Keď už bude slovensko ani nie úplne na dne, ale ešte aj zaborené do bahna na dne, tak sa obávam, že prídu bohatí "investori" (čítaj špekulanti) a rozbehne sa ďalšie kolo eldoráda na spôsob aké sme zažili v čase mečiarovských privatizácií a začnú slvoensku "pomáhať". Vtedy však už bude ťažko dumať na tým kto to spôsobil. Súčasní "naši ľudia" a ich deti si už budú spokojne užívať na bahamách.
14.03.2024 - 08:48:26
00
Aj ficovolici raz pochopia. Lenze oni nedokazu premyslat dopredu a ucit sa z chyb inych. Oni potrebuju padnut na hubu, aby precitli. Otazka je, ci chcem padnut s nimi. Ja nie. Takze tiez premyslam, ci odist, resp. kedy. Dal som si limit cakat najneskor do dalsich volieb. Ak sa situacia nezlepsi, tak odchadzam. Ale mozno to bude aj skor. V zahranici som zil 10 rokov, nie je to pre mna problem.

Dalsou otazkou je, ze kam. Cesko/Rakusko/Nemecko, alebo dalej EU, alebo mimo Europu. V podstate cakam, ako sa situacia vyvinie (osobny zivot, rozne vojny, bez/vizove moznosti, politicke situacie v krajinach, pracovne prilezitosti, financne moznosti, perspektiva danej krajiny do buducna...). Takze "prepocitavam" :-)
14.03.2024 - 08:50:18
00
Podobnosť čiste náhodná ?

Piata kolóna chodila na koberec k nacistom. Slovensko vydali Hitlerovi bez jediného výstrelu
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23294755/slovensky-stat-1939-vyrocie.html

Tisa nazval Hitler „farárkom“, Ďurčanského si Göring zapamätal vraj najmä preto, že „vyzeral ako Cigán“ a Macha konzul označil za demagóga aj „vtipného ľudového politického spisovateľa“.

A Slovákov ohodnotil Hitler ako v skutočnosti len narýchlo do smokingov preoblečených synov pastierov.

Prílohy:

Slovensko vydali Hitlerovi bez jediného výstrelu - SME.pdf [6.31 MiB]

14.03.2024 - 09:20:37
16
skorpion napísal:
Aj ficovolici raz pochopia. Lenze oni nedokazu premyslat dopredu a ucit sa z chyb inych. Oni potrebuju padnut na hubu, aby precitli.

Na tuto temu som sa bavil pred par dnami s kolegynou, co sa prave vratila z Erasmu v Grecku. Znechutena z mladych studentov, nenavidiacich EU, plnych komunistickych idealov, pripadne sympatizantov ultrapravice, nic sa nezmenilo resp este zhorsilo po tom, ako padli na hubu. A EU ich zachranovala... :facepalm: Nie, "oni" to nepochopia nikdy.

nie z mojej hlavy:
"......, tak potom čo je príčinou zakomplexovaného slovenského nacionalizmu, kde sú korene slovenského paranoidného myslenia, čo je ten základný moment, ktorý charakterizuje našu psychiku, ktorý sa nám dostal do DNA a vytvára nám po tisíc rokov neprekonané stereotypy v našich hlavách ? Dá sa to za tridsať rokov zmeniť?

Akokoľvek sa nám zdá toto tvrdenie povrchné a prízemné, je to strach, ktorý vytvára naše životné preferencie. To, že našim víťazstvom v histórii bolo to, že dejiny treba prečkať niekde v úzadí, má svoje korene v našich historických hendikepoch. Po tisícročia sme sa živili prácou na pôde ako najzaostalejšia časť Západu. Spomalili nás tatárske pľundrovačky, turecká okupácia, katolícky Habsburgovci, maďarská posadnutosť Uhorským kráľovstvom, Hitlerov fašizmus, počas ktorého sme posielali do plynu Židov s takým entuziazmom, že sa Jozefovi Tisovi rozklepala druhá brada a nepohol nám ani Husákov socializmus, napriek tomu, že sa k jeho hrobu chodí klaňať predseda vlády. Strach o prežitie, z príliš premenlivého stavu sveta nás naučil pridať sa k tomu silnejšiemu, nenávidieť menších a slabších – homosexuálov, Rómov, imigrantov, nevážiť si slobodu, ktorá nám v roku 1989 spadla do lona a stal sa aj najľahším spôsobom, ako sa dostať k moci a následne si ju udržať. Z tejto atmosféry strachu a umelo vyvolávanej neistoty ťažia populistickí politici, ktorí vo svojich kolektívnych táraniach hlúpostí nás striedavo strašia a potom zachraňujú, čím úplne ochromujú naše kritické myslenie."

