Aky je ten force dres? Ja co som mal force cokolvek tak to bola len umelina. Nic to nedychalo, potil som sa v tom ako v igelite.
24.03.2024 - 23:27:01
11
Dres je za mňa super, presne taký, aký som už dlhšie hľadal. Teda s dlhými rukávmi, vyšším golierom a nezateplený, no ani nie úplne letný. Na tých cca. 8 - 18 °C pre mňa úplne ideálny.

Mám od nich ale aj dres Fashion ktorý som mal v pláne nosiť tak okolo 18 °C, keď to ešte nie je na krátke-krátke, ale už nie na ten hrubší dres Spike, no neosvedčil sa mi. Je skutočne tenký, asi ako naozaj tenká obleková košeľa, strašne saje pot, ktorý sa na ňom drží a strašne studí + mu chýba akýkoľvek golier. Za mňa je v ňom zima aj pri 20 °C, tak ho občas v zime nosím ako strednú vrstvu pod bundu na skialp, iné využitie som mu zatiaľ nenašiel.

Mám ale objednaný aj Force Pure s dlhými rukávmi a ten by mal byť práve optimálny do tých "predletných teplôt." Materiál ako bežné non-ultralight letné dresy, no s dlhými rukávmi a celkom slušným golierom. V rukách som ho už mal a vyzeral dosť schopne, no nesadla mi veľkosť, tak teraz beriem väčší.
24.03.2024 - 23:49:23
10
Palo TT napísal:
Kedze spominas zimne oblecenie, riesis teploty pod 3°C alebo nad? Pre mna je toto teplotna hranica, kde pouzivam rozne oblecenie.


Zatiaľ nemám vhodné návleky na tretry, takže pod nulu zatiaľ nejazdim a bez návlekov je mi zima na nohy. Takže zatiaľ nad 3°C.
25.03.2024 - 21:42:50
00
Tomas11 napísal:
Dres je za mňa super, presne taký, aký som už dlhšie hľadal. Teda s dlhými rukávmi, vyšším golierom a nezateplený, no ani nie úplne letný. Na tých cca. 8 - 18 °C pre mňa úplne ideálny.

Mám od nich ale aj dres Fashion ktorý som mal v pláne nosiť tak okolo 18 °C, keď to ešte nie je na krátke-krátke, ale už nie na ten hrubší dres Spike, no neosvedčil sa mi. Je skutočne tenký, asi ako naozaj tenká obleková košeľa, strašne saje pot, ktorý sa na ňom drží a strašne studí + mu chýba akýkoľvek golier. Za mňa je v ňom zima aj pri 20 °C, tak ho občas v zime nosím ako strednú vrstvu pod bundu na skialp, iné využitie som mu zatiaľ nenašiel.

Mám ale objednaný aj Force Pure s dlhými rukávmi a ten by mal byť práve optimálny do tých "predletných teplôt." Materiál ako bežné non-ultralight letné dresy, no s dlhými rukávmi a celkom slušným golierom. V rukách som ho už mal a vyzeral dosť schopne, no nesadla mi veľkosť, tak teraz beriem väčší.


Od FORCE mám akurát dierkované baselayer tričko pod cyklodres a komfort počas jazdy, no prepotené neschne ani za svet a potom keď začne schnúť, tak strašne smrdí ? a neviem, ako s tým vybabrať. Dresy, čo mám od SANTINI, nesmrdia vôbec a s hentym FORCE si neviem dať rady. Poradíš ako na to?

