Tych 100kg a 3 roky overia potom, ked ho zastrelia ? :D
21.03.2024 - 12:37:43
00
lapaloma napísal:
fučiaci? vysilenie? si sa omýlil, či?

Baterka nie je nekonečná ! :)
21.03.2024 - 13:04:17
00
Turbi napísal:
Baterka nie je nekonečná ! :)

ked sa minie bateria, vtedy si chce tento otravny trapko volat hzs podla vlastnych slov
21.03.2024 - 14:33:33
02
Michal Kalaš je zrejme najrelevantnejším medveďovedcom na Slovensku a zároveň má aj veľa praktických vlastných skúseností, keďže pracuje ako zoológ v národnom parku Malá Fatra a jeho špecializáciou aj koníčkom sú práve medvede.
Výborný rozhovor:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/703781-zoolog-kalas-medvede-respektuju-turisticke-chodniky-horsie-to-maju-hubari-v-lese-je-dobre-davat-o-sebe-vediet/
21.03.2024 - 14:42:49
03
zoolog v narodnom parku :o
a to sa neboji o pracu?
21.03.2024 - 17:02:06
10
"medvede respektuju turisticke chodniky" - tiez som zil v tom omyle - nie nerespektuju, tak isto ta rozpravka o silnej pachovej stope na frekventovanych chodnikoch.
21.03.2024 - 18:27:28
02
A je to tu 🤦🏼‍♀️
https://spravy.rtvs.sk/2024/03/vo-viacerych-okresoch-na-severe-slovenska-vyhlasili-mimoriadnu-situaciu-pre-vyskyt-medvedov/
21.03.2024 - 18:33:32
00
Takže ako si to mám vysvetliť?
Zajtra pôjdem na bike, predo mnou bude bežať pán s uspávacou pištoľou a zabráni tak stretu medveďa so mnou? 🤔 Či si ráno dajú zvieratká v lese poradu a šéfko Šukaj im zavelí, nech sa pracú ľuďom z cesty v ich vlastnom domove? Ja som z toho jeleň už 🤦🏼‍♀️
Z nás sa musia smiať naozaj všade.
21.03.2024 - 18:41:22
01
So vsetkou uctou k tymto odbornikom, ale zviera je len zviera.
Moze mat "1000" stretov s medvedom a ten jeden moze byt posledny.
https://www.youtube.com/watch?v=fGiT6Lv5KuU

Vsade reguluju len my nesmieme.
Na zapade si ich vyregulovali do nuly.
Preco nevyvezieme tie premnozene medvede do Rakuska, Nemecka, Francuzka nech sa ochranari potesia aj v Alpach. Hadam ich nechcu mat len v ZOO.
Minuly rok sa zatutal jeden vlk z Talianska do Rakuska. Niektori sa potesili, konecne prvy vlk v Rakusku po xy rokoch a co spravila tato zelena ochranarska krajina?
Zregulovali ho = odbachli.
---

Toto mi povedal moj znamy, co zije v tych oblastiach kde su medvede, ked som mu povedal, ze odbornici zberom exkrementov zistili, ze medvede nie su premnozene.
Vies pred 35r. ked som chodil do skoly, kazdy v dedine vedel, ze v tamtej "doline" zije medved.
Ludia sa tej oblasti vyhybali.
Dnes je medved v kazdej "doline".

Dufam, ze to zacnete zasa brat doslovne a rozoberat slovicka.
Kazdy rozumny clovek pochopi co povedal.
21.03.2024 - 18:47:55
02
áno, myslím že sme pochopili ...
21.03.2024 - 18:52:15
00
Gusto0 napísal:
"medvede respektuju turisticke chodniky" - tiez som zil v tom omyle - nie nerespektuju, tak isto ta rozpravka o silnej pachovej stope na frekventovanych chodnikoch.


