Fetky nosia cvakacky stale so sebou. Nikdy nevie kedy bude sanca 😁
09.04.2024 - 11:33:46
00
Sesulak napísal:
Hentie ucka maju nevyhodu, ze ich lahko prepili flexkou. Retazovy je ovela zlozitejsie prepilit, lebo retaz sa hybe. Ovela rychlejsie by ho otvoril cez zamok, ale to je mimo moznosti bezneho zlodeja napr. pred potravinami. Tiez mam do mesta a do obchodu hajtru za 50€.

no skus aj pozriet to video
09.04.2024 - 11:45:00
00
flegko napísal:
Pozeram, ze sa tu zbytocne rozbehlo filozofanie, pricom ja vidim, ze problem je pomerne jednoduchy.
Drviva vacsina krazdezi bicyklo sa deje, ze odcudzia neuzakmnuty bicykel = aj lacny zamok je lepsie ako ziaden.
Urcite percento kradezi sa uskutocni, ked je bike zamknuty = kvalitnejsi zamok je lepsi ako nekvalitnejsi.
A male promile sa uskutocni tak, ze vam ho ukradnu zo zabezpecneho miesta, so zabezpecenym bikom, pripadne velmi drahym zamkom = spravili ste pre ochranu skoro maximum, pomoct moze uz len gsm lokator/alarm.
Este poznamka.
Vzhladom na to, ze tematike zamkov som sa venoval vo svojich videach nieco o odomykani viem.
Nie je pravda, ze zamok sa da otvorit za par sekund. Za par sekund vam otvorim zamok, ktory poznam a mam ho nacviceny. Cudzi zamok ak mam stastie zvladnem do 1min, ak nie tak si kludne dajte 1-2 pivka a mozete sa pozerat ako sa trapim....pripadne ho nedam vobec.
Na bude mam fabku za 3 eura a uz som absolvoval desiatky pokusov o jeho otvorenie a nedavam ho. Pritom som skusal do 10 inych, drahsich fabiek a vsetko som skor, ci neskor otvoril. Vlastnu budu vsak nedavam.
Tolko k tym bajkam, ze zamok sa da otvorit za par sekund...ano da, ALE....
Nie som profi zamocnik, ale to bezna lopka, co chodi kradnut tiez nie,


No filozufuje sa tu teda dosť. Veď všetko zavisi od mnohých faktorov. Ako bolo spomínane väčšina kradeži je u nezabezpečených alebo slabo zabezpečených bikov. Ja som mal v škole mechanicke zabranne systemy a videl som ako čo sa da otvoriť a v akom čase takže to nie sú “bájky”. Áno bežný zlodej to pravdepodobne nebude vedieť a ani nebude nosiť so sebou flexu (aj keď už som videl, že napríklad v Britanii už je to štandard a nikto ani nebráni týmto ľuďom).
09.04.2024 - 11:56:48
00
Videl som vela, vela vykradnutych pivnic, cvaknutych zamkov, nahravok coriek. Ziadna nebola rozpilena. V beznej, kazdodennej praxi sa to u nas nerobi. A ta je imho dolezita, nie teoreticke koncepty a reci ako sa da kazdy zamok prekonat.
A zaznelo tu nieco o zabezpecenych miestach pre bajky. To, ze niekde za rohom v bude sedi sbskar nie je efektivne zabezpecenie. Rovnako ako kamera. To zlodeja vobec neodradi, iba si da kapucnu a siltacku. Zlodeji idu az na vzacne vynimky cestou najmensieho odporu. Beru co nie je "privarene", cvakaju co sa cvaknut da. Co nepozna alebo trva prekonat prilis dlho obchadza, lebo hned vedla ma dostatok "nezabezpecenych" bajkov.
Rovnako si vyberaju aj pivnice. Podla zabezpecenia, casto vobec nevedia, co v nich je a preto najdes vylomene dvere a z pivnice nic nezmizlo, lebo v nej boli len zavaraniny a stare handry.
09.04.2024 - 11:59:58
03
cokupit napísal:
Videl som vela, vela vykradnutych pivnic, cvaknutych zamkov, nahravok coriek. Ziadna nebola rozpilena. V beznej, kazdodennej praxi sa to u nas nerobi. A ta je imho dolezita, nie teoreticke koncepty a reci ako sa da kazdy zamok prekonat.
A zaznelo tu nieco o zabezpecenych miestach pre bajky. To, ze niekde za rohom v bude sedi sbskar nie je efektivne zabezpecenie. Rovnako ako kamera. To zlodeja vobec neodradi, iba si da kapucnu a siltacku. Zlodeji idu az na vzacne vynimky cestou najmensieho odporu. Beru co nie je "privarene", cvakaju co sa cvaknut da. Co nepozna alebo trva prekonat prilis dlho obchadza, lebo hned vedla ma dostatok "nezabezpecenych" bajkov.
Rovnako si vyberaju aj pivnice. Podla zabezpecenia, casto vobec nevedia, co v nich je a preto najdes vylomene dvere a z pivnice nic nezmizlo, lebo v nej boli len zavaraniny a stare handry.


