volodaj napísal:
V práci mám predlaktia skoro komplet podopreté. Doma len zápästie, zvyšok predlaktia je vo vzduchu.


..toto si pories, inak sa toho nezbavis, s tym drevom to nema nic..
08.02.2024 - 07:33:38
10
Jj ruky treba mat podoprete. Alza Ergo ma rozne kvalitne kancelarske stoly, aj vyskovo nastavitelne myslim si, ze za prijatelnu cenu a potom este aj AJ Produkty, ale tam je cena vyssia. Ja som si uz davnejsie kupil Logitech MX Master 3 mys a ked chytim do ruky nejaku inu, tak nechapem, ako som s tym mohol robit. Bonusom su programovatelne tlacidla.
08.02.2024 - 08:12:55
10
Stôl mám už dlhšie vybratý nový, zdvíhací. Len zatiaľ chodím po byte s metrom kam ho vopchať. Asi mi iné neostane, len prehádzať komplet dve izby. Toto je ale asi taká prvá facka fakt to začať riešiť, kým to je len v ľahkom štádiu.

Myš som na rady tu vzal Logitech Lift Vertical. A ako vravíš je to veľmi návykové. Minule som ju nechal v práci, lebo som nepredpokladal, že budem doma zapínať svoj PC. Čosi som ale potreboval, zapojil som teda starú a nevedel s ňou robiť :D.
08.02.2024 - 08:20:35
00
Osobne, obojstranný golfový a tenisový lakeť.
Človek sa toho tak skoro nezbaví. Po ca piatich rokoch zlepšenie o ca 70%
08.02.2024 - 09:05:32
00
Mal som najprv ľavú ruku, o dva roky neskor zase pravú. Pár týždňov mi trvalo, kým som pochopil, že tá bolesť nie je z presilenia a išiel som k doktorovi. Dobu liečenia odhadli na 6-24 mesiacov. Za prvý pol rok som absolvoval xy sedení na elektroliečbe, ultrazvuku, plus protizápalové lieky. Kým som mal pocit, že je ruka ok, tak to trvalo rok. Pri druhej ruke som aplikoval u lekárov veľmi obľúbený postup a to samodiagnostiku a samoliečbu. Keďže v tomto prípade mi bolo hneď jasné, čo je s rukou, tak som si ju nepoškodil ešte viac nezmyselným cvičením, zaťažovaním a rozhýbavaním, ako v prvom prípade a ruka bola fit do 6 mesiacov.

Osobne odporúčam ruku šetriť a pri činnostiach, ktoré ju zaťažujú, používať sťahovaciu pásku, čo sa dáva okolo predlaktia. Hlavne to chce čas, toto nie je zlomený prst, čo sa za mesiac zrastie a všetko je v poriadku.
08.02.2024 - 12:19:47
10
Pásku doktor predpísal túto. Mám ju teraz 10 dní nosiť vkuse a potom pri zaťažení tak ako píšeš. Tiež som dúfal, že to nejak rozhýbem atď, tak som zvedavý čo bude ďalej.

Díky všetkým za vaše rady a postrehy. Vidím, že je to fakt dosť rozšírený problém.
08.02.2024 - 12:33:04
00
ja už mam lakeť asi 2 rok, od kedy som makal na dome,,keď mam viac montáži tak sa hneď ozve, nezaťažujem je kľud.. rovnako sa ozýva na skialpe, po viac dňoch za sebou už pobolieva..
takže to nepreháňajte s robotou lebo pôjdete skôr do hrobu... :)
08.02.2024 - 12:46:35
01
Pred casom ma trapil "Golfovy laket" aj ked som golf nikdy nehral. Bolelo to hlavne pri plaveckych treningoch. Ziadne lieky, obstreky ani masticky. Pomohlo mi toto hlavne to s tenisovou loptickou.
thumb_up0thumb_down
10.02.2024 - 19:28:26
11
Ak vas nieco trapi, co sa tyka nejakej “sportovej” bolesti, urcite doporucujem ako prve na youtube vyhladat, co na to ma tento chlapik…

https://youtu.be/9Ajfmx7qXvE?feature=shared

https://youtu.be/4Cb6JK3-co4?feature=shared
24.02.2024 - 17:23:44
00
keyboard_arrow_up