívu.

Ešte si jednu vec over či to bude vyhovovať a tou je offset...táto vidla má 51mm. Nie každému to vyhovuje, mne osobne áno, lebo ide koleso viac dopredu a je to stabilnejšie v strmých trailoch.


tu u nás máme vela kamenistých zjazdov, sem tam technické a trailik, pri lyziarskom stredisku, V banskej Štiavnici tak dá sa vyblázniť a offset som rozmyslal 44 taký zlatý stred.
29.11.2023 - 18:19:50
00
https://www.youtube.com/watch?v=evTJbm6UJP0 toto je to čo myslim :)
29.11.2023 - 18:28:20
00
Chalani, kde nájdem prosím výrobné číslo vidlice FOX FACTORY? Asi som slepá :tmi: :lol: Našla som len ID.
Vďaka ;)
06.02.2024 - 14:27:51
00
skus pozriet niekde na korunke
06.02.2024 - 14:46:01
00
čo máš v pláne kupovať servisnú sadu ?

inak tak ako hovorí ,,Polo,, - čislo je zo spodu na korunke
06.02.2024 - 14:50:54
00
tomtoylc napísal:
čo máš v pláne kupovať servisnú sadu ?

inak tak ako hovorí ,,Polo,, - čislo je zo spodu na korunke


Áno, ide si užiť komplet servis :)
06.02.2024 - 14:53:05
01
Na stránke FOX si zadáš do ID kolonky kod ID z vidlice a vieš o nej vsetko ;) na vidlici sa tieto údaje neuvádzajú je ich veľa preto je tam iba to ID.

https://www.ridefox.com/fox17/help.php?m=bike
06.02.2024 - 16:28:08
12
Je to aj na vidlici 😉 Už som to našla ja slepá 😁
06.02.2024 - 17:50:54
00
Ahojte,poprosím vás o radu,na bajku mám túto vidlicu SR Suntour XCR34 Air LOR, 15x110mm, 130mm tretí- rok a jazdenie je ako za trest je tvrdá trasie, pomôže repas alebo je to proste základná slabá vidlica od ktorej netreba nič čakať,jazdim karpaty sem tam nejaký bajk park,poprípade viem zohnať niečo lepšie do 300 eur aj jazdenú. Dakujem
16.02.2024 - 10:50:36
00
kazda vidlica potrebuje pravidelny servis. ak si ho 3 roky nerobil, je urcite sucha alebo uz po smrti - preto nechodi ako ma.
16.02.2024 - 11:44:36
02
keyboard_arrow_up