Pali65 napísal:
ficovolič nenávidí vzdelaných ľudí na úrovni, dobré emócie, slobodu a nezávislosť, či demokratický systém, preto mu je sympatický Putin s jeho autokratickou vládou, je vo svojej podstate otrok a irituje ho každý, kto by chcel byť slobodný.

To sa zda velmi hrube pausalizovanie. Ja vnimam ich skatulky, ktore su navzajom dost odlisne.
07.04.2024 - 17:29:20
00
VTV, to je dobrá poznámka... generacia 1973 a vyssie v podstate nevie, čo bol socík a za 90% veci, ktore dnes považujú za prirodzené, tu o 10 rokov nemusi byť.
07.04.2024 - 17:31:19
04
:tmi:

Prílohy:

vlajka.jpg
vlajka.jpg 24.13 KiB thumb_up0thumb_down

07.04.2024 - 17:36:56
09
VTV napísal:
Vieš ja som o dosť starší ako ty a zažil som socializmus v produk. veku. A ver mi že sa ti to nebude vôbec lúbiť keď birmovaný a spol. zavelia k návratu k tomu naspäť. A na 99% sa k tomu chystá.


A čo to má spoločné s tým o čom som písal ja? Určite tomu zabránime polarizaciu spolocnosti, nadávanim, jeden druhému, a dezolatstvom že?
07.04.2024 - 17:42:58
00
Ospravedlňujem sa, nech sa páči, druhý pokus, text som dosť upravil a rozšíril, tu je celá analýza volieb, aj chýb, ktoré sme spravili:

V nedeľu po voľbách
Toto je zoznam víťazov parlamentných volieb na Slovensku (bez ohľadu na to, kto potom zostavil vládu):

1992 Mečiar
1994 Mečiar
1998 Mečiar
2002 Mečiar
2006 Fico
2010 Fico
2012 Fico
2016 Fico
2020 Matovič
2023 Fico

Prečo by si mal ktokoľvek myslieť, že tu máme v dohľadnej dobe nádej na slušné vedenie štátu?

Ten problém nie je iba u nás. Keď nedávno Republikáni s Demokratmi vyrokovali dovtedy najprísnejší zákon o migrácii, Trump zavolal Johnsonovi, aby to Republikáni nepodporili. Prečo? Lebo on nutne potrebuje, aby problém zostal na stole, lebo to je kľúčová téma jeho kampane.
A tak si tu žijeme. Stačí blúzniť o "mieri", medveďovi, migrantoch, LGBT, "liberálnom fašizme", dávať ľúbivé sľuby, ktorých nesplnenie nikoho z ich voličov nenapadne skontrolovať a oni jednoducho vyhrajú. Keďže pravicové strany odmietajú prejsť na skratkovitú komunikáciu, nemôžeme čakať, že sa tu niečo zlepší. Ficovoliča iritujú (skutočne) vzdelaní ľudia na úrovni, dráždia ho dobré emócie, sloboda a nezávislosť, či demokratický systém, preto mu je sympatický Putin s jeho autokratickou vládou, je vo svojej prirodzenosti v podstate otrok a každý, kto by chcel byť slobodný, v ňom prebúdza démonov v jeho mysli.

Všimnite si, že aj Fico sa zľakol, ako voliči zareagujú na nehorázne čistky, ktoré spustil Eštok, či drzú novelizáciu Trestného zákona (rozumej amnestiu a vydanie Slovenska napospas zločincom), či arogantné čistky v štátnej ochrane prírody a inštaláciu pytliakov a ničiteľov prírody do funkcií. Ale teraz v prezidentských voľbách sa ukázalo, že ich volič si tieto protofašistické spôsoby vládnutia želá.

Teraz bude nasledovať tvrdý útok na súdnictvo, nepohodlné médiá a očakávam, že si vláda nájde ešte nejakého nového nepriateľa, na ktorého bude útočiť, aby odvádzala pozornosť. Niečo netradičné, nejaký prejav občianskej spoločnosti, aktivisti, niekto si to odskáče.
Pripomína mi to Nemecko začiatkom 30. rokov.

PS: Dostal som otázku, aké chyby sme urobili, tak dopĺňam aj to.

