Ale veď to ja viem :) Nie som z tých, ktorí sedia doma a nechodia kvôli medveďom do lesa ;) Jazdím sama na biku v hustom lese celé roky, medveďa som stretla viackrát ? Nesúhlasím ani so zbytočným strieľaním medveďov. Sama som tu viackrát písala, že človek skôr umrie pri autonehode ako po napadnutí medveďom.
Aaaale je snáď logické, že po všetkých tých útokoch, začínam mať v lese strach. Ten som predtým nemala. Keď napadne teba, zraní ťa. Keď napadne mňa, 52 kg žieňa, zabije ma jednou ranou.
Takže budem lepšie plánovať trasy. Napríklad ten medveď pri Pribyline, tak tadiaľ som išla veľakrát, presne pri tej studničke sme neraz oddychovali a v kolibe som spala. Vždy tam boli medvede a nikdy nebol problém.
A nehovorte, že vy chlapi sa tiež trochu nebojíte v lese, keď ste sami. To vám neuverím ?
04.04.2024 - 19:24:44
00
Ak som pochopil z reportaze, dotycny nemal trzne rany zo stretu s medvedom, ale zranenie sposobene padom zo strmeho razu. Ak sa mylim, opravte ma...
04.04.2024 - 19:28:58
02
V správach o siedmej zatiaľ nič také nehovorili. Treba počkať a dočítame sa ;)
04.04.2024 - 19:30:43
00
Našla som zatiaľ toto a z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR potvrdili, že zranenia mu spôsobila šelma.
https://www.zilinak.sk/clanky/28134/na-liptove-utocil-dalsi-medved-muz-ma-zlomene-rebra-zraneny-hrudnik-a-chrbticu
04.04.2024 - 19:34:29
10
-Pa3k- ... na také správanie máme príslovie ... človek si aj na šibenicu zvykne ... :)
keby počet stretnutí človeka s medveďom bol čo len 1 ppm z počtu stretnutí človeka s autom ... to by len bola štatistika
04.04.2024 - 19:43:54
00
jasne ze mi lepi. su lokality kam sice idem ale nemam z toho dobry pocit, vacsinou je to nutnost koli prejazdu niekam inam. niektore lokality co som mal rad uz nenavstevujem, alebo len velmi zriedka. medvede boli ale nie tolko - sance na stret sa dost zvysili. tiez tu v okoli mam miesto kam rad chodim. kedysi davno tu bola aj navnada na medveda, lebo ho chceli strelit. a nic. teraz mi chodia videa ako sa v tej lokalite prehana medvedica s 3 mladymi. pred dvoma rokmi sa zase denne premavala ina medvedica co mala dve mlade za jedlom hore dole denne tu istu trasu. nastastie placha a vsetky strety skoncili zarucanim a zdrhnutim. najhorsie je ze nikdy nevies ako ten stret dopadne. aj ked s velkou pravdepodobnostou prezijes, vazne netuzim po vytrhnuti kusu svalu, pripadne trznych ranach, dorezanych slachach, vazoch, celozivotnych nasledkoch a pod. a myslim ze tych tvojich 52 a mojich 70 v tom nehra ziadnu rolu.

teraz som bol opat kusok za hranice v cechach a uplne iny svet. ako vzdy kopec ludi s batohom na chrbate- karimatka, spacak. partiu som stretol len jednu. zvysok solo zeny, solo muzi, obcas dvojice. kam si lahnes, tam spis. neriesis. vychutnavas les a prirodu bez stresu. nemusis sa rozpravat, robit hluk, cengat rolnickou. vychutnavas si to ticho.

ked im tam vetedy prebehol jeden od nas az niekam do okolia Zlina tak tam vyhlasili mimoriadny stav kym ho nestrelili.
04.04.2024 - 19:59:44
15
Trochu humoru neuškodí...