https://blog.sme.sk/ivanmlynar/politika/tisicrocny-strach-jeho-zhubny-nador-robert-fico-a-ficove-politicke-metastazy
14.03.2024 - 09:35:19
010
Toto mi urobilo náladu. Nie len slovensku máme tupých zákonodarcov dosadených iba cez príbuzenstvo :)
https://x.com/TheDailyShow/status/1767973994957881632?s=20
14.03.2024 - 09:47:50
00
Je 14.03. a na Rádiu Slovensko reční kandidát na prezidenta Marián Kotleba... taká náhodička...
14.03.2024 - 14:25:00
13
scontent.fbts6-1.fna.fbcdn.net
14.03.2024 - 14:28:30
03
Dudo napísal:
Je 14.03. a na Rádiu Slovensko reční kandidát na prezidenta Marián Kotleba... taká náhodička...

scontent.fbts6-1.fna.fbcdn.net
14.03.2024 - 14:31:56
07
Jéminkote, oni sa chcú "pomstit" médiám len preto, že ich zosmiešňujú. Oni sú nám urazení. :rofl:
14.03.2024 - 14:44:46
01
Zvyčajne počúvam v práci rádio slovensko. Dnes som z nejakého dôvodu rádio nezapol ... ako vidím, bol to osud

a to som sním a jeho bratom hrával futbal za mladi :)
14.03.2024 - 14:49:55
00
Ak si pozrieš pozadie záchrany Grécka, tam sa zachraňovalo Nemecko a Francúzsko a peniaze nemeckých a francúzskych bánk bánk a samozrejme na to nezabudlo veľmi dobre zarobiť. EU ako taká sa zachránila a zarobila na tom ešte ale Grécko ako také je odsúdené, že asi nikdy nesplatí vďaka tej pomoci dlhy, čo vznikli a je v nekonečnej dlhovej špirále. Jemu by pomohol bankrot a teraz na tom mohlo byť lepšie ako je. Samozrejme Gréci sa do tých problémov dostali samotný. Ale ak si pozrieš okolo, čo sa dialo, že prišli o 20-50% platov zo dňa na deň, dôchodky išli o 50% dole... V súkromnom sektore až teraz prvý ľudia dobiehajú svoje pláty z 2008 po 16 rokoch. Už vtedy 27% grékov bolo ohrozených chudobou a terwz je to 36%. Dostupnosť bývania je na rovnakej úrovni ako na Slovensku, odišli státisíce ľudí preč z Grécka. Väčšina tých ľudí, na ktorých sa sťažuješ mala v tom čase 5-15 rokov, zažili to na vlastnej koži. Ako by sa ti páčilo, že áno, dostaneš sa do dlhov. Niekto ti pomôže sa z nich optický vykopať, že nemusíš vyhlásiť bankrot, ale ani tvoji vnuci ten dlh nesplatia. Ale ten čo ti pomohol, tak ešte na tom zbohatol. Je to teda pochopiteľne, že ľuďom to leží v žalúdku. Na Slovensku sa stále ľudia vyhovárajú na bývalý režim a to ubehlo už 35 rokov.
14.03.2024 - 15:01:57
00
Lapaloma, keby si sa učil ako oni,tiež by si to ďaleko dotiahol😆.
14.03.2024 - 15:13:09
11
lapaloma napísal:
Zvyčajne počúvam v práci rádio slovensko. Dnes som z nejakého dôvodu rádio nezapol ... ako vidím, bol to osud

a to som sním a jeho bratom hrával futbal za mladi :)

Ja som mala na základke v triede spolužiakov, ktorí mali priezvisko Mello 8)
14.03.2024 - 15:31:41
00
Neni týždňa ... https://www.mojapeticia.sk/campaign/zastavme-unos-rtvs/1122f862-62d8-461b-b368-f1a5c4c3d026
Zdieľali to Zomri a padol web :lol: TOP komentáre na to:
Ked si taka ministerka, ze stranka peticie proti tebe rovno padne...
Musím dočkat, ako za komancov na pomaranče
14.03.2024 - 17:34:50
17
pbs.twimg.com
14.03.2024 - 18:32:58
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up