Však to je logické, že väčšina si vyberie čo najlahšiu cestu s využitím maximalne zakladneho naradia ?
09.04.2024 - 12:02:26
00
Vyberam a beriem so sebou prec predne koleso. Zatial mi neukradli ani jeden bicykel.
09.04.2024 - 12:13:32
01
Največší problém vidím v tom že ľudia kupujú (asi nevedomky) kradnuté bajky. Keby nebol dopyt, zlodeji by nič nekradli a neponúkali.
Tie drahšie predsa musia mať nejakú históriu a pri legálnom predaji sa to posúva k novému majiteľovi.
09.04.2024 - 14:48:58
00
Nuz, tak potom treba urobit osvetu.

Nikdy nekupujte nic z druhej ruky, co nema doklad o kupe – podporujete tým krádeže.

Osveta by bola fajn napr. v podobe clanku napr. tu na webe, alebo na FB skupinách s veľa ľuďmi.

Keď sa šíria bludy, prečo nie toto?

Samozrejme, nájdu sa aj ludia, ktorým to je jedno..
09.04.2024 - 17:26:50
00
Niečo ako auta?
Dokladov, byrokracie plna prdel a predsa sa kradnu.
09.04.2024 - 17:42:45
00
Organizovaný zločin by to nevyriešilo samozrejme. Ale nie len oni kradnú bicykle.
09.04.2024 - 19:20:33
00
Podľa mňa by za krádeže mali dotyčnému vytetovať na tvár malý symbol toho čo ukradol, bolo by to inšpiratívne, prehľadné a celkom zaujímavé... :)
10.04.2024 - 07:31:25
00
Niektorí by potrebovali tých tvári o dosť viac než jednu…
10.04.2024 - 07:39:06
03
Ani prehlad by to vzdy neprinieslo, niekto by napriklad mohol dostat tetovanie krabice od sampanskeho a nebolo by z neho vobec zrejme, ze v nej bolo 150k eur
10.04.2024 - 09:05:39
11
alebo tetovanie ksichtu fotra na predlaktí
10.04.2024 - 12:47:14
05
Tu sa bavime skor o tom, ze pri vyjazde si treba zabezpecit bike a nespoliehat sa na to, vsak ho mam na ociach. Napr, ked si v bufete.
Cize odradit prilezitostneho zlodeja.
Na kazde zabezpecenie sa da najst sposob ako to prekonat, len ide o cas.

Takze radsej lanko ako nic.
Spoliehat sa na neznamych okolostojacich ludi je nanic. Vacsinou sa nikto nestara, odvrati zrak aby sa nedostal do pripadnych problemov.

Ako pise cokupit
Ak chce niekto cielene kradnut tak vybera najmensi odpor (nezabezpeceny), pripadne si pocka, vysleduje, vystihne spravny moment, ma naradie.
Ak sa jedna o Domacnost, v praci, pod kamerou nejde naslepo ale cielene a nezabranis tomu.
---

Niekto tu navrhoval napr. najtazsi prevod.
Ja by som skor nastavil ten najlahsi, pretoze najprv to zlodeja prekvapi, ze slape naprazdno, ledva ide musi viac radit ako ked ma tazky prevod, kde sa rozbehne naskoci a staci dat o 2 dole a uz ide max. Ide o cas. kt pripadne mate aby ste ho chytili, ked si to vsimnete.
Skuste si to.
Koleso dole je tiez riesenie, len chodit napr. tu po BK s kolesom v ruke ci po obchode asi bude vyzerat divne =)
S tou retazou to vyzera naoko idealne ale kto by sa babral so spinavou zamastenou retazou.
---

Tie tresty co tu navrhujete tu uz boli, od hanliveho tetovania az po odseknutie ruky aby uz nekradol.
Dnes by sa hodilo nieco taketo.
https://www.youtube.com/watch?v=B-1nOdRS1oQ
10.04.2024 - 21:11:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up