Rozmýšľam, že kúpim baselayer tričko od decathlonu alebo SANTINI Mesh baselayer. Máte s nimi niekto skúsenosti? Ďakujem vopred všetkým za rady
25.03.2024 - 22:52:32
00
Mam santini mesh a dobre je.
25.03.2024 - 22:56:33
01
Gusto0 napísal:
brynje je sietka s velkymi okami, ak na to das nieco moc priedusne, vsetok chladny vzduch pocas jazdy ti ide az na kozu. preto ti je chladno. dalsia vec je ze brynje nehreje - opat, je to sietka s velkymi okami. pouziva sa hlavne pri intenzivnejsich aktivitach, kedy si teplo vytvaras pohybom (do sveta cyklistiky prislo zo skialpu). jeho pointa je vo vzduchovych medzerach (kapsulach) ktore sa vytvoria prekrytim vrchnou vrstvou. pot ide cez nenasiakavy material do vrchnej vrstvy (ktora musi byt nasiakava) a k tomu mas teply vzduch v medzerach, preto sa vies dlho udrzat v suchu a byt v suchu je pri nizkych teplotach zaklad.


No, tá SANTINI bunda by mala byť podľa parametrov 100% windproof a 80-90% priedušná:
https://www.santinicycling.com/en/clothing-cycling-man-jacket/vega-multi-jacket-with-hood-4167.html

Tak možno práve preto len samotné kombo Brynje Super Thermal dlhé a tá bunda mi pri 9 stupňoch nestačili a bola mi zima ?
Pomohlo by mi dať ďalšiu termo vrstvu, napríklad od Termovel?

No, asi budem musieť experimentovať a nosiť ďalšie vrstvy vo vačku.
Alebo slahnuť fukerku alebo vestu , ale to zas trošku menej dýcha
25.03.2024 - 23:17:40
00
scarinko napísal:
Mam santini mesh a dobre je.


A nemáš v ňom pocit príliš prievanu? Hreje, či chladí? 😉
25.03.2024 - 23:24:35
00
Tak znova. Je to sietka!! Rozmyslaj.
https://www.santinicycling.com/en/special-prices/mesh-baselayer-2141.html

https://www.merlincycles.com/blog/buyers-guide-to-base-layers/
25.03.2024 - 23:34:40
00
STGERMAIN s tými "nóbl značkami" typu Santini, Castelli, Assos a pod. skúsenosti prakticky nemám, no čo mám oblečenie od výrobcov ako Craft, Specialized, Endura, B'Twin/Rockrider/Van Rysel, zo slovenských a českých Klimatex, Nyna, Top, Duran, Kalas, Force, tak až na ten vyššie spomínaný dres Force Fashion mi zatiaľ všetko fungovalo podľa predstáv.

Za mňa je ale absolútne kľúčové obliecť sa primerane počasiu a charakteru výjazdu a hlavne to s tým oblečením "neprepáliť," aby sa človek nespotil "ako kôň." Vtedy už nepomôžu ani najlepšie odvodové vlákna, vrstvenie, či rôzne, na papieri akokoľvek skvelo fungujúce membrány. Ale teda uznávam, že na získanie toho "citu pre oblečenie" je treba dosť skúseností, často aj z viacerých sezón, no inakadiaľ imho veľmi cesta nevedie, z mojich skúseností je to naozaj dosť individuálne.

Ak by som mal ale vypichnúť jedno kľúčové odporúčanie, tak by to asi bolo "be bold, start cold." Teda obliecť sa tak, aby ti bolo na začiatku výjazdu mierne zima. Tých prvých pár nepríjemných minút prežiješ a potom keď sa zahreješ pohybom, bude ti už fajn a vyhneš sa nadmernému poteniu. I keď znova - do akej miery ti musí byť v tom úvode zima sa dá zase zistiť len skúsenosťami, tak držím palce pri ich naberaní :-)
25.03.2024 - 23:58:42
17
Konečne príspevok, ktorý správne uviedol najväčší problém výberu oblečenia v zime. Ľudia majú tendenciu sa naobliekať a potom sa sťažujú, že to alebo ono oblečenie nefunguje aj napriek vysokej cene.
"be bold, start cold." Pod toto sa podpisujem. A hlavne, keď mám v pláne intenzívny výjazd tak sa oblečiem inak ako keď idem na rege Z2 výjazd.
26.03.2024 - 06:10:53
04
Plany su jedna vec, realita casto druha 🙂
Malokedy planujem nejaku strasnu intenzitu ale ono sa to nejak vzdy stava 😁
26.03.2024 - 08:52:55
02
STGERMAIN napísal:
Tak možno práve preto len samotné kombo Brynje Super Thermal dlhé a tá bunda mi pri 9 stupňoch nestačili a bola mi zima ?


