preview.redd.it
Keby nekonzistentnost bola clovekom :
29.03.2024 - 10:51:59
07
Palo TT napísal:
On podporuje podrztasku? Nezaregistroval som.
Ja som ho vzdy ignoroval, ale davnejsie bol s nim rozhovor v nejakom mediu a tam posobil ako rozhladeny inteligentny chlap, co to ma upratane v hlave. Mal som z neho vyslovene dobry dojem, uplny opak imagu Vemolu.


Palo TT, toto je dobrý náznak našho celospoločenského problému (nič v zlom, ja sa toho dopúšťam tiež).
To, že niekto podporuje napr. Pellegríniho, neznamená, že je to automaticky debil, dezolát a pod. Ja mám "dobrý dojem" z viacerých ľudí, ktorí dnes podporujú Pellegríniho, resp. ho budú voliť. Mnohí z tých ľudí skrátka nemajú dostatočný politický prehľad, neriešia politiku, nie sú mediálne gramotní, majú pomýlené niektoré (!) stupnice hodnôt. ale skrátka to, že to hodia Pellému, neznamená, že sú to explicitne somári, idioti či dezoláti. Snažím sa im to vyhovoriť a myslím, že v pár prípadoch sa mi to v ostatných dňoch aj podarilo (aj keď to asi nikdy nezistím), ale sú to ľudia, ktorí sú mojimi priateľmi alebo známymi a majú iné svoje kvality.
V spoločnosti nikdy nič nie je 0 a 1, vždy je tam 256 odtieňov sivej.
Tak že ak máš z "nepolitickej" aktivity niekoho, trebárs Végha, dobrý dojem, tak síce svojou aktívnou podporou Pellého zrejme stratí kúsok dobrého dojmu, ale neznamená to, že by som ho odpísal (teda Végha asi áno, ale z iných dôvodov :-) ). To, že ten človek je popletený alebo z pragmatických dôvodov podporí Pellého, vnímam ako mínus, ale neznamená automaticky odpísanie osoby ako takej.
Mimochodom, už nejakú dobu túto dilemu riešim pri Nohavicovi, Eláne a Jacksonovi :-)
29.03.2024 - 10:57:15
02
Z élanu mal mozog len nebohý Vašo,
nohavicu už nepočúvam, proste to nedám
a jacksonovi neujdeš :)
29.03.2024 - 11:02:18
18
Zase ta snaha o zmierlivost, ospravedlnovanie a riesenie dilem. Naco zasadovost, ze? Volic Smeru, Hlasu, SNS, Fica, Blahu, Danka, Tarabu, Pelleho, Harabina, Simkovicovej atd. je pre mna automaticky debil / dezolat. To iste plati pre antivaxerov a zastancov riesenia konfliktu na Ukrajine stylom "nedodame zbrane, nebudu mrtvi". Nemam dovod s takymi ludmi stracat cas. Bodka.
29.03.2024 - 11:05:37
032
Palo TT napísal:

ja sledujem ŠOPku na FB a tam ten film riadne predstavili a dali tam odkaz na ich Youtube. Na ich Youtube som si to aj pozrel, dokument je to naozaj pekny a zaroven trefny. Ako je dole spomenute, da sa pozriet na Vimeo.
Kazdopadne taketo spinavstva a zakryvanie problemov a ich mazanie z oci ludi sa nerobilo pomaly ani za komunistov. Toto je podla mojho nazoru najhorsia vlada od cias Mečiara a tusim ze najhorsia vobec po roku 1989. A to som na vlastnej kozi zazil komunistov, aj ked len ako decko.
29.03.2024 - 11:06:47
04
Áno, je to najhoršia vláda určite,
základné piliere sú korupcia, obrovská snaha o beztrestnosť,rozobratie akejkoľvek inštitúcie na trafiku, dezinformácie a šírenie nenávisti, všetko ostatné ide bokom
29.03.2024 - 11:11:36
016
Jaroh
Ja som nenapisal, ze je debil a ani som si to nemyslel. Narazal som najma na to, ze je predajna *****, ale mohol som to napisat jednoznacnejsie.

