evidentne medved :-D

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-medved-utok-liptovsky-mikulas-zraneni.A240317_153409_zahranicni_vajo
17.03.2024 - 17:59:44
00
ma prekvapilo ako na konci videa sa pustil po tom chlapikovi, skoda ze nieje par sekund dlhsie - to by ma nenapadlo, mal byt predsa vyplaseny z toho kde je a prchat prec, nie skakat do ludi ktori idu od neho evidentne prec.
17.03.2024 - 18:09:44
00
Ten medved bol mimo z toho v akom prostredi sa ocitol, ludia kricali, auta trubili, konal nepredvidatelne, skratovo. Toto je medved, ktory moze robit problem aj v buducnosti (??? neviem, mozno sa mylim), ze sa opat objavi v blizkosti obytnej casti. Mozno uspat, zacipovat a sledovat ho nejaku dobu? A ked sa znovu objavi v blizkosti ludi - odstrel? Sam neviem.
Toto je ale podla mna uplne iny pripad ako ten, kde zomrela zena pred par dnami. Tam boli na vine ludia a zial dopadlo to tragicky.
17.03.2024 - 18:24:56
04
Tie čo sa naučili chodiť medzi ľudí strieľal zásahový team aj za bývalého ministra ŽP.

Ak ho ľudia chodili kŕmiť, tak sa nebude báť, skôr čaká žrádlo.

Ako aj ten žobrák pod Chopkom, čo útočil na skialpinistov, alebo aj tá žobravá líška pod Zamkovského Chatou.......
17.03.2024 - 18:29:52
02
ja sa plne stotoznujem s tymto nazorom
https://www.instagram.com/stories/zivotvdivocine/3325782862018822151/
17.03.2024 - 18:30:53
01
no čo stále netreba regulovať??...len v tom pokračujte.chudáčik medvedík.
17.03.2024 - 18:35:20
03
https://t.me/slovenskymedved/3285
17.03.2024 - 18:56:23
00
nie triki netreba
17.03.2024 - 19:16:15
00
Pise sa to tu donemoty. Toho co zlezie do dediny alebo niekoho napadne odstrelit treba. Ostatne nie. S regulovanim aka strielanim pre srandu chod do prdele.
17.03.2024 - 19:58:22
216
Zdá sa že si tu niektorí ľudia nevedia uvedomiť, že človek tak isto patrí do prírody ako medveď či vlk či srnka. To že sme sa z lesa ztiahli do miest ešte neznamená že sa do prírody nemôžeme vrátiť z akéhokoľvek dôvodu. keď tam chceme ísť. Takže ochrana prírody musí zahŕňať aj ochranu človeka.

Extrémizmus chránenia medveďa je podobný exrémizmu chránenia bobra. Nemajú svojich prirodzaných nepriateľov, ktorí by automaticky korigovali ich počet a tak sa ochranári aj tešia že sa im darí množiť a množiť do nemoty v štýle ako by povedal vietnamec na trhu ... "Čím viac pásik, tým viac adidas" Takže logika že čím viac medveď tým viac príroda je len extrémizmus uvažovania ochranárov :). Rovnováha je vždy základ ekosystému.
Osobne si pamätám že keď sa medvede motali blízko obytných oblastí, tak ich odchytili a šup s nimi do dolín, kde nikto nebýva.

Tak ako človek v národnom parku sa môže pohybovať za určitých podmienok, tak medveď aj vlk v meste či mestskom parku môže byť, ale musí tiež dodržiavať návštevný poriadok mesta a to hlavne správať sa slušne, byť vhodne oblečený, neútočiť na ľudí, dodržovať predpisy a chodiť iba po vyznačených trasách určených pre zvieratá. Ak ich poruší buď dostane zákaz vstupu, alebo ho môžu ochrancovia mesta pokutovať (10L medu za ľahší priestupok) či vyviesť z mestskej rezervácie . Ak napadne človeka, mal by byť súdený, uveznený do zoo, alebo trest smrti za zabitie. Takto by mala vyzerať spravodlivosť... :)


Ešte 15 rokov dozadu boli jadrové elektrárne veľké ekologické nebezpečné zlo a únia tlačila na ich eliminovanie z krajín. Dnes je jadro považované za najzelenší zdroj energie a elektrární bude čím ďalej viac. Raz tak, raz naopak. Ako môže človek - ochranár rozhodovať čo je pre prírodu správne, rozhodovať aké zvery v nej majú žiť, aké rastlinky rásť. Ktorý zver či rastlina je invazivná??? Pred 100 rokmi bola príroda iná, teraz je zase iná, prečo by dnes mala byť zase taká ako pred 100 rokmi? Svet sa mení a s ním príroda, treba sa prispôsobiť.