tam ti chyba minus nie? to je kombinacia do minusovych teplot. brynje prestavam nosit pri +3 stupnoch lebo sa v tom varim. jasne ze ti je potom zima a ste v tom poniektori dopoteni ked to nosite v moc vysokych teplotach.
26.03.2024 - 09:19:37
00
STGERMAIN Ak sa potíš v jednej umelej sieťke, tak sa pravdepodobne budeš aj v inej. Problém nie je sieťka, jej pointou je vzduch v "dierach" a ten je všade rovnaký a to, že tých vlákien je v tom tielku "málo", malá plocha. Tie umelé sieťky sú veľmi podobné a ak vymeníš jednu za druhú, veľmi podobnú, teda nebude hustejšia alebo hrubšia, tak sa, dovolím si tvrdiť, nič nezmení. Žiadny odev na svete nezabráni tvojmu telu sa potiť ak je prehriate, to je jeho prirodzená termoregulačná schopnosť (keď ti je chladno, tak sa zase trasie aby sa zahrialo). Ak sa potíš, tak je to preto, že ti je teplo a aby ti nebolo, tak sa musíš a) odopnúť, b) niečo si vyzliecť alebo c) spomaliť. ideálne je, ak to nehasíš keď sa tak stane ale sa tomu snažíš predchádzať. Ak sa prepotíš, vlhkosť, ktorá sa hromadí lebo ju odev nestíha odviesť cez ďalšie vrstvy na tele zachladne a preto je ti zima.
Pýtal si sa na vrstvenie. Pri rozhodovaní, čo bude vrstvy oblečenia tvoriť, musíš vziať do úvahy okrem poveternostných podmienok aj terén, svoju kondíciu a to, ako telo bežne reaguje na chlad/teplo. Lenže podmienky sa počas dňa/výjazdu menia, preto je veľkou chybou očakávať, že oblečenie môže telu zabezpečiť stabilný komfort ako v obývačke. Faktom je, že nájsť v spleti ponúk tričko, bundu, spodky či ponožky... hocičo, čo budeš práve ty považovať za najlepšie, najpríjemnejšie a najefektívnejšie, sa dá len po vyhodnotení vlastných skúseností s ich nosením.
Bicyklujem sa po lese už skoro 20 rokov, mala som to jednodcuhé, lebo som nemala okrem bicykla nič a na trhu toho oblečenia tiež moc veľa nebolo, začínala som v šuštiakoch, tričku a flíske, potom som si kúpila prvý dres a prvé cyklogate, bundu....ty to začínaš testovať v čase, keď je trh doslova presýtený. Ale v pohode, skúšaj, tiež eleborujem pred skriňou 20 minút, chodím na balkón, dnu, mením, kukám počasie, a často to aj tak vyhodnotím zle :) držím palce
26.03.2024 - 09:42:52
06
Gusto0
Ja Brynje s kratkym rukavom pouzivam aj v daleko vyssich teplotach v kombinacii s dresmi ci uz s dlhym alebo aj kratkym rukavom. Je to dobra kombinacia v teplotach okolo 10°. Ano, letny dres + brynje je komplet prefukava kombinaicia, ale v lese s priemerkami do 16km/h to vie dobre zahriat aj tak. Sposob ako vyrobit "teplejsi letny dres s kratkym rukavom".
26.03.2024 - 09:53:15
06
letny dres + brynje je neprefukava kombinacia? toto nejak nechapem. co je na tom neprefuk?
uz som viac krat zvazoval kratke brynje ale neviem kedy by som to nosil
presne ako kratka gabba ktoru mam. bud je mi v tom zima alebo moc teplo.
26.03.2024 - 10:56:41
00
keyboard_arrow_up