Co sa tyka priaznivcov Pelleho, za mna asi takto:
1. jednoduchsi ludia bez prehladu, alebo zdraveho sedliackeho rozumu vystraseni vladnucimi stranami
2. sektari - inteligentni ludia, co z nejakeho dovodu prepadli dezinfu/ruskej propagande/straseniu (strateni, nemoznost argumentacie pri komunikacii)
3. core dezolati od prirody
4. uvedomeli racionalisti - ty co tuzia po moci, maju z toho prospech (financny,...), alebo im nieco hrozi (vazenie), pripadne sa inak zamotali natolko, ze uz nemozu z vlaku vystupit, aj ked su si vedomi, ze vlak ide do p...
5. ty co sa nechali kupit

Podla pocetnosti asi: 1,4,3 a potom rovnomerne zvysne kategorie.

Stale ale neviem co ten Vegh urobil a zaujma ma to.


Naposledy upravil Palo TT dňa 29.03.2024 - 11:23:38, celkovo upravené 2 krát.

29.03.2024 - 11:21:02
03
Jezus napísal:
Nemam dovod s takymi ludmi stracat cas. Bodka.


Ale máš. Stačí, aby sa ti pokazil bicykel, auto, či aby sa ti ucpal odpad, stačí aby si si zlomil nohu či dostal rakovinu, atď atď a zrazu zistiš, že na človekovi nie je najdôležitejšie to, koho volí, ale to, čo vie.
29.03.2024 - 11:21:09
01
Tatinoooo napísal:
Jo, jo.
Attila Végh a Dominika Cibulková vyjadrili podporu podržtaške.

Zháňa, chlapec, usilovne podporovateľov zo "Smotánky".

Hej, to bublinkove hnede co plava navrchu zumpy :lol:



https://www.reddit.com/r/Slovakia/comments/1bql0v3/rozdiel_medzi_politikou_slusnosti_a_politikou/ :y: video
29.03.2024 - 11:26:15
00
Palo TT napísal:
Jaroh
Ja som nenapisal, ze je debil a ani som si to nemyslel.


Hej, hej, ja som ani tú poznámku nemyslel tak osobne na teba, iba mi poslúžila ako odrazový mostík k téme malígnej polarizácie spoločnosti.
29.03.2024 - 11:27:09
00
Jaroh napísal:
Ale máš. Stačí, aby sa ti pokazil bicykel, auto, či aby sa ti ucpal odpad, stačí aby si si zlomil nohu či dostal rakovinu, atď atď a zrazu zistiš, že na človekovi nie je najdôležitejšie to, koho volí, ale to, čo vie.

OK, spresnim - v sukromi / osobnom zivote s takymi ludmi nemam dovod stracat cas.
29.03.2024 - 11:28:22
03
Jaroh
Ak mas ine katogerie, sem s nimi.
Drtiva vacsina ludi v mojom okoli nie su priaznivci Pelleho, ale mam kamosov z 1 a 2. Ty v jednotke su velakrat vzdialenejsi, cize neriesim, popripade slusne podiskutujeme o svojich nazoroch - robim osvetu.
S jednym dost blizkym z 2 vsak uz obmedzujem kontakt, ale to je ciastocne aj vplyvom inych faktorov.
29.03.2024 - 11:28:31
00
Jezus napísal:
OK, spresnim - v sukromi / osobnom zivote s takymi ludmi nemam dovod stracat cas.


Jasné, je to každého osobná voľba.
Ja napríklad viem, že mám najmenej jedného kamaráta, ktorého som v priebehu nejakých dvoch rokov rokov preklopil od obdivovateľa Ruska a antivaxera k voličovi SaS. Tam tá "strata času" stála za to.
29.03.2024 - 11:36:39
25
Vyborny citat Shakespeara v podani Mekiho Zbirku :y:

https://www.instagram.com/mirozbirka/reel/C3Nv96DsCNu/

Edit:
A este jeden skutocne chytlavy hit :music:

thumb_up0thumb_down
29.03.2024 - 12:41:52
25
Hack3r napísal:
ja sledujem ŠOPku na FB a tam ten film riadne predstavili a dali tam odkaz na ich Youtube.

Vsak toto, sukromny zahranicny youtube namiesto verejneho RTVS, kde to najdu max. ludia, co to aktivne sleduju.
Len pre doplnenie, ten moj post nebol vobec mysleny ako negativny postoj k SOP ako takemu. Tam na radovych poziciach asi zatial stale zvacsa robia ty isti co predtym. Len trend kam to smeruje zhora je uz vidiet. Budu coraz viacej obmedzovani a pripadne aj vymeneni tak, aby isli s trendami aktualneho vedenia. Nezavislost zbohom.
29.03.2024 - 13:15:25
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up