Tak, ak chceš frézovať styčné plochy (ktoré a ako?), lepiť fólie a maturovať nad vedeniami v kokpite tak za 200 stovky nikoho nezoženieš.
Ibaže by nečekoval a bolo by to trochu všetko nakrivo. Napr. sedlo otočené dozadu.
Ak tu začnete motať bežné veci ako bezduše alebo nadštandard ako inserty, prípadne nečakané excesy, tak potom čas napuchne.
Ja to beriem ako bežný cesťák alebo HT - typ bol v úvode spomínaný všeobecne.
12.03.2024 - 14:56:02
00
marano napísal:
Ak sú to veci ktoré si už predtým robil a sú to nové diely, tak žiadnych X hodín ti nenaskočí. Do 3 hodín to musí byť zežrané.
Mne stačí aj fľaša dobrého rumu, len aby sa našiel čas.

Ja som to už robil no 3h asi žiješ niekde ide bavime sa o detailoch to znamená premna je detail aj to že boudeny pojdu v distančnych trubkach aby nebuchali a hlavne ked to robim pre seba tak poriadne ak by to bola zákazka tak nemažem každú šrubu.
A keď počukem že ti staci flaša Rumu tak uz to chápem :))))
12.03.2024 - 15:01:15
01
marano napísal:
Tak, ak chceš frézovať styčné plochy (ktoré a ako?), lepiť fólie a maturovať nad vedeniami v kokpite tak za 200 stovky nikoho nezoženieš.

Ja dufam ze shopy robia upravu ploch standartne pri montovani brzd a stredu. V BA mi to par mechanikov spominalo ze to robia. Folie len ked si donesie alebo objedna. Bowdeny atd ... ked si to das stavat do servisu tak to proste musi nejak vyzerat, dobry servis by sa s tym mal vyhrat.
12.03.2024 - 18:01:51
01
chlapci mna len prekvapila ta suma. cakal som menej. V tomto pripade uz ta stavba mozno vychadza troku drahsie ako komplet bike od inej znacky, s ktorym stavbu porovnavam. Pre komplet cely bike potom je do plusu, ze ked sa na nom nieco pototo, tak to viem cele reklamovat, Ked kupim ram z DE a ostatne zase inde, tak asi pri reklamacii to bude horsie, zase davat dole komponenty atd.. porovnavam stavbu na BMC Roadmachine rame z Bike24 + SRAM axs rival vs komplet Merida Scultura endurance 105 di2. Pri BMC je vyhoda ze by som mal BMC :D :D
12.03.2024 - 18:20:01
00
Staci dat do googlu "vyskladanie bicykla" a najdes plno odkazov na cenik svk servisov. Ceny od 40-50 eur. Ziletka taka draha ako mtb enduro asi nebude ale ano, ak si nechces skladat bike sam tak sa to velakrat neoplati riesit po dieloch. Ak beries ram tak sa obcas da dohodnut nech ti nahodia hlavko, stred a bowdeny do ramu. Zvysok si vies poskladat sam multiklucom a do servisu to zanesies len na skratenie hadic/bowdenov a namotanie omotavky.
Teda este vidlica, ale ak je to set tak tu mozes mat tiez uz poriesenu.
12.03.2024 - 18:52:44
00
Hlavne výrobcovia bicyklov nakupujú diely výrazne lacnejšie.
12.03.2024 - 21:32:20
00
To ano. Osobne som si ale skladal bike ktory ma v lepsej vybave vysiel 10% lacnejsie na rovnakom rame a este i v lepsej vybave. Vsetko nove diely z eshopov, v tabulke som mal zapocitane vsetko, este i cachre s postovnym a vazeliny. Dva predchadzajuce biky bolo tiez vyhodnejsie stavat ako kupovat komplet. Za 20 rokov som kupoval len jeden bike ako komplet.
12.03.2024 - 22:37:03
00
Sem tam vyskoci ram v zaujimavej cene a vtedy sa to oplati. Ako teraz co pozeram cestny ram bmc za 1300 na bike24. Ked to cele spocitam bez ceny prace, tak som ram+sram rival axs+karbon kolesa+karbon riadidla + hlinik predstavec = cca 3500 eur. Za tolkoto a v takejto vybave BMC nie je sanca kupit. Mozno tak o tisicku drahsie.
12.03.2024 - 22:42:38
00
Ocuj ale ked tam ides davat axs tak ti fakt netreba velmi servis, vsetko si vies na bajk nahadzat sam, natiahni hadice do ramu a bike dones do servisu na pripojenie brzd, popripade nalisovanie stredu ak je pressfit.
13.03.2024 - 11:13:45
00
Nepises odveci 😀 akurat potom ked to je celkom easy, nad tymi 200 eurami polemizujem este viac.
13.03.2024 - 12:22:19
00
Tak si to prejdi po jednotlivych ukonoch https://www.bikegarage.sk/servis/ kolko stoji poskladanie bicykla. Napriklad stred + kluky + prevodnik + pedale -> 10 + 5 + 15 + 5 = od 35EUR. Spolu budes myslim niekde medzi 150 az 200 eur. Cenik na stranke maju, nemusis si to robit tam ked inde to moze byt vyhodnejsie.
13.03.2024 - 12:41:14
00
Tak zalezi asi aj na tom, aky bajk. Napr. keby som si dal skladat nejaku srdcovku, ktoru nikde v danej konfiguracii nekupim, tak si rad priplatim za skladanie ak na to nemam (cas, talent, skusenosti, naradie...) a taky bajk ma mozno vyjde viac, ale v takom pripade ani nebude velmi s cim porovnavat, cize OK. Ak to ma byt lowcost, nejaky zimak a pod, tak by som siel cestou, ze na co nemam naradie by som dal servisu a zvysok by som bral ako prilezitost nieco nove sa naucit a neskor by som si mozno trufol aj na tu srdcovku.
13.03.2024 - 12:53:38
00
Aby si nebol prekvapeny. Ja som tiez takto doniesol len skratit a zapojit hadice a nastelovat axs lebo mne to neslo ani za svet a 85 eur a to som si doniesol vlastny material na brzdy (olivu,pin,olej)
13.03.2024 - 23:05:20
01
Radšej za 200€ nakúpiť náradie a pomaly sa do toho pustiť.. Keď už vieš kúpiť správne komponenty tak to aj poskladáš... Pár videí na youtube a inak je to ako lego. A ešte viac sa ti ten bajk bude potom páčiť :)
14.03.2024 - 07:10:10
04
ja by som s niecom podobnym aktualne siel sem

https://www.bikeart.sk/
11.04.2024 - 14:35:20
00
keyboard_arrow_up