1. 25% pre OĽaNO bola katastrofa, hystriónske prejavy Matoviča a jeho atómovky pochovali všetky nádeje a resuscitovali Fica z politickej klinickej smrti.
2. Chýbajúcich 900 hlasov PS (nemali rozumného lídra kandidátky a niektoré osobnosti ako Štefunko veľmi odrádzali).
3. Fixná idea Kisku, že stačí mať popularitu ako prezident a ľudia ho spravia premiérom, hoci kampaň bola úplne bez myšlienky.
4. Boris Kollár, ktorý bol najdôležitejším spojencom Fica, zabránil kľúčovým zmenám, navrhol a presadil Žilinku a bránil zmene §363 vlastným telom a otrávil SIS, ktorá mohla cez vojnu policajtov verne slúžiť Ficovi.
5. Prezidentka sa nechala zdeptať a nešla do druhých volieb.
6. Korčok nedodržal sľub Sulíkovi a zdupkal zo straníckej politiky, kedy mohol zmeniť SaS z úzko orientovanej strany na hranici zvolenia a prichýliť na spoločnej kandidátke aj tie malé úlomky pravicových strán, čo by pri dprávnej komunikácii mohlo vytvoriť premiérsku stranu. Sulík žalostne zlyhal v tom, aby z úzko zameranej 7% strany urobil širšiu pravicovú silu.
7. Katastrofálny vstup Dzurindu, ktorý chcel spájať a v realite iba ďalej rozdrobil sily.
8. Demokrati, ktorí zlyhali v tom, aby v lete 2022 odpálili Matoviča a potom neodstúpili z volieb, pričom práve ich hlasy rozhodli o konečnom výsledku.
9. Korčokova kampaň neobsiahla kľúčových mienkotvorných ľudí, čo by za normálnych okolností mala byť záverečná jazda v poslednom mesiaci. Príliš málo, príliš neskoro.
07.04.2024 - 17:46:34
315
JAHMANsvk napísal:
A čo to má spoločné s tým o čom som písal ja? Určite tomu zabránime polarizaciu spolocnosti, nadávanim, jeden druhému, a dezolatstvom že?


Však ty chodíš s doubleom na pivo , kde si masirujete / honíte/ tie bludy aby Vám vyšľahli z hlavy ? Aj on tu dáva obdobnú rétoriku , že treba chápať , neprejavovať nenávisť , tolerovať a podobne kktiny … dajak si sa tu aktivizoval , tak len kukam a nič nové … roky ta mám v ignorovanych a tam aj patríš .
07.04.2024 - 17:49:34
25
Ty si chorý človek naozaj. Nič o chápaní a tolerancii som nepísal. Si úplne mimo až sa na tebe smejem. Nevieš o mne nič a píšeš bludy aby si sa uspokojil? Jedine s čím vieš vyrukovať sú okamžite urážky a honenie. Podľa seba súdom teba. Ty budeš asi veľmi inteligentný. Teba mala v ignoreliste polovica fóra kedysi, keď sa tu ideš oháňať ignorelistom. No asi z teba ani nezaspím 🤣
07.04.2024 - 18:00:42
03
Týpek nad tebou musel ľuďom porobiť strašné veci, keď ich tak nenávidí.
07.04.2024 - 18:06:16
00
JAHMANsvk odvolávaš sa tu ohladuplnosť, ale najviac urážok si na posledných 2 stranách rozdal ty.
07.04.2024 - 18:15:03
07
VTV Tak mi ukáž jednu jedinú okrem "pre hlupáka každý hlupák" čo nebolo na nikoho mierené, ale popisovalo to čo som sa snažil vysvetliť príspevkom. No daj 😀. A ďakujem za odpoveď na tému socializmus. Ale však si tu v kľude dezolatujte naďalej, poprípade si píšte o honení. Ja vás vyrušovať už nebudem.
07.04.2024 - 18:21:15
01
JAHMANsvk tebe nevadi co zrobil fico za posledne roky s 2. pilierom?
07.04.2024 - 18:22:39
04
Ďakujem a vieš urážky nemusia byť iba slová môžu vyplývať aj z kontextu.
07.04.2024 - 18:25:56
06
JAHMANsvk napísal:
VTV Tak mi ukáž jednu jedinú okrem "pre hlupáka každý hlupák" čo nebolo na nikoho mierené, ale popisovalo to čo som sa snažil vysvetliť príspevkom. No daj 😀. A ďakujem za odpoveď na tému socializmus. Ale však si tu v kľude dezolatujte naďalej, poprípade si píšte o honení. Ja vás vyrušovať už nebudem.


Čo konkrétne spravil Fico, odkedy vyhral voľby, také , s čím si spokojný? Predpokladám, že ty asi nemas S.R.O..vsakze..tebe nevadí zdvihnutie dani z dividend o budúce roka.....však....atď atd
07.04.2024 - 18:36:18
09
Jaroh napísal:
VTV, to je dobrá poznámka... generacia 1973 a vyssie v podstate nevie, čo bol socík a za 90% veci, ktore dnes považujú za prirodzené, tu o 10 rokov nemusi byť.

Informacie su vsak dohladatelne https://buraniemytov.sk/ pripadne aj ine
07.04.2024 - 18:51:09
10
Vtip:Vallo vraj začína stavať múr narekov pred starou tržnicou. To sme sa zobudili do krásneho rána 🤓
07.04.2024 - 18:53:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up