Tiez by som si pozrel tu jazdu po slepiacky :D
Kazdopadne si vymenoval kolesa, ktore sa lisia materialom a pravdepodobne teda aj tuhostou, tvarom a hlbkom rafika a este aj nabojom. A este mas mozno na kazdych obute ine gumy, pripadne niektore su bezduse a ine dusove. To je tolko premennych ktore vplyvaju na vlastnosti kolies ale scarinko je presvedceny, ze citi tu hmotnost.
20.02.2024 - 14:31:13
00
Joo ked na kazdych odjazdis par desiatok tisic budes to aj ty vediet 😉
20.02.2024 - 14:33:57
00
jaj ty si strasny majster sveta... hlavne za pocitacom :D
20.02.2024 - 16:01:11
07
Pozeram že sme dvaja potom 😉
20.02.2024 - 17:50:19
00
Tu mate tu neoverenu shitnu cinsku znacku z aliexpresu :)

Prílohy:

IMG_2989.jpeg
IMG_2989.jpeg 121.76 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2024 - 19:16:32
03
lubo_j napísal:
Tiez popravde nerozumiem tomu kupovat cinu, hoc aj Suncycle za 1200e, ked mozem mat 1400e DT Swiss... Rozumel by som tomu keby cina stala 800, ale kvoli usetrednym 15-20% ...


kupovat cinu ? Kedy si uz konecne ludia uvedomia ze az na par top modelov je cez 90% vsetko z ciny ! 🤦🏻‍♂️ a k tej tvojej otazke … ak mam napr 500€ na mobil , tak za tu cenu kupim radsej napr take poco a pod, ktore bude po vsetkych strankach lepsie ako taky samsung za 500€ :) kapisto ? Ale to netvrdim, ze 1300€ s24 ultra nebude lepsie ako hore spominane poco . A asi vies ze nie vsetci ludia na svete nenosia v ruke takuto ultru. Bud na nu nemaju, co bude asi aj najcastejsi dovod, alebo ju nepotrebuju …

Bohuzial hlupa slovac ( nenarazam samozrejme na Teba ) sa bude buchat do prs lebo cina to predsa nemoze byt ani nahodou lebo je to smejd, radsej si za dvojnasobnu cenu kupim nieco ine - co mimochodom vyslo z fabriky vedla kde si cinanko z aliexpresu odbehol na poobednu smenu :)
20.02.2024 - 19:24:51
02
Jasne, robi sa to vsetko v azii. Mozno aj v jednej fabrike...
Cenovy rozdiel ti spravi kontrola kvality, zaruka, naklady na vyvoj, ci lokalne zastupenie v x krajinach. Ktory cinsky vyrobca ti da dozivotnu zaruku na ram ako napr. Specialized? A aj keby ti ju dal, kde si ju uplatnis?
Ok, beriem ked niekto ide po cene, tak berie cinu lebo usetri 20%... ja vidim tu pridanu hodnotu v tych 20% navyse. Napr. moj Epic Evo ani po 4 sezonach nikde nevrzga neskripe. Nebolo treba menit ani jedno lozisko. Neviem ci by tolko vydrzal Suncycle...
Inak na youtube je taky kanal kde rozpiluju ramy bicyklov a pekne vidiet, ze nie je carbon ako carbon.
20.02.2024 - 21:46:49
01
lubo_j napísal:
...Inak na youtube je taky kanal kde rozpiluju ramy bicyklov a pekne vidiet, ze nie je carbon ako carbon.

Nie je čínsky rám ako čínsky rám. Mnohé čínske rámy sú fakt porovnateľné, alebo aj kvalitnejšie ako top renomovanéne značky ako Cube, Canyon, a spol. Hlavne cestné rámy som videla fakt na vysokej kvalitatívnej úrovni.
20.02.2024 - 22:06:00
00
Tak ale vidis, dobre to ten Peto robi. Marketing speslu je ucinny 😁
20.02.2024 - 22:09:09
00
lubo_j napísal:
Jasne, robi sa to vsetko v azii. Mozno aj v jednej fabrike...
Cenovy rozdiel ti spravi kontrola kvality, zaruka, naklady na vyvoj, ci lokalne zastupenie v x krajinach. Ktory cinsky vyrobca ti da dozivotnu zaruku na ram ako napr. Specialized? A aj keby ti ju dal, kde si ju uplatnis?
Ok, beriem ked niekto ide po cene, tak berie cinu lebo usetri 20%... ja vidim tu pridanu hodnotu v tych 20% navyse. Napr. moj Epic Evo ani po 4 sezonach nikde nevrzga neskripe. Nebolo treba menit ani jedno lozisko. Neviem ci by tolko vydrzal Suncycle...
Inak na youtube je taky kanal kde rozpiluju ramy bicyklov a pekne vidiet, ze nie je carbon ako carbon.


