..myslim ze aj ludia naokolo zostanu zamrznuti a budu podivne pozerat :D
01.03.2024 - 11:15:40
00
a-biker napísal:
To je taka strasna blbost s tym zlym clovekom, ale niektori psickari tomu proste veria. Zvycajne mu clovek niecim pripomenie neprijemnu skusenost, pachom, oblecenim, farbami, chodzou, hlasom atd, tak moze stekat, kludne i utocit. .

Sused na záhrade mal suku vlčiaka. Keď som išiel autom okolo, bola ticho. Keď išiel autom iný sused, išlo ju rozdrapiť.
Keď som išiel okolo peši, tak som sa jej prihovoril a bola ticho. Ale keď som išiel na bicykli, tak ju išlo rozdrapiť... So susedom sme sa bavili, že asi v predchádzajúcom živote jej nejaký cyklista urobil zle...
Teraz má opäť vlčiačku, a tá je riadne drbnutá (aj sused to tvrdí), lebo brechá furt na všetko. Ešte že je za plotom.
01.03.2024 - 11:27:27
00
Dagger napísal:
uz som to tu myslim pisal...skuste "z plna hrdla" na psa, ked bude uz nebezpecne blizko 2-3m na neho nieco "nemile" zrevat...mne to posledne dva "incidenty", co som mal pomohlo.
jeden pes odbehol z 2m na 15 a odtial uz neskodne len štekal na mna a druhy pes ..a to som sa nestacil divit "zamrzol". ostal stat, dival sa odrazu uplne inam a ani sa nepohol a bol ticho - prestal o mna javit zaujem. predtym cvakal zubami naprazdno par centi od noh. dalmatin. viem, dve skusenosti mozu byt len nahoda ale za pokus to stoji, nie ?

Pretože on ťa pudovo naháňa ako korisť, ma to v genoch a nevníma ta ako človeka, keď mu to takto pripomenies, tak spozornie. Ja som na jedného zakričal, ten zabrzdil v strede cesty a buchlo do neho bokom auto, odbehol potom domov, tak asi prežil. Keď som tadiaľ šiel znova, už bola brána upravená a zamadzovala psovi dostať sa popod ňu von. Asi ma teda počul aj majiteľ 🤣
01.03.2024 - 14:53:12
00
Gusto0 napísal:
to je zakazane. pes nemoze byt uviazany.
ja som po takom rozhovore dostal odpoved ze pes nic neurobi a ja som zly clovek ked po mne steka :-D


Neter sla s rodicmi lekarovi a p*ča z panelaku mala volne pusteneho stekajuceho potkana.
Ci ju krvavo necvakol do nohy ??
Kde f p*či majú tie sačky na hovna a kosiky na papulach... sa pytam.
Potom vypisuju hejterske p*coviny na internetoch, ked im drzitel zbrane odbachne neuviazaneho psa.
01.03.2024 - 18:04:46
00
dnes som nezvladol emocie a to je estelen streda. "strelil mi ventil"
siroka strkova cesta v lese v zjazde. pomaly som nesiel, no v dialke vidim chlapika ako sa teriga do kopca na bicykli a vedla neho pes na volno. oni na jednej strane cesty ja na druhej. keby som *****, preletim okolo tak rychlo ze si ma mozno ani nevsimnu. len smuhu by videli. lenze ja predvidam a brzdim lebo pes. samozrejme hned do mna, pod kolesa sa mi pchal, natlacim sa uplne k jarku nech ho nezrazim a nech ho obidem, nieze ma kusne. podarilo sa a za chrbtom pocujem pindy - "co mi ides do psa!" no "ventil" povolil, v momente som stal. ze co?! komu ja idem do psa?! ten pes mi behol pod kolesa! preco ho ma na volno ked ho neposlucha. toto nieje normalne, vsade samy (vulgarizmus). pekne nasrane s krikom. ze ja som neni normalny (ano reakcia normalna nebola - bola hlucna). tak dalsim krikom pokracujem lebo na nich sa fakt inak neda - ze keby koli jeho psovi padnem a dolamem sa, ze ma problem, ze by som to riesil cez policiu a ze neni normalne aby ten co spravi chybu este buzeroval. zacal sa ospravedlnovat velice ze si to neuvedomil.
ako ja fakt neviem kam toto chce zajst - ta lahostajnost ludi a to ich neuvedomenie si situacii ktore vytvaraju. sa tu zacneme ohrozovat na zdravi?

