LOL svetelne znamenie o opustení hlavnej cesty ... vráť vodičák skôr než si ublížiš ...
06.04.2024 - 09:22:56
02
Od čias keď si ho dostal ty už pretieklo veľa vody … možno si len zabudol ako to má byť … ;)
06.04.2024 - 09:38:37
00
marseluspp ze ty nemas vodicak? Prosim, dufam ze ho nemas.

Na prvej fotke vidno tvar krizovstky u nas v dedine.

Na druhej fotke sa blizis ku tej krizovatke, dolava ides po hlavnej, doprava / rovno vies ist po vedlajsej…

Ak chces pokracovat po hlavnej, mas blikat do lava,

Ak chces ist rovno, len pokracujes rovno a neblikas.

Ak chces ist doprava, blikas do prava.

Smerovky sa nedavaju podla toho ci ostavam na hlavnej alebo nie, ale podla zmeny smeru jazdy. Takze ak zatacas a nepokracujes rovno, davas smerovku a je jedno ci si alebo niesi na hlavnej.

Prílohy:

IMG_4607.png
IMG_4607.png 135.26 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4608.png
IMG_4608.png 122.63 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2024 - 10:05:30
00
marseluspp napísal:
Ako vodič v zákrute mení smer?
Pri odbocovaní na výraznej krizovatke v mestách áno, ale v zakrute sa na hlavnej ceste nemení.
.... deleted ...


Ak už nič iné, tak klúčové slovo nie je "zmena smeru", ale bezpečnosť premávky. Idem z Čertovice, chcem ísť po hlavnej na Liptovský Hrádok, vidím, že od Hybe smerom na Čertovicu prichádza alebo stojí auto, tak skrátka dám smerovku doľava, aby mi tam nevbehol a nebola zrážka.
Ktoré slová týchto dvoch viet nechápeš?
06.04.2024 - 10:11:49
01
Ano v tomto pripade v obci je to jasné. Naviac to je už skoro pravouhlá krizovatka.

Večšina extravilánových zakrut je vsak tiahlých s velkym polomerom zakrivenia a tam sa sa smerovka pre prejazd zakrutou po hlavnej proste nedava. Tam sa smer nemeni, tam proste prechadzaš zakrutov po hlavnej. By ma zaujimalo či Blavaci na pristavnom moste stale blikajú že idu po hlavnej….ved tam neblikaju ani keď odbocujú. To iste v Kosiciach. Pri odbocke na Tahanovce alebo na Sever sa hlavna cesta vlni ako had a tam davať smerovku že idem po hlavnej by bola hluposť…a naviac by to deorientovalo vodicov, ze co ten s tou smerovkou ide robit…

Z manualu bmv: “ pouzitie smeroviek je povolené iba v pripade nebezpečenstva alebo v ohrození života. Páčka má garantovaný pocet cyklov 500. Po ich prekročeni nebude uznana oprava v zarucnej dobe. Castym pouzivanim smeroviek sa zvysuje uhlikova stopa vozidla, opotrebuva sa elektroinštalacia a znizuje životnost svietiacich elementov” .

Jaroh - nechapem kam sa furt ponahľaš. Máš tam daj prednost v jazde, tak ju davaj. Nieco ide-cakam, cesta volná-idem . Comu zase ty nerozumieš pri tejto situacii???
06.04.2024 - 10:25:40
00
Ty si fakt troll.
Je ľudsky úplne pochopiteľné, že v tej situácii sa nájdu šoféri, ktorí si skrátka vysvetlia absenciu mojej ľavej smerovky ako potvrdenie, že z tej Čertovice idem rovno. Ja neviem, či v tom aute od Hýb sedí dobrý alebo zlý šofér a ani to nemôžem vedieť, preto dám smerovku doľava, aby mi tam ten človek nevošiel. A keďže to nevie ani zákon, on tiež nepozná všetkých šoférov na slovenských cestách a nevie postihnúť všetky situácie, križovatky či nečakané udalosti, tak ti univerzálne prikazuje použivať smerovku vždy, keď to vyžaduje bezpečnosť jazdy. Ak považuješ tú križovatku za bezpečnú, tak naozaj ti nepatrí vodičák do rúk a si nebezpečný pre okolie.
06.04.2024 - 10:33:17
02
marseluspp, podľa tej tvojej teórie sa teda pri jazde po hlavnej nemá / nemusí blikať ani tu a na tomto mieste takisto nie? Prípadne, v "tvojom" Poprade, na tomto mieste takisto neblikáš, lebo predsa ostávaš na hlavnej, čo sa rovná tomu, akoby si išiel rovno?
06.04.2024 - 11:04:15
00
Bavime sa tu o obluku hlavnej cesty s pripajajucimi sa cestami mimo obce/mesta.