Ďakujeme za názor.
21.03.2024 - 18:53:58
01
PINY treba to chapat tak, ze idu volby. Spomen si na tuto garnituru, ako saskovali na hranicnom prechode a plasili migrantov. Tito diletanti nic realne nevedia, iba hrat divadlo a skodit.
Kedysi sa mentalni mrzaci odbavovali na zidoch, dnes na medvedoch. Rovnake kecy, rovnaka ubohost.
21.03.2024 - 18:57:40
216
nčtj "Zásahové tímy sa posilnia, a tak chceme jasne ľuďom garantovať to, že štát je tu na to, aby ich chránil" - volby idúú.

okres Partizanske? ten navrhli preco? kde tam maju medveda? :lol: tam prave jazdim preto, lebo tam ziadne niesu :lol: asi mysleli moj okres BN. ale sak to je len kusok vedla :lol: nam tu obcas pobehaju po dedinach, hlavne ked im zacne ruja a na jesen do zahradiek na jablcka.
21.03.2024 - 19:08:45
00
By ma zaujímalo, či zásahový tím bude riešiť odpadkové koše na cestách / cyklotrasách a pri vyhliadkových vežiach, ktoré sú umiestnené v horách - v oblastiach výskytu medveďa, Z akého dôvodu ich tak umiestnili ? Koše bývajú plné plechoviek po sladkých nápojoch, obalov z tyčiniek, keksov apod. Každý turista, cyklista, by si mal svoj odpad brať domov. Či zásahový tím bude riešiť jazdcov na motorkách a štvorkolkách v takýchto oblastiach, či bude riešiť turistov s voľne pobehujúcimi psami. Či nás prekvapia plošným zákazom jazdy do horských dolín ?
21.03.2024 - 19:27:52
01
Hadam si nikto pricetny nemysli, ze polovnici vyriesia problemy s medvedmi. Ciel polovnikov je strielat medvedov. Ked budu konflikty s medvedmi a medialne ohlupovanie, ludia ich budu chciet strielat. Preto polovnici nic nevyriesia. Dalej sa bude vnadit pri mestach/dedinach, dalej sa bude vyvolavat hysteria a medialne ohlupovanie. Strielanie tu uz davno bolo. Vsade kde sa strielalo sa nic nevyriesilo a problemy tam boli stale (vacsinou sa striela nahodny medved v lese, komu by ste asi tak predali povolenku na ulovenie medveda pri kontajneroch ...). Btw z novin: "Kým v roku 2020 bolo v Starom Smokovci 128 hlásení výskytu medveďa hnedého, v roku 2022 boli iba štyri. Vo Vysokých Tatrách mali v roku 2020 až 202 hlásení, v roku 2022 ich počet klesol na 18." Cim to asi tak bude, strielanim asi nie, ked sa nestrielalo. Aj keby tu bolo 10 medvedov tak sa bude vymyslat akym sposobom nas obtazuju, aby sme mohli strielat.

Takisto (z novin): Za ostatných dvadsať rokov zahynulo:
37 ľudí po uhryznutí alebo inom kontakte s hospodárskymi a voľne žijúcimi zvieratami, napríklad diviakom či jeleňom,
22 ľudí po bodnutí sršňov, včiel a ôs
Premnozene diviaky (kym neprisiel mor) a inu raticovu zver nik neriesi (ani nezacinam polovnickymi srackami ako ochranari maju platit 10tisicove skody sposobenymi predatormi a zaroven ignoruju milionove skody sposobene raticovou zverou ktoru akosi nevedia regulovat a este prihluplo prikrmuju).

S lesnikmi je to uplne identicke. Neustale sa srat do chranenych uzemi to hej, vsetko vytazit a nabalit sa. Ale ked trebalo ukazat ako sa vedia starat o lesy - vystavny klenot slovenskeho lesnictva okolo Brezna - tak tam sa nezmohli na nic hoci tam mohli robit vsetko. Teraz z toho urobia mesacnu krajinu a sposobia dalsie milionove skody. V tatrach kde tazili uz je pekny novy les? Lebo tvrdili ze bude, a tam kde sa nebude tazit tam bude holina. Realitu si ludia vedia pozriet lahko...

Posledna drobnost. Clovek by si myslel ze v roku 2024 zmyslanie sposobom 'rozdupem vsetko co mi trochu prekaza pretoze mozem' by mohlo byt minulostou, hlavne ked veciam nerozumieme ...
21.03.2024 - 19:41:26
218

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up