Záverom chcem len povedať že ochranári podliehajú módnym trendom a vždy majú ospravedlnenie na svoje konanie.
Či je správné, mnohí už vidia teraz, mnohým to docvakne až neskôr. Keď človek žije vo vnútri svojho ochranárskeho krúžku, nevie posúdiť veci zo širšieho pohľadu... ato je kameň úrazu celého systému.
18.03.2024 - 08:35:18
02
Ach jaj ??‍♀️
Ty by si ako reagoval v strese??
Tiež skratovo. Viď príklad dvojice z Demänovskej doliny. Človek v lese pri strete s medveďom reaguje skratovo a to isté medveď v meste.
A ak si myslíš, že medvede sa neregulujú, tak sa veľmi mýliš a si naivný. Ja chodím na bike stále sama. Pravidelne v okolí Pajty na Grúni a Pravnáča (Malatiná) vídam stopy medvedice a malých, aj vlka samotára. Raz som ho vyplašila pri robení potreby, nechal mi pred bikom len teplú pariacu sa okrasu a bežal preč. Neraz chlapi v krčme ukazujú zábery z fotopascí, na ktorých sú, respektíve boli, medvede u nás. Mne chvíľu trvalo, natvrdlej ??‍♀️ kým som pochopila, o čo tu ide. Keď ma niektorí jedinci videli na biku, hneď otázky, kadiaľ som išla a ako to tam vyzerá, lebo mám najlepší prehľad v revíri. Vravím, dnes zasa stopy, hore sú aspoň dva kusy, podľa rôzne veľkých stôp, strhnutá srna, stopy vlka, atď..
Tri týždne dozadu som stretla na ceste ku Pajte zasa jedinca, ktorý sa pustil so mnou do reči. Vravím, idem hore, snáď sa mi medvede vyhnú, keď zima bola nič moc a asi sú dosť nervózne a hladné. Ale, keď sa zamyslím, tak stopy tej medvedice som nevidela asi od októbra.
Na to chlap hovorí, že oni vedia najlepšie, čo majú robiť, aby tu bol poriadok a mohli sme chodiť do lesa.
Ešte niečo potrebuješ k tomu? Kto komu dokáže, že včera tu bol medveď a dnes tu už nie je? Fakt si myslíš, že niektorí ľudia čakajú na nejaké kvóty z EU o ostrieľaní medveďov?? V noci sa robia poriadky v lese. A ver, že nikto ho udať nepôjde. 99% ľudí je happy, že ten medveď tu nie je.
A ja toto riešiť oficiálne nebudem s nikým. Priamy dôkaz nemám a nepotrebujem, aby ma omylom nejaký haj...v lese postrelil na biku, lebo si ma "splietol" so srnou alebo mi zabil psov.

Vždy si otvorím ústa v nesprávnu chvíľu a už ani v téme politika sa radšej nevyjadrujem. Ľudia sú fakt divné tvory a ani nevieš, kto sleduje tvoje príspevky a ako sa dostanú k nesprávnym ľuďom, ktorí ti dokážu znepríjemniť život.
18.03.2024 - 09:24:19
013
tiez som raz bol na navsteve mimo BA okolia na MTB (Sliac, Kaskady) a vozil som sa po lese. Potom som stretol lesnika tak sme chvilu debatovali lebo bol celkom fajn. Potom sa ma opytal ci sa nebojim sam po lese jazdit. tak reku ze sak uz som velky chlap tak co sa budem cez den bat. A on ze uz dnes naratal 12 medvedov :D hned vo mne hrklo a pratal som sa na hotel. ale jazdol som len po chodnikoch a nic som nevidel.
18.03.2024 - 10:04:18
01
:hug: ta ale videli :lol:
18.03.2024 - 10:22:00
03
je to mozne, ale asi som nebol dost hravý :) alebo som smrdel tak nemali chut na mna :D
18.03.2024 - 10:40:45
00
sú to vlastne zdochlinozruty takže ťa muselo zachrániť niečo iné ;-]
18.03.2024 - 10:45:03
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up