Gusto0 napísal:
..., dorezanych slachach, vazoch,


Často stretávaš medveďa s nožíkom?
04.04.2024 - 20:26:30
00
pazúrmi, drápami ... bez humoru
04.04.2024 - 20:41:47
00
Je na to jednoduche riesenie. Vypnut tv a internety. Zrazu zmiznu aj medvede, aj strach...
Piny schvalne. Vidis tych medcedov viac? Stretavas ich viac? Vidis viac stop? Alebo len citas viac hororovych pribehov?

PS: "Prezidentka upozornila na prípady násilia na ženách z posledných týždňov a situáciu označila za „veľmi znepokojivú“. „Len za posledné týždne sme sa dozvedeli smutné správy o vraždách až troch žien. Dve z nich bývalým, či súčasným partnerom“ uviedla s tým, že od začiatku roka boli zaznamenané 4 vraždy žien a jeden pokus o vraždu." Kam sa hrabu medvede...
04.04.2024 - 21:12:54
06
Priklad. Ty ked stretnes behom tyzdna 7 medvedov, vies ci to bol ten isty, alebo ich bolo viac?
04.04.2024 - 21:26:35
00
cokupit napísal:
Je na to jednoduche riesenie. Vypnut tv a internety. Zrazu zmiznu aj medvede, aj strach...
Piny schvalne. Vidis tych medcedov viac? Stretavas ich viac? Vidis viac stop? Alebo len citas viac hororovych pribehov?

PS: "Prezidentka upozornila na prípady násilia na ženách z posledných týždňov a situáciu označila za „veľmi znepokojivú“. „Len za posledné týždne sme sa dozvedeli smutné správy o vraždách až troch žien. Dve z nich bývalým, či súčasným partnerom“ uviedla s tým, že od začiatku roka boli zaznamenané 4 vraždy žien a jeden pokus o vraždu." Kam sa hrabu medvede...



To si teraz snáď robíš srandu??
04.04.2024 - 21:29:33
00
Že ja som sa vôbec odvážila napísať, že budem stále jazdiť do lesa, ale už mám strach 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Prepáčte chlapci, ale tému hádžem do koša týmto.
04.04.2024 - 21:31:31
00
V MALAtinej je akosi priVELA problemov, riesenie by bolo sa prestahovat. :D
04.04.2024 - 21:37:46
11
Respekt mame vsetci. Problem je, ze ked 'pozadujes' 0 konfliktov s medvedmi, tak ich musis vystrielat. Len preto, aby som mal istotu ze ma nenapadne medved, nepovazujem za spravne ich vacsinu/vsetky vystrielat. A co potom riziko napadnutia jelenmi, diviakmi, hadmi, bodavym hmyzom, ... Vsetko vyhubime ? Skoro urcite maju polovnici na svedomi viac mrtvych a zranenych ako medvede. Co s nimi ? Sme znovu pri tom rozoznavani velkosti rizika co som spominal par prispevkom vyssie.
A znovu zpokakujem, strielanie medvedov nie je prostriedok k znizeniu konfliktov s ludmi, ale polovnicky CIEL. Menej konfliktov chcu/budu sa snazit dosiahnut ochranari, lebo iba bez konfliktov mozu pozadovat ochranu medvedov v ramci krajiny a ludia nebudu proti tomu. Naopak viac konfliktov stve spolocnost proti medvedom = polovnici mozu strielat. Desiatky rokov sa krmi zver par metrov za kazdou dedinou, ucime zvierata chodit medzi ludi a potom sa kazdy cuduje ze medvede pri ludoch. Nevraviac o zbytocnej primitivnej destrukcii nasich lesov.

Mimochodom pozrite si tie posledne spravy. Chlap sa zranil, lebo ho medved 'zrazil' (logicke ked ta zrazi X stokilove hebedo...). Ziadne realne napadnutie, ze by ho hryzol atd. sa v clankoch uz nespomina (zatial). Ale titulky su jasne, medved napadol muza. Chudak medved bol asi viac posraty ako ten clovek a snazil sa niekam zdrhnut bohuzial cez chlapa...
04.04.2024 - 21:38:16
17
Piny,tam kde a kedy ty chodíš,by sa oni posrali 👍.Amen
04.04.2024 - 21:38:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up