hned mi to pripomenulo ked mi zenska vybehla z vedlajsej priamo pred cumak mojho auta a keby to nebrzdim za nou smykom tak jej zaparkujem v kufri. v dalsej dedine stala tak som zastavil a vtedy som sa ovladol a vysvetloval jej co sa stalo. nevedela ani ze spravila nieco zle a ja som kkt co do nej pinda. ze tam je 70-tka mi povedala. to nepochopis tu spojitost. siel som 60. mozno som mal tiez zrevat na nu a zopakovat jej to. len ja fakt takto nerad reagujem. potom ma to este mrzi.
17.04.2024 - 19:36:41
010
nezavidim

obcas ale byva aj lepsie, ked sa da predvidat, minule som siel do mierneho kopca, predomnou starsia teta s psom na volno, cinknem na zvoncek, raz..tretikrat, pes zbystril a rozbehol sa proti mne, ja som zastavil, vytiahl sprej na psy, ona na neho zakricala, pes sa k nej vratil, vsetko dobre dopadlo.. ja som sa podakoval, ze ho zvladla (a vyhli sme sa neprijemnostiam), ona, ze som som reagoval slusne
17.04.2024 - 22:43:00
02
Gusto0 napísal:
ako ja fakt neviem kam toto chce zajst - ta lahostajnost ludi a to ich neuvedomenie si situacii ktore vytvaraju. sa tu zacneme ohrozovat na zdravi?


moja kamaratka = vysoka škola, ovlada 4 svetove jazyky, zila... ja neviem.....15 rokov v anglicku, viedla istu dobu oddelenie predaja istej automobilky-show room a ..
1. v MOMkach je zapravovali čínske chipy do nosa
2. v macdonalde melu ludske maso do hamburgerov
3. ludia s cervenymi topankami piju detsku krv bezprostredne potom, co ich k smrti vylakaju - ze sa do tej krvi vyluci testosteron - ci co a je to elixir mladosti, hlavne cirkevni hodnostari, ze tak robia
4. jackson a lady diana žijú
5. kovid neni = uz sa to dokazalo - cele umelo vymyslene a za minutu pocas rozhovoru si to prepla v hlave, že ten kovid (ktory neni) vymysleli na ukrajine v americkej fabrike
6. mama jej mala rakovinu a ked nato prisli lekari, tak sa stretla jej "rodinna rada" a zacali jej na postihnute miesto prikladat (miesto liecby, ktoru odmietli) dajake ruske "liecebne" handricky - mama div sa svete zomrela

..a to rozhodne nie je sama takato...co chces robit s takymto "materialom" ? co chces aby sa uvedomili...? :-)
mame rovnako stare deti...chodili sme spolu na vylety, vikendove pobyty, boli sme aj pri mori na dovolenkach spolu... jej cez kovid totalne vytreli budku cez facebook

uz sa nestretavame

ja uz som rezignoval....presne ako v tomto songu:

Byly doby, kdy jsem brecel
to uz je davno pryc
po nocich jsem se trapil
hledal ztracenou nit touzil jsem nekoho potkat
a spolecne pak jit
uz jsem se na to vyprd
uz chci jen svatej klid, svatej klid
a co jinyho mam chtit?
Vecne jsem se hadal
vecne diskutoval
kvuli krivde delal kraval
o pravdu se pral
byly to stary hloupy casy
dobre, ze jsou pryc
ja zahodil jsem od tech vratek klic
rezavej klic

a nechal jsem to vsechno byt
Znami mi nadavaji
ze pry jsem rezignoval
oni to nevzdali
sedi a kecaji dal
ja uz jsem pro ne mrtvej
chodim si do parku cist
a neni to tak spatny
zatim dejcham
a mam co jist
18.04.2024 - 10:20:57
05
Po 2 týždňoch jazdenia v BA v Karpatoch, kde je oproti BB enormne veľa ľudí ma prekvalilo, že 95% chodcov chodí po opačnej strane cesty. Mestské lesy by mohli robiť nejaké výjazdy a upozorňovať na to, lebo hlavne chodcom je lepšie ak idú naproti autám a cyklistom, lebo ich vidia a očakávajú obiehanie (možno im aj docvakne aby sa dali za seba a na kraj) ale ak ich predbiehajú cyklisti a motoristi od chrbta, tak sa zľaknú a nečakajú to.
18.04.2024 - 14:36:44
03
fixska Mozes len rojcit, ale MLBA nic take robit nebudu. Max. sa zmozu na FB status k vyzve k vzajomnej ohladuplnosti. IMHO, na ludi neplati dohovaranie, piktogramy na asfalte, tabulky popri cestach..., proste nic. Stale pojdu to svoje, kym ich nezrazi nejake ine tupelo.
18.04.2024 - 14:45:53
02
Velmi dobre si si vsimla. A nie je to len v Karpatoch, ale vsade v BA. Na chodnikoch sa chodi vlavo a na cestach, kde je minimalna premavka, pripadne cyklo cestach, zase vpravo. Kedy, preco a jak to vzniklo, je mi zahadou, ale je to novy trend.
18.04.2024 - 14:49:05
01
tu u nas mozme byt radi, ak vobec mame kade prejst pomedzi pesich turistov roztahanych cez celu cestu, a je mi jedno po akej strane
18.04.2024 - 14:58:09
02
bubbic napísal:
Velmi dobre si si vsimla. A nie je to len v Karpatoch, ale vsade v BA. Na chodnikoch sa chodi vlavo a na cestach, kde je minimalna premavka, pripadne cyklo cestach, zase vpravo..

