v podstate to co sa pyta double len opacne by ma tiez zaujimalo - tento rok som siel od sedla Prislop cez Rycierovu, Racu po Zwardon. pozeral som do mapy na tu modru od toho sedla Prislop po Pilsko, event. Babiu ale to vyzera skor na turistiku? prip. iny bike ako XC-ko?
13.09.2023 - 11:42:40
00
lukas6s8p napísal:


takže pohoda? Nieje to lepšie opačne? Mam totiž logistiku že v Mutnom ma vyhodia a v krasne nad kysucou zoberu.
Gusto0 Rača - Zvardoň je dost singláču alebo sa to tam už mení na zvažnicu?
13.09.2023 - 12:12:18
00
Inak kto by mal záujem od chaty Rysianka modra TZT do Zlatna nadhera niečo ako Marikovský singláč ale odost lepší flow.
13.09.2023 - 12:17:20
00
Rycierova - Raca je urcite krajsie ako Raca-Zwardon, len tam zase bolo dost turistov - z Race zjazd onicom - volne kamene, potom od tazbarov cesty, nasledne zarastene naletom, potom par singlov ale nic pekne jazdive. konci to padakom z Kykule dole co je povymielana cesta.
13.09.2023 - 12:41:20
10
double napísal:
takže pohoda? Nieje to lepšie opačne? Mam totiž logistiku že v Mutnom ma vyhodia a v krasne nad kysucou zoberu.


ja tie dva strmé úseky nezjazdím, tak lepšie mi je vyniesť ich a zbytok sa viezť, ako tlačiť dole
akurát Úplaz by sa dal zjazdiť aj skratkou po singláči, ale je to rezervácia a doteraz to bolo vždy tak zapadané, že by sisi nepomohol

a celkovo sa v smere Z-V dá lepšie pojazdiť, ale zase nejaký zásadný rozdiel to nebude

každopádne je to tak dobré, že sa oplatí ísť oboma smermi, teraz choď podľa odvozu, nabudúce si zariadiš naopak ;)
13.09.2023 - 13:05:05
10
caute, chcel by som niekedy prebehnut hrebenovku beskyd od skaliteho po hrebeni na hranicny prechod novot a potom druha etapa novot - modralova. Ze sa nema bajkovat po pilsku atd som tusil ale zistil som ze situacia je taka uletena ze cela prihranicna oblast chko je 3 stupen, cize de facto narodny park. Ekoteroristom totalne prepina, za chvilu uz ani nebudeme moct vyjst do dvora na travnik. Anyway, ti ktori viete o miestnych pomeroch, chodi tam vela ludi, kontroluje sa to a aka je situacia na PL strane?
Z toho malo co som nasiel je v polsku Pilsko ich najvyyssi vrch kde mozu ist legalne na MTB, takze z toho usudzujem ze aspon na ich strane je to este bez ekoterorizmu a buzerovat by chceli len slovaci.
14.02.2024 - 08:53:13
00
Zonacia je tam uz zopar rokov. https://chkohornaorava.sopsr.sk/navstevnici/navstevny-poriadok/
Pilsko a Babia su 5ka.
Tiez by ma zaujmalo, ci sa to aj v praxi nejako prejavilo.
14.02.2024 - 09:42:51
00
Ano, prave z tvojich prispevkov som sa dozvedel o tej 3ke, inak by mi ani nenapadlo ze mimo PR, PP a pod moze byt chko nieco ine nez 2. Je to strasny odrb na ludoch a plazive utahovanie srobov ze tu mame de facto narodny park bez narodneho parku.
14.02.2024 - 10:05:35
00
ja som dostal za Pilsko pokutu preto, že som zverejnil video lebo som si myslel, že to je obyčajne CHko horná orava a nie preto že by to tam niekto na mieste kontroloval . Viem, že na Babiu horu su hákliví aj Poliaci Ale Pilsko a cele to pohraničie až na Raču podľa mna nik nerieši.
14.02.2024 - 14:04:00
01
Vsak daj viac detailov. Kedy, kto/kam ta predvolali a kolko si platil?
14.02.2024 - 15:34:42
00
Myslim ze to pisal vo vedlajsej teme o ochranaroch... kazdopadne dobre vediet ze to moc nehrotia. A zaujimave ze sa da pokutovat na zaklade videa a este tebou natoceneho, ale to je mimo temy.
14.02.2024 - 20:33:40
00
keyboard_arrow_up