Riešiš tu Jaroh stale blikanie z pozicie ukrivdeného čakajuceho.
A co tak povinnosti vodiča vchadzajuceho z vedlajšej cesty na hlavnú??? Neohroziť a neobmedziť. A z hľadiska bezpecnosti máš čakať až sa môžeš bezpečne zaradit. Tak o čom to tu je?

Je iné ustretovosť vodica a je rozdiel jeho povinnosť…
06.04.2024 - 12:17:56
00
Prosim ta, vzdy, ked budeš sadat za volant, napíš sem trasu, na ktorú sa chystáš, aby som sa jej vyhol.
06.04.2024 - 12:41:39
02
marseluspp napísal:
...A co tak povinnosti vodiča vchadzajuceho z vedlajšej cesty na hlavnú??? Neohroziť a neobmedziť. A z hľadiska bezpecnosti máš čakať až sa môžeš bezpečne zaradit. Tak o čom to tu je?...

marseluspp prepáč, ale toto je "argument" tak na úrovni Petra Pellegriniho. Samozrejme, že vodiči na vedľajšej ceste majú určité povinnosti, ale to, že je niekto na hlavnej, mu tiež nedáva právo jednať tak, akoby bol na tej ceste sám.

Za mňa by sa možno ešte dalo diskutovať, ak by hlavná cesta šla veľmi mierne doľava a zároveň vedľajšia smerovala výraznejšie doprava, no v tej križovatke pred Hybami za mňa ozaj nie je o čom. Hlavná cesta sa stáča do viac než 90° uhla a vedľajšia (na pohľad úplne "rovnocenná") pokračuje úplne, ale že úplne rovno. Tam kto doľava nebliká, bez ohľadu na to, čo hovorí zákon, si imho zarába na ozaj veľký průser.

Za mňa je dosť fajn jazdiť predovšetkým tak, aby si bol pre ostatných účastníkov predvídateľný, čo imho pri neblikaní vo vyššie uvedenom prípade rozhodne nie si.
06.04.2024 - 13:43:10
01
https://www.autotrendy.sk/2024/04/05/krizovatka-vyznacena-priebehom-hlavnej-cesty-je-potrebne-zapnut-smerovku-za-znackou-302/
06.04.2024 - 14:09:06
01
Na tej krizovatke pri Kralovej Lehote vacsina soferov pouzije smerovku, ked schadza z Certovice a odbocuje vlavo na LH. Len marselus by smerovku nepouzil, lebo je na hlavnej...
06.04.2024 - 15:40:04
01
scarinko napísal:
ja mam pocit ze ludia pouzivaju blinker ako nejaku packu ktoru mozu pouzit az ked zatocia volantom :D
v pripade BMW maju predplatenych len par kliknuti za mesiac a musia si to setrit

Iba su lakomi a setria si blinkerovu kvapalinu. :D

How to Replace Blinker Fluid thumb_up0thumb_down
06.04.2024 - 17:19:58
00
Zipsik: má ho, aj na tusimze VW Sharanovi jazdí (parkovanie pri termálnom jazierku Kalameny, ak ma pamäť neklame) a mieša tu akože 'k veci' vety (so svojraznymi názormi) spolu s 'vtipnymi' vymyslami (viď tentokrát BMW manuál)

Ďalej sa bude sťažovať,že ho sledujem a mám(e) sa znormalnit;) [iba tip, možno sa mýlim]

Aj pochválim, nech nie je dotknutá osoba dotknutá: v téme Dielňa je to ok, bez spomínaných excesov
06.04.2024 - 17:43:52
01
marseluspp zákon hovorí jasne, smerovka sa má používať keď sa mení smer.
06.04.2024 - 18:18:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up