Nasledujuci prispevok nema za ulohu vyvolať hadky a ani si zhoršiť vzťahy s ludmi z tohto fora :
Ja nechapem ludia prečo tu podrypavate chudakčiska swiftiho. Podla mna je to uplne normalna tema, ktroa sa tyka každeho z nas na slovensku teda aj bikerov a suvisi to teda aj s premenami cien na bike komponentoch, samotnych bicyklov atď. Myslim si že tema je na mieste. Okrem toho sme v Pieskovisku a tu sa trepe naozaj o hocičom... Filmy, cigary, vysnivana ženska, čajovna, kniha ...atd. Takže naozaj nechapem teda niektorych ludi z tohto fora :roll: ...

a teraz k teme :
Mna sa ta zmena akosi nedotkne kedže mam zatial iba 15, ale celkom ma euro zaujima. moj nazor je že sme s tym eurom mohli ešte trocha počkať, ale na druhej strane je to vyhoda pre ludi, ktori vela cestuju do krajin EU. Vyhody su aj v tom, že veci ako su biky, komponenty na biky, elektronika a podobne veci pojdu na cenach dole, lebo sa musime vyrovnať ostatnym štatom EU. ale zasa potraviny pojdu hore. A nemyslim si že s tymi centami to bude zasa take hrozne. listky na slovak lines kupujeme väčšina z čip karty. väčšina ktora byva v meste ma električenku teda ceny za listky odpadaju. vo väčšine obchodov aj tak zasa väčšina ludi aspon mladych použiavju tie kreditne karty. a keby sa aj vydavali centy nebude toho tak vela si myslim. napokon nieje to tak davno čo sa ešte vydavali 10,20,50 halierniky ...
28.08.2008 - 20:08:05
00
mne je to vcelku jedno, nejako sa prisposobim
28.08.2008 - 20:11:08
00
A dievčatá nemôžu do chlapov rýpať? No rýpem preto lebo tu dávaš témy, ktoré trošku dosť nesúvisia s bajkovaním a postupne sa mi tie témy čoraz viac zdajú absurdné. Poviem ti typ aby si tu nepísal takéto témy. Buď rýchlo futášuj na bike alebo si choď hľadať babu(ak pracuješ, makaj), bo toto fórum sa vďaka tebe bude môcť premenovať na pokec...


:shock: :shock: :shock: ze to hovoris prave Ty,o ktorej tu vieme aku mas rodinu,frajera,co,kde ,kedy, ako..ta prava sa ozvala..robis si tu psychousa z ludi a budes tu kazat :!: 8)

A k veci..na euro si zvyknes velice rychlo,ani Ti to nepride... :wink: ..ja ani nepreratavam..nic s tym nenarobis,len budes viac strngat.. :wink:
28.08.2008 - 20:16:49
00
presne take nieco hladam, taky stredoveky, skusim teda, ked budu vianocne trhy...
kiri, hento by som nenaplnil za zivot



Ty prides do Blavy :?: :shock: Tak nam neujdes.. :lol:
28.08.2008 - 20:21:19
00
absolútny nesúhlas s assasinom

Mna sa ta zmena akosi nedotkne kedže mam zatial iba 15

ale dotkne.. vreckove chceš v korunach? a budeš platiť v korunach?

Vyhody su aj v tom, že veci ako su biky, komponenty na biky, elektronika a podobne veci pojdu na cenach dole, lebo sa musime vyrovnať ostatnym štatom EU


to odkiaľ bereš? ceny ostávajú žiadne zlacnovanie nebude!! :cry:

vo väčšine obchodov aj tak zasa väčšina ludi aspon mladych použiavju tie kreditne karty. a keby sa aj vydavali centy nebude toho tak vela si myslim. napokon nieje to tak davno čo sa ešte vydavali 10,20,50 halierniky ...


no neviem koľko % platieb sa vykonáva kredytnými kartami... hrubý typ max 30%...
a k tym haliernikom... si zober že prídeš do potravín a platíš 1000-korunáčkov za 100-korunový tovar. predavačka ti dá (dve)stovky, pedesiatky, poprípade dvatsiatky... mince ti dá maximálne 4-5kusov..
pri eure ti dá predavačka pár papierov a zvyšok mince.. prírastok cca 30% mincí... a nie každý nosí veľké objemy peňazí... predpokladám, že ani ty nie a preto všetko, čo budeš mať zo sebou budú mince!! ...
28.08.2008 - 20:24:16
00
euro bude super, vsetko bude zase lacne za par korun a zmena je zivot a az teraz ku koncu, konecne viem kto je na ktorej bankovke...teraz aby som sa to ucil znovu :D
a keby sme aj salatovymi listami platili, je to jedno :) ze?
28.08.2008 - 20:33:59
00
euro bude super, vsetko bude zase lacne za par korun

:lol: :lol: :lol:
ach jaj, napísal si to dosť detsky :D
28.08.2008 - 20:35:56
00
Tiež mi to Euro nešmakuje, ale zvykneme si.


ved konecne budu dobre biky za dva litre ;) :lol:

ale bodaj by slak opalil tych co vymysleli dualne cenovky :evil:


Naposledy upravil matt dňa 28.08.2008 - 21:14:22, celkovo upravené 1 krát.