20% ? ty si si co dal ?
Dozivotnu zaruku ti da napriklad aj take yoeleo a uplatnis si ju bez najmensich problemov priamo u predajcu :)

ps. stale dookola to iste , kontrola kvality kontrola kvality , naucte sa uz aj nieco nove lebo tu cinania robia uplne rovnako ako kazdy iny vyrobca ??‍♂️ kks jak ovce buuu buuu buuu
20.02.2024 - 22:59:21
00
Pred 4 rokmi som sa rozhodol,že vymením klasický predstavec+riaditka za kombo,ale tie ceny ,,značkových" kokpitov ma šokovali. 300-400 euro,to bolo pre mňa neprijateľné,preto som nakoniec kúpil kokpit od overeného predajcu z aliho za 1/4 cenu.To množstvo predaných kusov+stovky pozitívnych komentov od ľudí,ktorí produkt reálne kúpili a používajú,ma presvedčil,že toto je pre mňa o.k.Viacerí z môjho okolia sa mi smiali,že sa mi to po pár km rozpadne, alebo zlomí a podobné žvásty.Táto sezóna bude už piata,čo ich vozím,bez nejakých problémov a ušetrené peniaze som radšej investoval do spotrebáku(reťaze,kazety).Je asi zbytočné sa tu dohadovať,pretože zarytých antagonistov nepresvedčí nič a tá druhá skupina(kde patrím aj ja) kašle na predsudky,číta recenzie,skúsenosti užívateľov a dokáže ušetriť stovky eur.
Takú istú pozitívnu skúsenosť mám aj s ráfikmi Yoeleo,za 6 rokov odjazdených 35 000 km a brzdová plocha stále bez viditeľného opotrebenia.
21.02.2024 - 10:00:10
06
No ale ty môžeš byť zrovna ta výnimka ,ktorá potvrdzuje pravidlo ,že všetko čínske praská🙃.Na BF som sa dočítal ,že nekupovať u aliho ,ale priamo od overených čínskych vyrobcov.Mne už sa vezie,fotka z výroby ,že hotovo ,a bude sa expedovat.

Prílohy:

c5e7185f-4cf1-46d9-9639-7b7376c5f3ca.jpg
c5e7185f-4cf1-46d9-9639-7b7376c5f3ca.jpg 125.66 KiB thumb_up0thumb_down

21.02.2024 - 10:21:05
00
Ano zabudol som napísať,že som kupoval priamo od výrobcu toho produktu,v ich oficiálnom eshope,ktorý majú na ali,čiže majú aj reálne továreň+všetky tie certifikáty.
21.02.2024 - 10:29:52
00
Ono to asi aj zalezi od konkretneho pouzitia. Ja co som tu vyssie hatoval cinske kolesa, som tiez napr. zene nechal vyskladat HT na cinskom karbonovom rame. Viem ze na tom bicykli nebude jazdit ziadne traily, len cestu a zvaznice. Chcel som aby mala co najlahsi bike nech sa jej s nim lahko manipuluje a mal som doma nejake zvysne komponenty, ktore som chcel pouzit. Tak mi davalo zmysel jej kupit kludne cinu, lebo som vedel ze na obcasne jazdenie jej to uplne staci a usetrim polovicu oproti nejakej renomovanej znacke.
Pre seba by som si ale cinsky MTB nekupil.
Napr. aj ten kokpit. Pre teba to mozno staci, ak nejazdis preteky, ale ak by si pravidelne na tom biku sprintoval a este bol tazsi silovejsi pretekar, tak by si to mozno vnimal inak. Mozno nie hned ale po par rokov pouzivania... vedia prasknut aj ramy, komponenty zapadnych znaciek. Vsak aj Specialized mal zvolavacku na prvu sarzu Tarmacov SL7. O Canyonoch je "vtip", ze krabicu si treba odlozit a poznam x ludi ktorym Canyon praskol. Ale vacsine ludi vsak urcite nepraskne.
Vsak kazdy ma svoje priority a vyberie si podla seba. Pre mna uz len to ze nemam na kolese velky napis Yoeleo, ale DT Swiss, Roval atd. ma hodnotu 200e :D
21.02.2024 - 11:29:12
02
lubo_j napísal:
"Ok, beriem ked niekto ide po cene, tak berie cinu lebo usetri 20%... "
lubo_j napísal:
Tak mi davalo zmysel jej kupit kludne cinu, lebo som vedel ze na obcasne jazdenie jej to uplne staci a usetrim polovicu oproti nejakej renomovanej znacke.

Uz sa tu v tej Vasej debate stracam.. :) Tak kolko teda usetrim na tej Cine? 20% alebo 50% ?

Lubo, neber to utocne, to len tak na odlahcenie... :D
21.02.2024 - 11:57:44
00
keyboard_arrow_up