Marchello uzivatel Andy1972 mi z mojho pohladu pride uplne legitimny a seriozny, s dlhou historiou. Je to velmi cudne a dufam, ze je nejaky dobry dovod, preco nereaguje a ze to asap napravi. Jeho osobne udaje ti nemozem prezradit, ale mozeme ich dat (a dame) policii, ak by k tomu prislo.
08.03.2024 - 13:02:13
07
Mozno blbost. Nedalo by sa vytvorit databazu takychto pofidernych predajcov? Stacil by nejaky excel na google disku, ktory by bol updatovany 2-3 ludmi z tohto fóra na zaklade toho, ze sa v tejto téme objavi podobna staznost s nejakym komentarom prečo je ten nickname v zozname. Ostatni by sme mali len read-only access... Len keby mal niekto na to nervy a cas preluskat celu tuto temu 🤔
08.03.2024 - 13:18:21
01
Nuz, uzitocne by to bolo, ale co ked by ti "spravcovia" niekoho zaradili na black-list objektivne nespravodlivo?
08.03.2024 - 13:31:06
00
cervo ved prave preto sa stalo co sa stalo. Prisiel aj mne tak.
08.03.2024 - 15:33:22
00
mizaky napísal:
No len ked sa pozriem na ten profil tak mi nic nenapoveda ze to je seriozny predajca - par inzeratov z poslednej doby a nejaka starsia aktivita. To kedy bol zalozeny nema ziadnu vypovednu hodnotu. O akej sume sa bavime? Mas aspon jeho osobne udaje?

Tebe nenapoveda fakt NIC o serioznosti predajcu ked ma aktualnych niekolko inzeratov a niekolko uz starych inzeratov a nikde na tomto fore nie je ziadna zmienka o uzivatelovi, ze je nespolahlivy? Podla to napoveda aspon to, ze doteraz s nim nebol ziaden problem, aj ked nema ziadne hodnotenie ako predajca. Dufam sa chapeme. Ide o 80 eur a o princip.
08.03.2024 - 15:53:02
00
No a to je problem ktory som spominal 2 strany dozadu. "nikde na tomto fore nie je ziadna zmienka o uzivatelovi, ze je nespolahlivy" - presne preto staci predavajucemu neoznacit kupujuceho a nedostane ziadny negativny feedback a musi sa to riesit cez forum. Este tu je moznost ze si prvy kto s nim mal negativnu skusenost.
https://www.mtbiker.sk/forum/post2012943.html#p2012943

A odpoved na tvoju otazku - NIE, pre mna informacie v spominanom profile nie su dostatocne na to aby som mu posielal peniaze dopredu. Ja si stale, ci uz ako predavajuci alebo kupujuci, najprv preklepnem profil a podla toho sa zariadim pri komunikacii a sposobe platby/prepravy. Pripadne pri komunikacii cez mail si hodim meno/mail do googlu. Tiez mi v tvojom pripade hned naslo vyssie spominanu videopozicovnu.

Zatial som nemal ziadnu negativnu skusenost ci tu alebo na bazosi, len treba byt trocha opatrny. Napr ked nieco predavam, tak v prvej odpovedi zaujemcovi vacsinou uvediem cele meno a aspon tel.cislo. Myslim ze to pridava na doveryhodnosti.

Ked si precitas niektore predchadzajuce pribehy v tejto teme tak casto staci pohrozit policiou a dotycny sa rychlo ozve.
08.03.2024 - 16:11:34
01
mizaky od tejto skusenosti budem opatrnejsi. Moja nevedomost, ze bazar spravuju dobrovolnici ( bolo mi oznamene na infolinke mtbiker ) . Myslel som, ze sme jedna komunita ludi, co spaja spolocny konicek a ze taketo veci su tu viac menej zriedkave alebo ziadne. Nuz, uvidim, ako to dopadne.
08.03.2024 - 16:26:48
00
Chcelo by to trochu sa zamysliet na oboch stranach - ako u mnohokrat sporohliveho kupujuceho tak u spekulujuceho predajcu. Na vacsinu spamu co skonci tuna, treba dvoch. Ako povedal kedysi Kollar, jedna ruka netlieska ;) Potom skoncime ze sa budeme vsetci len googlit, sledovat a obvinovat. Za seba poviem, ze za cca posledny rok registrujem tolko s prepacenim dostrihanych ludi nad ktorymi sa mi len rozum zastavuje co vsetko sa v prvej interakcii vedia dopytovat a uistovat. Na druhu stranu niet sa comu cudovat, ked si ich sami tuna "vyrabame".
08.03.2024 - 18:29:31
03
plazzer Stale hovoris o sporoblivych kupujucich. Neviem ako ty, ale ja si rozmyslim, ci kupim napr. vidlu novu za 800 alebo zhodenu z noveho bajku za 400-500, alebo prehazku namiesto 300 za 150 cisto novu zhodenu takztiez z noveho bajku. Podla mna to nie je sporoblivy clovek, za euro si do kolena vrtat nedam, ale usetrit na takychto veciach je podla mna na mieste. Ale OK, vzdy je chyba na dvoch stranach, vzdy sa ide do rizika a prilisna dovera sa nevyplaca. Nekupujem plaste zo 40 na 30, alebo sedlo z 80 za 70.
08.03.2024 - 19:30:45
01
Iba jazyková vsuvka:

šporovlivosť (nie s 'b')
08.03.2024 - 20:05:17
00
Nech sa páči, je tu téma Jazykové okienko, na klávesnici je v vedľa b a je jednoduché sa preklepnúť.
08.03.2024 - 20:35:43
01
Tak sú ľudia čo vymýšľajú a skúšajú. Predávam momentálne bike a napísal mi jeden chlapík, že má záujem, ale mám spraviť niečo s cenou. Som mu odpísal, že čo si pod tým predstavuje. Že 600€ za Rascal 3.0 2021 s cca 900km odjazdenými. Som mu napísal, že som ochotný ísť na 800€. Nižšie nie. Príde mi to ako fér cena. Odpísal, že on potrebuje 600€, lebo inak sa mu to neoplatí. Že nejaký shop v ČR má akciu, tak dáva Rascal 3.0 za 29 tisíc KČ namiesto 34 tisíc a vedia to dať aj na firmu bez DPH. Čo takému človeku poviete?
08.03.2024 - 21:02:36
00
Nic...uz by som mu ani neodpisoval. Predaval som objektiv za 350eur a to som mal cenu hodne dobru, nikde nizsia nebola. Napisal mi jeden ze za 150 ho vezme. Nechapem ako niekto take aj vypoti...
08.03.2024 - 21:05:25
10
Smelinari bazarovi, oni to potom tocia dalej na inzeraty. Skusaju, 1 z 10 povoli a da to co chcu lebo sa toho chce rychlo zbavit alebo neriesi peniaze.
08.03.2024 - 21:11:19
03
Ale pokus o extrémne zjednávanie je stále pochopitelnejší ako krádež, či už v zmysle, že vezmem prachy a nič nepošlem alebo pošlem nezmysel 🤷 Niekto skúša, neodpíšeš, ok, však nič s nestalo ale tie oklamy sú hrozné
08.03.2024 - 21:20:40
02
keyboard_arrow_up