media1.tenor.com
18.04.2024 - 15:07:12
01
Je to škoda, páči sa mi ako sa to tam buduje, ľudia chodia opekať, sú tam bufety, trasy označené,... stále chcem ísť späť do BA, to rozhodne! Netvrdím, že chodím na 100 % predpisovo na biku ale myslím, že som si aspoň vedomá, keď niekde poruším pravidlá a aké presne (často chodím od Polusu k mostu nad Ružinovskou električkou po chodníku, lebo tam sa bojím po Bajkalskej ale idem pomaly, zastanem, čakám na chodcov,...), len mám pocit, že tí ľudia v Karpatoch netušia vôbec kde je sever. A ani vodiči - smerovka, že stojím na ceste lebo plánujem parkovať na Peknej ceste ale čakám, kým vyparkuje iný človek, nič - stojím za ním na biku ako dement, neviem, či ide dať spiatočku, či sa ide otáčať, predbiehať dáku prekážku, nič... Mal otvorené okno, kričím, že daj aspoň smerovku, nech viem, či mám ísť, nemám, čo sa deje. Jááj sory, však idem parkovať. Vďaka, nemám na riadidlách krištáľovú guľu :D
PS: rozmohl se nám tady takový nešvar :) 2x som zažila, že z opekania v prírode si skupina ľudí spravila diskotéku s reprákom, nie malým JBL ale 80x40x40 cm a hluk od Snežienky do pol výšľapu na Kolibu a na Peknej tiež, nieže decentné rádijko, nie, tuc tuc na polku lesa, lebo však oni chcú, tak ostatní to tiež musia počúvať.
Slovami klasika gusto0 - Kam toto chce zájsť? :)
18.04.2024 - 15:10:25
03
Inak, čo som si všimol, tak tie väčšie skupinky roztiahnuté cez celú šírku cesty majú "more often than not" ako bonus ešte aj tendenciu uhýbať sa "do kríža," teda každý k tomu pre neho vzdialenejšiemu okraju cesty. Ja s tým už automaticky počítam, no kto trebárs len začína jazdiť a tieto skúsenosti nemá, môže ho to celkom slušne prekvapiť.
18.04.2024 - 15:34:42
21
S tymi chodcami je to tak uz dlho. Casto sa mi stava ako chodcovi ze ide chodec oproti po zlej strane, pritlacim sa viac vpravo, na to sa on tiez pritlaci viac na svoju lavu stranu - potom vyzera este urazene ked sa mu neuhnem alebo na truc zastanem. A tiez ludia co chcu druhych silou mocou predbehnut bars akou malou skulinkou ktorou skocia pred predbiehaneho ktory bud musi spomalit alebo im pristupi nohu - a to zase zazeraju. Najviac som si to ale vsimal s barlami i krivkajuc bez nich. Musel som si ist svoj krok a kazdy druhy trulko sa tak napchal predomna ze som uz so zranenim nemohol spravit nic ine len do neho vrazit, lebo som sa na nohe proste neudrzal aby som krok spomalil. A tie barle mi tiez 2x "nechtiac" odkopli pri takomto obiehani a neviem kolko krat sa o mna "frajersky" so sirokymi ramenami alebo taskou suchli. Psickari tiez, velky pes na volno, ledva som stal na nohach a pes bud po mne skocil spredu ze som ho aspon videl alebo zozadu necakane onuchal nohu alebo sa o mna obtrel a ja som pri tom parkrat zavravoral alebo zakopol - a samozrejme ze to bolelo.
Teraz uz bicykel tak si zase zvykam na ludi. Naz Zeleznej v BA celkom brutal, na tu cyklocast cesty skacu bez pozretia hlava-nehlava. Pri obchadzani sa nepozeraju a vojdu na ten pruh ako keby nic. Najlepsi su ti co idu po chodniku, zrazu zmenia smer ze prejdu cez cestu, vstupia na ten cyklopruh a vtedy sa obzeraju ci nejde auto zozadu. Psy ti tiez, skacu na ten cyklopruh pred cyklistu ale to uz nejak viem odhadnut ktory to pravdepodobne spravi.
18.04.2024 - 16:39:36
00
keyboard_arrow_up