28.08.2008 - 20:36:01
00
uz len ze tych nul tam tolko nebude...budeme mat z toho trosku hlavu v smutku jak taliani, ale to sa podda :)
mal som ciel byt milionar este ked boli/su koruny a teraz ked budu eura a budem milionar 8) :lol:
a aj tie ceny bajkov klesnu jak matt vravi, podla mna to su len vyhody
28.08.2008 - 20:40:08
00
No jo, ceny ako za komunizmu, len tie zarobky treba este doladit, aby boli aspon take ako vtedy. Ciselne samozrejme.
28.08.2008 - 21:13:13
00
ale dotkne.. vreckove chceš v korunach? a budeš platiť v korunach?

myslel som to tak že sa ma to nedotkne, že nebudem citiť zmenu. proste či dostanem eury alebo koruny tak stalke dostanem rovnako aby mi vyšlo na cestovne. resp na dobitie čip kárt.

to odkiaľ bereš? ceny ostávajú žiadne zlacnovanie nebude!!

Asi nesleduješ dianie v EU. Predsa to su nariadenia europskej unie, že sa cenami musime vyrovnať aspon cca ostatnym krajinam v ktorych sa plati eurom. Logicky teda potraviny zdražeju a veci ostatne, ktore neješ pojdu dole.

no neviem koľko % platieb sa vykonáva kredytnými kartami... hrubý typ max 30%...
a k tym haliernikom... si zober že prídeš do potravín a platíš 1000-korunáčkov za 100-korunový tovar. predavačka ti dá (dve)stovky, pedesiatky, poprípade dvatsiatky... mince ti dá maximálne 4-5kusov..
pri eure ti dá predavačka pár papierov a zvyšok mince.. prírastok cca 30% mincí... a nie každý nosí veľké objemy peňazí... predpokladám, že ani ty nie a preto všetko, čo budeš mať zo sebou budú mince!! ...

to si dal dosť mechom udrety priklad. ked pridem do obchodu s 1000 sk a mam zaplatiť 100 sk tak predsa žiadne hlaiere mi nebudu zvyšovať... myslel som konkretny priklad z doby ked platili 10-20 halierniky a stale platiace 50 halierniky.. teda napriklad ak niečo stalo 98,20 sk tak ti určite nevydali papiere všakže. samozrejme minc bude viac, ale nemyslim si že to až tak siiiiiiilno pocitime ...
28.08.2008 - 21:33:52
00
Rocky balboa, Chuck norris a Bruce Lee tí veru nie sú premerní


...a este phelps...


inak mne budu chybat hlavne fialovi ujovia (vlastne, chybaju mi aj teraz)...ale tesim sa na ten mesec...ked pojdešm kupit toho canona, tak ho len svacnem na pult, ako v stredoveku...:-)
28.08.2008 - 21:36:36
00
Ja si myslím, že žiaden Cirkus Humberto nás nečaká. Aj keď autor knižky Cirkus Humberto napísal aj niečo, čo sa možno hodí:

Eduard Bass - Drahota (1913)


SLÁDCI KLEJÍ - ZATROLENĚ
CHMEL UŽ ZASE STOUPL V CENĚ
CHCEME-LI JEN SKROMNĚ ŽÍT
PIVO MUSÍ PODRAŽIT


MOUKA DRAŽŠÍ VIZTE CENY
KŘIČÍ PEKAŘ USTRAŠENÝ
CHCEME-LI JEN TROCHU ŽÍT
HOUSKY NUTNO PODRAŽIT


ALE NÁM SE NEJHŮŘ DAŘÍ
NAŘÍKAJÍ UZENÁŘI
CHCEME-LI JEN SKROMNĚ ŽÍT
BUŘTY NUTNO PODRAŽIT


PAN DOMÁCÍ HNED SE STRAŠÍ
MASO, PIVO, CHLÉB JE DRAŽŠÍ
CHCEME-LI JEN SKROMNĚ ŽÍT
ČINŽI NUTNO PŘIRAZIT


KDOPAK BY SE TOHO NELEK
STÁT TÍM TRPÍ JAKO CELEK
ABY MOHL VYJÍTI
NUTNO DANĚ ZVÝŠITI


KONSUMENTU NELZE VÍCE
NEŽLI JÍT A OBĚSIT SE
UČIŇ TO VŠAK NEPRODLENĚ
DOKUD ŠPAGÁT NESTOUP V CENĚ
28.08.2008 - 22:07:19
00
ale notak, vezmite to z tej lepsej stranky, nebudete musiet prepocitavat ceny zo zahranicnych e-shopov ;-)

(samozrejme tych kde maju ojro, ale tych je dost :) )
28.08.2008 - 22:09:33
00
Rocky balboa, Chuck norris a Bruce Lee tí veru nie sú premerní


Chuck Norris? Však ten odkedy si dodrbal chrbát na Total-Gyme musí používať Kozmodisk!
28.08.2008 - 22:13:42
00
keyboard_arrow_up